Recenzia HostPapa 2020 – Čo hovoria používatelia?

HostPapa je v poriadku, ale pokuta nie je dosť dobrá. Zatiaľ čo HostPapa je slušný webhosting, môžete získať kvalitnejší hosting za lacnejšiu cenu Hostinger, napríklad.


HostPapa, jeden z popredných poskytovateľov hostingu v Kanade, je už nejaký čas. V súčasnosti má viac ako 200 000 zákazníkov, pričom každý mesiac pribúdajú ďalšie tisíce. Je pravda, že je to stále malý poter, keď ho porovnávate s niektorými hosťujúcimi gigantmi v USA, ale v kanadských podmienkach je to najlepší pes.

Webová stránka spoločnosti je k dispozícii v americkej angličtine a španielčine. S hrdosťou vystavuje množstvo priemyselných akreditácií a ocenení a robí odvážne tvrdenie, že HostPapa je „popredný americký hostiteľ“. Keďže nemôžem nájsť žiadne zdroje tretích strán, ktoré by to podporovali, zoberme to so zrnkom soli. Pohybujte sa rýchlo…

Hostpapa-overview1

Spoločnosť ponúka a 99,9% uptime servisnej zmluvy, 100% záruka spokojnosti zákazníka, a zákaznícka podpora 24/7, spolu s cenovo dostupnými plánmi a množstvom funkcií s pridanou hodnotou.

Balíčky sú zamerané na malé a stredné podniky, s jednoduchým, ale efektívnym rozsahom zdieľaného hostingu, hostingu WordPress a ak ste pripravení na rozšírenie, existujú plány VPS a hosťujúci predajca..

Znie to dobre, však? Najmä s cenami od 3,95 dolárov mesačne za zdieľaný hosting a 19,99 dolárov za VPS. Predtým, ako sa ponáhľate na stránku s pokladňou, si prečítajte túto podrobnú recenziu. Budem pokrývať vstupy a výstupy HostPapa; funkcie, jednoduchosť použitia, ceny a podpora.

Budeme sa ponoriť hlboko do údajov; užívateľské recenzie, výkon, testy rýchlosti, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Na konci preskúmania budete vedieť, či je to pre vás ten správny hostiteľ. Ak to tak nie je, doporučím alternatívy.

One-stop shop pre malé a stredné podniky

HostPapa je poskytovateľom komplexných služieb hostenia, ktorý ponúka všetky štandardné funkcie, ktoré potrebujete na to, aby vaše obchodné (alebo osobné) webové stránky boli vypnuté. Napríklad, existuje Podpora SSL, automatické zálohovanie, ochrana proti spamu, bezplatná služba Cloudflare CDN a bezplatné migrácie webových stránok. K dispozícii je dokonca aj nástroj na vytváranie webových stránok na sladenie obchodu.

Automatické aktualizácie WordPress

Ak ste už vlastnili webovú stránku WordPress, budete vedieť, ako často je potrebné ju aktualizovať. Často je to rýchla práca, ale inokedy môže trvať drahocenný čas mimo vášho dňa a nasávať radosť z vašej duše. OK, možno, že je to trochu extrémne, ale keď podnikáte, poslednou vecou, ​​ktorej by ste sa mali báť, je manuálna aktualizácia WordPress..

Automatické aktualizácie hostiteľa WordPress znamenajú, že vaše webové stránky sa automaticky aktualizujú na najnovšiu verziu WordPress, spolu so všetkými aktualizáciami zabezpečenia a výkonu.

Hostpapa-Features1

Sieť doručovania obsahu cloudflare (CDN)

Súčasťou plánov hostiteľa a ľahko sa inštaluje prostredníctvom programu cPanel je bezplatná služba Cloudflare CDN. Cloudflare nielen chráni váš web pred spamom a DDoS útokmi, ale tiež ukladá do vyrovnávacej pamäte váš statický súbor (CSS, JS, Images) a obsluhuje ho z najbližšieho umiestnenia.. Cloudflare CDN zvýši výkonnosť vašich webových stránok až o 50% a pomôžte rýchlejšie načítať svoj web. výložník!

Záruka 99,9% dostupnosti

HostPapa má priemernú záruku dostupnosti 99,9%. Určite existujú spoločnosti s vyššími dohodami o úrovni dostupnosti služieb, ale v prípade spoločnosti HostPapa je dôležité vedieť, že sa vypláca náhrada (aj keď to nie je výslovne uvedené v podmienkach)..

Rozprával som sa so živým chatovacím agentom, ktorý mi to radil „Na konci mesiaca skontrolujeme dostupnosť servera a na základe týchto výsledkov poskytneme alebo nebudeme ponúkať kompenzáciu.“

Iste, je to nejednoznačné, ale je to aspoň niečo.

Hostpapa-features2

Nástroje pre začiatočníkov

Začať s vývojom webových stránok môže byť skľučujúce. Nielen, že sa musíte naučiť novú slovnú zásobu plnú skratiek a techných slov, ale máte veľa funkcií a aplikácií, s ktorými sa budete musieť vyrovnať. Všetky funkcie, ktoré vám uľahčia život, sú víťazstvom.

Napríklad, HostPapa ponúka prémiového Softaculous inštalátora na jedno kliknutie s viac ako 400 aplikáciami. Je to ľahký prístup cez cPanel pre začiatočníkov a ak ste zaseknutí, je jednoduché osloviť podporu počas celého procesu..

K dispozícii je tiež Tvorca webových stránok a optimalizované plány WordPress plánujú život ešte jednoduchšie.
HostPapa je zameraný na malých a stredných podnikateľov.

Ak ste vývojár, pravdepodobne to nie je najlepší hostiteľ – existuje veľa ďalších hostiteľov, ktorí ponúkajú pokročilejšie funkcie, ako sú pracovné prostredia, prístup ku gitám, škálovateľné zdroje atď..

však, Ak chcete ľahko použiteľné riešenie na jednom mieste pre všetky vaše obchodné potreby hostingu, HostPapa je skvelá voľba. Od automatických záloh po bezplatné migrácie webových stránok nájdete veľa užitočných funkcií.

Hostpapa-jednoduchosť použitie1

Vytvorenie účtu

Vytvorenie účtu v službe HostPapa bolo jednoduchým procesom, ktorý však nie je spôsobený čkaním. Keď som sa zaregistroval (-a) za 3,95 dolárov a vytvoril som si účet, dostal som e-mail s oznámením, že moja žiadosť bola označená z bezpečnostných dôvodov. Mohlo to spôsobiť veľké oneskorenie, ale vynikajúci zákaznícky servis mi pomohol na každom kroku a postavil ma za necelú hodinu.

Prečítajte si viac informácií o tom, ako si vytvoriť účet s HostPapa.

Pripojenie domény a inštalácia WordPress

Pripojenie domény a inštalácia WordPress bolo opäť jednoduchým procesom. Dá sa to urobiť úplne cez cPanel s niekoľkými kliknutiami. Keď som narazil na problém s CDN, bolo ľahké získať pomoc od agenta.

Prečítajte si moje plné skúsenosti s postupnými pokynmi.

Elektronický obchod pripravený

Ak prevádzkujete internetový obchod, budete radi, že sa dozviete, že plány prichádzajú s celým radom funkcií a nástrojov elektronického obchodu..

Popri nevyhnutných bezpečnostných funkciách, ako je napríklad bezplatný šifrovaný certifikát SSL a vylepšené certifikáty SSL, sa v hosteli nachádzajú rôzne integrované nástroje na kontrolu platieb, ako napríklad osCommerce, OpenCart, Prestashop, a mnoho ďalších.

Plány obnovy po katastrofe

Zahrnuté v pláne vyššej úrovne zdarma a zaplatené v balíkoch nižšej úrovne je automatizovaná služba zálohovania a obnovy webových stránok. Keďže nie je vždy zahrnutá bezplatne, nezabudnite skontrolovať, či je zahrnutá do vášho plánu, aby ste predišli sklamaniu – nehovoriac o strate údajov v prípade katastrofy..

Záložná kvóta je obmedzená na 1 GB, takže v závislosti od vašich potrieb môže byť príliš obmedzujúca. Skontrolujte malú tlač!

Ľahko ovládateľný ovládací panel

Všetky plány prichádzajú s cPanel, obľúbený ovládací panel, ktorý už možno poznáte. Je známy svojou ľahkosťou použitia, čo je skvelé, ak len začínate.

Nie je to dokonalé skóre, ale viac ako dosť pre väčšinu malých firiem

Aj keď je program HostPapa jednoznačne zameraný na menšie podniky a nie podniky, výkonnosť webových stránok je stále vysokou prioritou. Je dobré vidieť, že HostPapa prichádza s výberom funkcie a nástroje zvyšujúce výkon na optimalizáciu rýchlosti načítania stránky.

Plány napríklad používajú jednotky SSD, čo znamená, že rýchlosť čítania a zápisu na disk je až desaťkrát rýchlejšia ako pri tradičných HDD. HostPapa používa robustné vybavenie servera Intel a plne vybavenú sieť Cisco.

Je ťažké nájsť online žiadne negatívne recenzie týkajúce sa výkonu hostiteľa. V skutočnosti sú neoficiálne dôkazy takmer všetky pozitívne (zriedkavosť vo svete webhostingu!), Citujúc uptime takmer na 100% a žiadne zdokumentované problémy s rýchlosťou.

Rozhodol som sa otestovať výkon pre seba spustením testu načítania stránky v Sucuri (po inštalácii bezplatného CDN Cloudflare cez ovládací panel). Výsledky boli pozitívne a web získal celkovú známku A.

Hostpapa-performance1

Je pravda, že veľa hostiteľov som celkovo ohodnotil skóre A +, ale s HostPapa, väčšina miest zaznamenala menej ako pol sekundy čo je značne pod hraničným bodom pre návštevníka webovej stránky. Žiadna z miest nezískala mimoriadne zle a ani blízko obávanej dvojsekundovej známky.

Priateľský, efektívny a dostupný 24/7

HostPapa ponúka solídny rozsah služieb zákazníkom. K dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, môžete tím kontaktovať telefonicky (v prípade medzinárodného hovoru), e-mailom, živým chatom, lístkom, poštou alebo faxom – aj keď, ako si dokážete predstaviť, nie som si istý / á o popularite posledné dva.

Hostpapa-opěrka1

Ak ste typ človeka, ktorý má rád výskum sám, existuje vedomostná základňa s neuveriteľnými 2 500 dokumentmi pokrývajúce témy od hostingu po e-mail až po správu.

vstupenka

Kontaktoval som HostPapa cez live chat, aby som sa opýtal, či plány podporujú operačné systémy Windows. Žiaľ, živý chatovací agent nedokázal na otázku odpovedať. však, rýchlo pre mňa vytvoril podporný lístok.

Do niekoľkých hodín som dostal e-mail s odpoveďou na svoju otázku. Celá interakcia bola bezproblémová a osviežujúca.

Hostpapa-support2

Live chat

Je skutočne ľahké kontaktovať HostPapa prostredníctvom živého chatu, ktorý je ľahko dostupný kdekoľvek na webe (hlavný web aj hlavný panel správcu).

Pri zriaďovaní svojho účtu bol môj účet označený ako bezpečnostné riziko. Rýchlo som skočil na živý chat, aby som položil pár otázok. Prevádzkovateľ bol nápomocný a moje obavy preniesol na správneho zamestnanca, aby sa problém rýchlo vyriešil.

Hostpapa-support3

e-mail

Pri zakladaní účtu som dostal niekoľko e-mailov s vysvetlením, že môj účet bol označený z bezpečnostných dôvodov. Bola som požiadaná o poskytnutie niekoľkých následných informácií na potvrdenie mojej totožnosti. Urobil som tak prostredníctvom e-mailu av priebehu niekoľkých hodín bola celá situácia vyriešená.

Agent zákazníckeho servisu bol v našich interakciách vždy zdvorilý a uctivý.

Hostpapa-support4
Existujú tri plány zdieľaného hostenia, ktoré sa na prvý pohľad javia ako dostupné zdroje a funkcie s pridanou hodnotou za dostupnú cenu – začínajúc na 3,92 dolárov mesačne. Navyše, všetky plány prichádzajú s 30-dňová záruka vrátenia peňazí, čo je vynikajúce.

Mám však niekoľko úchopov. Po prvé, nie je možné kúpiť hosting podľa mesačného plánu (prečo, ach, prečo to nie je možné?). Musíte si vybrať z jedného, ​​dvoch alebo troch rokov. Napriek záruke vrátenia peňazí sa zdá, že ide o veľký záväzok.

druhý, inzerovaná cena je výrazne znížená a táto znížená sadzba sa neuplatňuje pri obnovení. Preto sa musíte ubezpečiť, že vám vyhovuje „skutočná“ cena, pretože keď sa zmluva obnoví, budete s ňou spokojní..

Nakoniec je do košíka automaticky pridaných niekoľko doplnkov. Môžete ich odstrániť, ale v predvolenom nastavení sú zahrnuté. Patria sem funkcie, ktoré by podľa môjho názoru mali byť zahrnuté bezplatne, napríklad automatické zálohovanie a ochrana súkromia domény. Vážne sa mi nepáči platiť za zálohy.

Až budete pripravení na zaplatenie, môžete si hosting kúpiť pomocou hlavných kreditných kariet a služby PayPal.

Koľko stojí program HostPapa? Program HostPapa ponúka plány od 3,95 dolárov a viac. Cena závisí od toho, aký typ hostingového plánu si vyberiete. Nižšie nájdete aktualizovanú cenovú tabuľku (aktualizovanú týždenne).
Ktorý plán HostPapa by som mal dostať? Moje odporúčanie je začať s lacnejším plánom. Inovovať môžete kedykoľvek neskôr. HostPapa vám môže pomôcť s prechodom na drahší plán. Zvýšenie počtu návštevníkov mnohokrát trvá dlhšie, ako sa očakávalo, a preto by ste nemali platiť veľa peňazí, kým to nebude potrebné. Vaše potreby sa samozrejme môžu líšiť a môžete sa poradiť s odborníkom na hosting z HostPapa tu.
Aká dobrá je zákaznícka podpora spoločnosti HostPapa? HostPapa nie je hodnotená ako jeden z našich najlepších webových hostiteľov. Ale to môže byť tiež dôsledkom toho, že Hostpapa je malý poskytovateľ služieb hostingu pod radarom. Výhody sú pre malú hostingovú spoločnosť – ako zákazník ste pre nich dôležitejší. Môžete tiež vyskúšať naše porovnanie najpopulárnejšie služby webhostingu tu.

zrušenie & náhrady

Zrušenie účtu v službe HostPapa bolo pomalým, frustrujúcim procesom ničiacim dušu, čo ma prekvapilo vzhľadom na moje dobré skúsenosti so zákazníckym servisom až do tohto bodu. Trvalo niekoľko e-mailov a konverzácií na živom čete, aby sa získala čiastočná náhrada.

Prečítajte si o mojej úplnej skúsenosti so zrušením účtu HostPapa.

Ako sa hostPapa prispôsobuje konkurencii?

HostPapa je vynikajúca hostingová spoločnosť pre začiatočníkov a je to niečo ako mýtické stvorenie, je to jeden z mála hostiteľov, ktorý má predovšetkým pozitívny sentiment od svojich predchádzajúcich zákazníkov..

Ponúka komplexné plány s úložiskom SSD a nepretržitým zákazníckym servisom.

Celkovo som ohromený – ale dávam si pozor na stanovovanie cien. Na prvý pohľad to vyzerá cenovo dostupné, ale existuje niekoľko skrytých nákladov, ktoré výrazne zvyšujú mesačnú sadzbu.

Stále si nie ste istí, či je to pre vás ten správny webhosting? Pozrite sa na naše Najlepšie odporúčaní hostitelia webu naučiť sa viac.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me