Recenzia Gandi – Spĺňa tento webhosting naše štandardy? [2020]

Európsky hosting od francúzskych priekopníkov internetu

Spoločnosť Gandi.net, založená vo Francúzsku v roku 1999 Pierre Beyssac, Laurent Chemla a Valentin Lacambre, bola medzi ranou vlnou poskytovateľov internetových služieb a jedným z prvých registrátorov doménových mien, ktorý schválila internetová spoločnosť pre pridelené mená a čísla (ICANN) ).


Gandi spravuje takmer 2,5 milióna doménových mien a ponúk rad služieb a nastavení hostenia, od názvov domén a certifikátov SSL po zdieľaný hosting a cloudové servery.

Gandi-net-overview1

Gandi, ktorá má pobočky vo Francúzsku, Spojených štátoch, Luxembursku, Nemecku a na Taiwane, ponúka verzie svojich webových stránok v piatich jazykoch: angličtine, francúzštine, španielčine, čínštine (ortodoxná a zjednodušená) a japončine.

Okrem hostingu, Gandi sa snaží vrátiť komunite „Technická, administratívna alebo morálna“ podpora na rôzne projekty vrátane Ubuntu, Creative Commons a World Wildlife Foundation.

Sú však tieto dostatočné dôvody na to, aby ste si vybrali Gandi ako svojho hostiteľa? Je to dosť rýchle? Dostatočne bezpečné? Čítajte ďalej a zistite, či má k dispozícii služby a rýchlosť, ktorú hľadáte, alebo či je to naozaj chlap.

Základy sú pokryté

Gandi má slušnú škálu funkcií, dokonca aj s najlacnejšími balíčkami. Ak hľadáte základnú inštaláciu WordPress alebo dokonca nastavenie elektronického obchodu za rozumnú cenu, Gandi to urobí pekne. Nečakajte veľa funkcií alebo tisíce bezplatných tém.

Gandi je hostingové balíčky prichádzajú s neobmedzenou šírkou pásma a neobmedzeným počtom bezplatných certifikátov SSL na všetko okrem najlacnejšieho plánu.

Všetky plány spoločnosti Gandi, aj tie najkomplexnejšie, zahŕňajú iba 20 GB úložného priestoru, ale môžete to rozšíriť až na 2 TB za poplatok za gigabajty. Úprimne povedané, ak však budete potrebovať toľko úložného priestoru, mali by ste radšej ísť s hostiteľom, ktorý ponúka viac úložného priestoru ako štandard.

Podpora spoločnosti

Hľadáte vytvorenie firemnej webovej stránky? Gandi má vyhradenú sekciu firemného hostingu, ktorá obsahuje špecializovaného správcu účtov a možnosti fakturácie „a la carte“. Spoločnosť tiež zjednodušuje fakturáciu tým, že ponúka rôzne platobné podmienky, elektronické alebo papierové faktúry a ďalšie.

Flexibilné voľby SSL

Gandi hovorí, že kladie na prvé miesto bezpečnosť a súkromie používateľov a spoločnosť to podporuje tým, že poskytuje rad certifikátov SSL vrátane 256-bitového šifrovania ako štandardu a záruk transakcií až do výšky 250 000 USD na profesionálne a obchodné plány.

Gandi-net-Features1

Ľahké cloudové servery

Cloudové servery spoločnosti Gandi sa ľahko nastavujú a môžu byť pripravené na použitie v priebehu niekoľkých minút. Zákazníci cloudu tiež dostávajú bezplatnú technickú podporu 24 hodín denne. Nastavenia siahajú od jej veľmi malého balíka XS-V6 po mimoriadne veľký balík Kick Ass, takže ak hľadáte cloudhosting, nemôžete s touto odrodou pokaziť..

Rôzne účty pre rôznych používateľov

Okrem poskytovania podpory pre celý rad serverových nastavení a softvéru poskytuje Gandi tiež určené hostingové nastavenia pre štyri typy používateľov: jednotlivcov, firmy, vývojárov a predajcov. Každý účet obsahuje domény, poštové schránky, zabezpečený hosting a bezplatnú podporu.

Nie je to najlepšie, ale realizovateľné

Gandi používa svoj vlastný proprietárny administrátorský systém, aspoň čo sa týka nastavenia a správy vášho hostingového účtu. Čas od času to môže byť trochu neohrabané, ale naučíte sa ho používať, je to jednoduchšie. Ak sa stratíte, môžete sa kedykoľvek obrátiť na podporu, ale čakajte na čakanie na odpoveď (viac informácií nižšie).

Vytvorenie účtu

Vytvorenie účtu v Gandi je dosť jednoduché, keď ste sa rozhodli pre plán, ale nasleduje trochu iný proces ako nastupujúce trasy väčšiny ostatných spoločností.. Dobrou správou je, že sa môžete zaregistrovať na bezplatnú skúšobnú verziu bez zadania akýchkoľvek podrobností o kreditnej karte.

Viac informácií o procese registrácie v mojom článku.

Pripojenie domény a inštalácia WordPress

Proces mapovania názvu domény a inštalácie programu WordPress je trochu pozadu, pretože pred inštaláciou musíte svoju doménu namapovať, a zvyčajne ju robím opačne. Pri vytváraní účtu sa tiež musíte uistiť, že ste vybrali konfiguráciu pripravenú pre WordPress. Dobrou správou je, že po prihlásení do hlavného panela je zvyšok procesu jednoduchý a môžete viac o tom tu.

Ľahký hosting

Gandi je špeciálne navrhnutý s ohľadom na ľahké použitie, aj keď konfigurácia vášho účtu sa môže zdať trochu zastrašujúca, najmä pre nového vlastníka webových stránok. Po prekonaní tohto bodu je však k dispozícii dostatok flexibility. S inštalačným programom na jedno kliknutie pre WordPress a výberom jazykov a typov databáz získate dokonalú kombináciu prispôsobenia a jednoduchého použitia. A je zriedkavé nájsť hostiteľa, ktorý to napraví.

Gandi-net-jednoduchosť použitie1

Snímky na obnovenie

Všetky plány hostenia zahŕňajú bezplatné snímky údajov vašich webových stránok. To znamená, že môžete rýchlo obnoviť svoje dáta bez ďalších poplatkov. Zálohy sú automatické a bezplatné, takže sa nemusíte starať o správy s nastaveniami, aby ste sa uistili, že vaše údaje zostanú zachované.

Galore domén

Ak hľadáte doménové mená, Gandi vás oslovil. Ponúka 700+ doménových rozšírení a každý názov domény je dodávaný s certifikátom SSL zadarmo a dvoma e-mailovými účtami. Poskytuje tiež 1 000 aliasov, takže ak je pre vás dôležité súkromie, Gandi pošle do registra domén skrytú verziu vašej e-mailovej adresy, takže vaše informácie nebudú verejne dostupné.

Celkom dobré

Gandi má spravodlivý podiel na negatívnych recenziách používateľov, ale len málo z nich sa zameriava na výkonnosť spoločnosti. V skutočnosti zo všetkých účtov je doba načítania dosť dobrá a väčšina sťažností týkajúcich sa spoločnosti sa týka služieb zákazníkom a pomalých reakčných časov. Pokiaľ ide o mňa, bol som s jej výkonom celkom spokojný.

Gandi-net-performance1

Vždy, keď preskúmam webového hostiteľa, vždy spustím test načítania stránky v Sucuri, aby som zistil, aký je výkon. Gandi sa darilo celkom dobre, najmä v celej Európe a v častiach Severnej Ameriky. Nie je to najrýchlejší hostiteľ, ktorého som kedy testoval, ale je medzi 25% a pred niektorými väčšími spoločnosťami..

Trochu pomaly reagujem

Gandi má všetko, čo by ste bežne očakávali, od stránky so stavom servera po knižnicu dokumentácie a centrum pomoci. Poskytuje tiež zákaznícky servis prostredníctvom Facebooku a Twitteru, nemá však live chat ani telefónne číslo. Existuje aj niekoľko recenzentov, ktorí sa sťažovali na pomalý čas odozvy.

Ako vždy som si myslel, že vyskúšam zákaznícky servis, a bol som ohromený dôkladnosťou odpovedí, ktoré som dostal, hoci na odpoveď som musel vždy čakať šesť hodín.

Gandi-net-opěrka1

V utorok som spoločnosť kontaktoval okolo 11:00 prostredníctvom podporného lístka, správy na Facebooku a správy na Twitteri. Kým som musel chvíľu čakať, dostal som odpoveď od každého kanála. Je dobré vedieť, že tím kontroluje profily sociálnych médií.

Plány spoločnosti Gandi sú natoľko rozmanité, že sa vzťahujú na dolný aj dolný trh, takže si môžete slobodne vybrať, koľko zdrojov budete potrebovať. Ponúka primerane dobrú hodnotu za peniaze a je to jeden z mála hostiteľov, ktorých som videl, kde sa môžete prihlásiť na bezplatnú skúšobnú verziu bez toho, aby ste museli zadávať podrobnosti o kreditnej karte. S ohľadom na to všetko nie je na čo sťažovať.

zrušenie rezervácie & náhrady

Ak ste stále v bezplatnej skúšobnej verzii s Gandi, môžete svoj účet zrušiť na paneli správcu používateľov. Nevýhodou je, že ak svoj účet nezrušíte včas, budete musieť zaplatiť za prvý mesiac bez vrátenia prostriedkov. Stále však stojí za to vyskúšať si skúšku a odstúpenie od zmluvy je jednoduché a zrušenie trvá iba pár minút. Kliknite sem a prečítajte si viac informácií.

Koľko stojí Gandi.net? Gandi.net ponúka plány od 8 do 40 dolárov. Cena závisí od toho, aký typ hostingového plánu si vyberiete. Nižšie nájdete aktualizovanú cenovú tabuľku (aktualizovanú týždenne).
Ktorý plán Gandi.net by som mal dostať? Moje odporúčanie je začať s lacnejším plánom. Inovovať môžete kedykoľvek neskôr. Gandi.net vám môže pomôcť s prechodom na drahší plán. Zvýšenie počtu návštevníkov mnohokrát trvá dlhšie, ako sa očakávalo, a preto by ste nemali platiť veľa peňazí, kým to nebude potrebné. Vaše potreby sa samozrejme môžu líšiť a môžete sa poradiť s odborníkom na hosting z Gandi.net tu.
Aká dobrá je zákaznícka podpora Gandi.net? Gandi.net nie je hodnotená ako jeden z našich najlepších webových hostiteľov. Ale to môže byť tiež dôsledkom toho, že Gandi.net je malý poskytovateľ internetových služieb pod radarom. Výhody sú pre malú hostingovú spoločnosť – ako zákazník ste pre nich dôležitejší. Môžete tiež vyskúšať naše porovnanie najpopulárnejšie služby webhostingu tu.

Ako sa Gandi.net zhoduje s konkurenciou?

Ak hľadáte hostiteľa rozpočtu webovej stránky, potom Gandi pravdepodobne nie je ideálny. Dobrou správou je, že ponúka slušné služby za primeranú cenu a má tiež pôsobivé časy načítania v celej Európe a Spojených štátoch. Určite to stojí za vyskúšanie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me