Recenzia DigitalOcean 2020 – oplatí sa to?

Webhosting vývojárov pre vývojárov

DigitalOcean ponúka to, čo sa nazýva cloud cloud pre vývojárov: sieť virtuálnych počítačov, ktoré sú navrhnuté tak, aby vám umožnili zväčšovať veľkosť vášho webu. Generálny riaditeľ Mark Templeton stál za prudkým rastom Citrix Systems a spoločnosť teraz obsluhuje viac ako milión vývojárov v 195 krajinách v dvanástich rôznych dátových centrách..


digitalocean-overview1

Na rozdiel od iných hostingových spoločností, DigitalOcean sa špecializuje na cloud computing a neponúka zdieľaný alebo VPS hosting. Pri prvom vstupe na web môže byť ťažké povedať, čo vlastne robí. Jednoznačne sa zameriava na prilákanie webových vývojárov a jeho odstretená domovská stránka má za cieľ odradiť návštevníkov, ktorí nie sú technicky.

Upozornenie Spoiler: ak ste majiteľom webových stránok pre začiatočníkov, ktorí potrebujú akúkoľvek podporu alebo držanie ruky – čítajte ďalej. Podporný tím prakticky neexistuje, a keďže ide o špecializovaného poskytovateľa, nebude to dokonalý hostiteľ pre všetkých.

Otázka znie, je to perfektný hostiteľ pre vás?

V tomto článku vám pomôžem prísť na to a popri tom sa podelím o niekoľko vlastných skúseností. Si pripravený? Dobre. Začnime.

Ťažké technické nástroje (ak viete, ako ich používať)

Keďže sa spoločnosť DigitalOcean intenzívne zameriava na prácu s vývojármi, nenájdete štandardné funkcie, ako sú bezplatné názvy domén, bezplatné zálohy, certifikáty SSL alebo okamžitá podpora zákazníkov..

Ak však máte technické know-how, môžete vytvoriť a udržiavať svoj vlastný cloudový server na mieru Upozorňujeme, že jeho vlastnosti nie sú také jednoduché na použitie ako u iných poskytovateľov, od plávajúcich adries IP až po súkromné ​​siete..

digitalocean-Features1

Ekosystém produktu

Napriek tomu, že sa spoločnosť DigitalOcean zameriava výlučne na cloud hosting, nemá dostatok možností na výber. Ponúka rôzne platformy pre rôzne prípady použitia, zo škálovateľných kvapiek na nasadenie aplikácie na riešenie medzier pre ukladanie súborov a hosting databáz bez starostí. Môžete si vybrať, ktoré produkty vás najviac zaujímajú, a platiť len za to, čo používate.

Najvyššia bezpečnosť

DigitalOcean chráni vaše údaje od jedného konca k druhému s extra šifrovaním štandardne zahrnuté. Nie je to spoľahlivé, ale je to lepšie ako väčšina a môžete ho kedykoľvek vylepšiť ďalšími vrstvami zabezpečenia, pokiaľ viete trochu kódovania a môžete sledovať online návody spoločnosti DigitalOcean..

Výber umiestnení servera

S DigitalOcean si môžete vybrať, kde sa chcete umiestniť svoj primárny server, od Nemecka a Holandska po Indiu, Singapur, Kanadu a USA. Tiež vám umožňuje spustiť testy rýchlosti na každom z týchto miest priamo v prístrojovom paneli. Vždy však stojí za to spustiť testy pomocou externého nástroja na druhé, nestranné stanovisko.

digitalocean-features2

Nástroje a integrácie

Okrem webových ovládacích panelov a príkazových riadkov spoločnosti DigitalOcean sa tiež pripája k množstvu rozhraní API a zahŕňa niektorých inštalátorov na jedno kliknutie, hoci niektorí ľudia mali problémy s ich fungovaním. Má tiež nástroje spolupráce pre celé tímy a integrácie pre celý rad bežných nástrojov pre vývojárov. Dokonca sa integruje so Slackom – ak sa vám podarí dosiahnuť túto integráciu v prvom rade.

digitalocean-features3
Úprimne povedané, spoločnosť DigitalOcean čoskoro nezíska ceny za dostupnosť. Jej hlavným poslucháčom sú skúsení vývojári, a tak dôraz sa kladie viac na poskytovanie funkčnosti a škálovateľnosti za nízku cenu ako ľahšie nájsť cestu okolo rozhraní. Napriek tomu má niektoré celkom skvelé funkcie na jednoduché používanie, ktoré stojí za zmienku.

Vytvoriť účet

Vytvorenie účtu v službe DigitalOcean je osviežujúce, a nie je prehnané tvrdiť, že má jeden z príjemnejších zážitkov na palube na trhu. Problémy sa začínajú, ak sa pokúsite kontaktovať podporu, ktorá v priebehu procesu nastavenia (akýkoľvek iný) neexistuje.

Prečítajte si ďalšie informácie o procese vytvárania účtu.

Pripojte doménu a nainštalujte WordPress

V skutočnosti existuje zvláštny rozdiel medzi tým, aké ľahké je vytvorenie účtu a aké zložité môže byť vykonávanie ďalších úloh. Prepojenie domén a inštalácia WordPress môže byť pre začiatočníkov príliš zložité, pretože sa budete musieť pohrávať pomocou SSH kľúčov a príkazových terminálov, ale vývojári nebudú mať problém začať.

Kliknutím sem získate podrobného sprievodcu inštaláciou programu WordPress a pripojením domény.

Komplexná dokumentácia

Možno je to iba vývojová vec, ale spoločnosť DigitalOcean má pôsobivá sada dokumentácie vrátane verejnej vedomostnej základne. Program „Write for DOnations“ vyzýva ľudí, aby predkladali články znalostnej bázy a dostávali za ne zaplatené, pričom príslušná suma sa vyplatí na charitu. To znamená, že má pôsobivé množstvo technického obsahu, ktorý na vás čaká.

digitalocean-jednoduchosť použitie1

Vyberte iba zdroje, ktoré potrebujete

Pretože systém je založený na cloudu, je pre vás ľahké vybrať a zaplatiť iba za zdroje a funkcie, ktoré potrebujete. Iní hostitelia majú tendenciu zoskupovať ponuky spolu do rôznych balíkov, ale spoločnosť DigitalOcean si udržuje nízke ceny a umožňuje vám ju vrátiť späť na minimum..

Pokročilá správa serverov

Konzola DigitalOcean poskytuje niektoré nástroje na správu vizuálnych serverov, ale tiež poskytuje prístup alebo správu SSH prostredníctvom webovej konzoly Linux. Ak chcete používať niečo ako cPanel, musíte si nainštalovať (a zaplatiť za to) sami, takže ak plánujete správu cloudového servera sami, pravdepodobne budete potrebovať aspoň trochu skúseností s príkazovým riadkom..

Docela rýchle, ale dajte si pozor na prestoje

Jednou z dobrých vecí v spoločnosti DigitalOcean je, že ponúka nástroj na testovanie rýchlosti na webe môžete okamžite skontrolovať výkon ktoréhokoľvek z dvanástich serverov. Ale ak vôbec niečo, všetko, čo ukazuje obrázok, je také zlé, ako je môj poskytovateľ internetových služieb.

digitalocean-performance1

Tiež som vykonal vlastný test pomocou testu Sucuri Page Load Test (pretože by ste sa nikdy nemali spoliehať výlučne na to, čo vám povie potenciálny hostiteľ) a výsledky sú zobrazené na nasledujúcom obrázku..

Všetko vo všetkom, keď je v prevádzke, je to dosť rýchle, ale moja osobná skúsenosť, ako aj množstvo online recenzií zákazníkov, vyzdvihuje skúsenosti s prestojmi v službe DigitalOcean. A ak vaše stránky klesnú, veľa šťastia získate tím podpory, ktorý vám pomôže s jeho opravou (podrobnejšie rozoberieme nižšie).

digitalocean-performance2

45% „zlé“ od TrustPilot

Väčšina webových hostiteľov propaguje zákaznícke služby, akoby išlo o hlavnú funkciu. Zdá sa, že DigitalOcean sa neobťažuje. DigitalOcean má svoje silné stránky, ale podpora nie je jednou z nich. Spoločnosť má pôsobivé zlé skóre spoločnosti Trustpilot 3,5/10, pričom 45% používateľov im poskytlo 1-hviezdičkovú recenziu.

Väčšina týchto negatívnych recenzií sa zameriava na tím podpory, pričom jeden typický recenzent hovorí: „Zákaznícky servis spoločnosti DigitalOcean neexistuje. Zablokuje účty bez dobrého dôvodu a jednoducho neodpovedá na zvýšené lístky. To je čisto neprijateľné. “

Prial by som si, aby som sa mohol hádať s negatívnym online sentimentom, ale DigitalOcean som niekoľkokrát používal v priebehu rokov a mal som s nimi spravodlivý podiel zlých skúseností. V minulosti sa zaťaženie mojich klientskych stránok znížilo a neodpovedali na moju žiadosť o podporu dlhšie ako dva týždne.

Naozaj som dúfal, že podpora by sa v priebehu rokov zlepšila, ale keď som sa pokúsil kontaktovať tím a otestovať službu, Nemohol som im ani dostať správu. Keď som sa pokúsil odoslať podporný lístok a stránka vyvolala chybu.

digitalocean-opěrka1

V čase, keď som sa snažil kontaktovať tím, došlo k chybe. Tam bol transparent oznamujúci, že sa snažia opraviť, ale napriek čakaniu na päť pracovných dní, to ešte nebolo vyriešené.

Nepríjemný? Môžeš to zopakovať.

digitalocean-support2

Smerom k lacnejšiemu koncu trhu, ale v žiadnom prípade nie je najlacnejším

DigitalOcean používa mierne odlišný cenový model ako mnohí poskytovatelia hostingu kvôli povahe cloudhostingu. Namiesto toho, aby vám účtoval stanovený poplatok mesačne za konkrétne balíčky, umožňuje vám to zostavte si svoj vlastný plán na základe toho, koľko zdrojov používate.

Používa tiež model obmedzovania, takže budete účtované každú hodinu až do mesačného limitu 672 hodín, po čom vám bude účtovaná paušálna mesačná cena.

Dobré správy sú aj v oblasti platieb, a to vďaka množstvu rôznych možností vrátane kariet Visa, Mastercard, American Express, Discover a PayPal, ako aj bezhotovostným prevodom, nákupným objednávkam a ACH na požiadanie..

zrušenie rezervácie & náhrady

Jeden zákazník spoločnosti DigitalOcean, Anthony Cosgrove, zanechal 1-hviezdičkovú recenziu na spoločnosti TrustPilot, ktorá obvinila množstvo nekalých obchodných praktík potom, čo mu spoločnosť DigitalOcean vyúčtovala 40 dolárov za nezrušenie procesu. Spravodlivé, možno si myslíte, že ak používateľ zabudne zrušiť. Ale ignoruje to väčší problém.

DigitalOcean nemá pravidlá pre vrátenie platby a neexistuje spôsob, ako ich kontaktovať (v čase písania tejto recenzie), ak sa počas procesu zrušenia niečo pokazí.

Keď som to vyskúšal, bol by som rád, keby som požiadal o vrátenie platby za používanie 1,03 USD, ktoré som musel zaplatiť pri testovaní služby. podporný systém nefungoval, a preto nebolo možné sa spojiť. Našťastie v mojom prípade to bol len dolár.

Prečítajte si o mojich skúsenostiach so zrušením (a nezískaním náhrady) DigitalOcean.

Koľko stojí DigitalOcean? Spoločnosť DigitalOcean ponúka plány od 5 do 480 dolárov. Cena závisí od toho, aký typ hostingového plánu si vyberiete. Nižšie nájdete aktualizovanú cenovú tabuľku (aktualizovanú týždenne).
Ktorý plán DigitalOcean by som mal dostať? Moje odporúčanie je začať s lacnejším plánom. Inovovať môžete kedykoľvek neskôr. DigitalOcean vám môže pomôcť s prechodom na drahší plán. Zvýšenie počtu návštevníkov mnohokrát trvá dlhšie, ako sa očakávalo, a preto by ste nemali platiť veľa peňazí, kým to nebude potrebné. Vaše potreby sa samozrejme môžu líšiť a môžete sa poradiť s odborníkom na hosting z DigitalOcean tu.
Aká dobrá je zákaznícka podpora spoločnosti DigitalOcean? Spoločnosť DigitalOcean nie je zaradená medzi našich najlepších webových hostiteľov. Môže to však byť tiež dôsledkom toho, že spoločnosť DigitalOcean je malým poskytovateľom hostingu pod radarom. Výhody sú pre malú hostingovú spoločnosť – ako zákazník ste pre nich dôležitejší. Môžete tiež vyskúšať naše porovnanie najpopulárnejšie služby webhostingu tu.

Ako sa DigitalOcean prispôsobuje konkurencii?

Pretože spoločnosť DigitalOcean je špecialistom, je najvhodnejšia pre vývojárov, ktorí chcú nasadenie cenovo dostupnej cloudovej infraštruktúry. Má všetky funkcie, ktoré by ste očakávali od poskytovateľa cloudu, a to za primeranú cenu.

Problémy sa začínajú objavovať, ak ste nováčik, ktorý potrebuje veľa podpory alebo ak potrebujete zrušiť svoj skúšobný proces alebo požiadať o vrátenie platby. Ak sa rozhodnete ísť so spoločnosťou DigitalOcean, venujte osobitnú pozornosť podmienkam poskytovania služieb a akýmkoľvek zmluvám pred podpisom v dolnom riadku..

Nenechajte sa tým však vzdať. Rovnako ako každý webový hostiteľ má aj svoje výhody a nevýhody, a pokiaľ viete, do čoho sa vnášate, budete sa správať dobre. Veľa štastia.

Stále si nie ste istí, či je to pre vás ten správny webhosting? Pozrite sa na naše Najlepšie odporúčaní hostitelia webu naučiť sa viac.

Je DigitalOcean lacnejší ako AWS? Áno, spoločnosť DigitalOcean ponúka nižšie ceny ako AWS (a tiež iné platformy).
Ponúka DigitalOcean hosting WordPress? Svoje webové stránky WordPress môžete absolútne hostiť pomocou DigitalOcean, aj keď DigitalOcean neposkytuje hosťovanie špecifické pre WordPress. Ak hľadáte hosting WordPress, prečítajte si náš zoznam najlepší poskytovatelia hostenia WordPress.
Ponúka spoločnosť DigitalOcean certifikát SSL? DigitalOcean vám umožňuje pridávať do správcu účtu zadarmo Poďme šifrovať certifikáty SSL.
Aký ovládací panel používa DigitalOcean? S DigitalOcean môžete používať rôzne rôzne ovládacie panely vrátane Plesk, CyberPanel a VPSrobots..
Aká je najlepšia alternatíva k technológii DigitalOcean? Najlepšie alternatívy k DigitalOcean sú Hostinger, InterServer a Liquid Web. Naše odporúčania nájdete v našom zozname najlepšie služby webhostingu práve teraz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me