Recenzia Name.com 2020 – Solid Host s jednou veľkou nevýhodou

name-com-prehľad


Domény na prvom mieste, Hosting na druhom mieste

Spoločnosť Name.com bola založená v roku 2003 Billom Muškinom a je obchodnou spoločnosťou so sídlom v USA, ktorá predáva kombináciu doménových mien a hostingových balíčkov. Je vo vlastníctve spoločnosti Donuts Inc, poprednej spoločnosti poskytujúcej služby v oblasti doménových mien. Má verzie svojich webových stránok v ôsmich jazykoch a ponúka ceny v deviatich menách.

V prvom rade je Name.com registrátorom domén a sekundárne sa zameriava na hosting balíčkov. Napriek tomu predáva slušnú škálu plánov vhodných pre začiatočníkov vrátane zdieľaného hostingu, e-mailového hostingu, certifikátov SSL a samozrejme doménových mien..

Zistite, či je server Name.com pre vás ten pravý, Strávil som týždeň testovaním stránok Name.com – zakúpením programu, kontaktovaním zákazníckeho servisu, zrušením a požiadaním o vrátenie platby atď.. Zmeria sa to podľa vašich štandardov? Je to dosť rýchle pre vaše webové stránky? Poskytuje spoločnosť Name.com podporu v okamihu, keď ju potrebujete?

Ak mi dáte desať minút svojho času, odpoviem na všetky vaše otázky, aby ste sa mohli rozhodnúť, či je pre vás ten pravý hostiteľ. Ak ste pripravení, zoberte si miesto, ideme dovnútra.

Štandardné funkcie oplývajú

Name.com ponúka väčšinu štandardných funkcií, ktoré očakávame od bežného plánu hostenia. Napríklad všetky plány zahŕňajú bezplatný certifikát SSL Encryption Everywhere, automatické zálohovanie a 30-dňovú záruku vrátenia peňazí..

Najmä však nie je zahrnutá sieť na doručovanie obsahu Cloudflare (CDN), nástroj na tvorbu webových stránok je platený samostatný plán a názvy domén sú zahrnuté zadarmo, iba ak si vyberiete ročné plány hostenia. Dajte si pozor na ďalšie náklady, ktoré sa plazia v.

Pozrime sa teraz na niektoré z najzaujímavejších funkcií, ktoré môže Name.com ponúknuť.

Plány WordPress

Name.com je jasne zameraná na začiatočníkov a ponúka celý rad Plány špecifické pre WordPress, ktoré sa dodávajú s predinštalovaným programom WordPress, ako aj podpora tém a doplnkov. S týmto plánom však existuje obrovský (a nepárny) problém. Na plány WordPress nemôžete nainštalovať certifikát SSL.

Z nejakého dôvodu, Certifikáty SSL sú dostupné iba pri bežných zdieľaných hostingových plánoch.  Toto je hlavná nevýhoda pre elektronický obchod a mnoho ďalších typov online obchodov.

name-COM-funkcie

Funkcie pre vývojárov

Tieto plány nie sú ideálne pre najvyspelejších vlastníkov webových stránok (budete chcieť zvážiť prémiového hostiteľa, ako je Vultr alebo DigitalOcean), ale ak práve začínate s vývojom webových stránok a chcete základné funkcie kódovania, ako aj začiatočníkov – priateľská podpora, môže to urobiť svoju prácu. K dispozícii je podpora PHP až do verzie 7.2, MySQL databáz, spolu s úlohami Cron a Git. Nie je to zlé, vôbec nie zlé.

Jednostránkový web

Osobne sa mi veľmi páči ponuka jednostránkových webových stránok a myslím si, že každý, kto vedie vedľajší ruch alebo je solopren alebo podnikateľ, pozná bolesť. Ak ste zaneprázdnení podnikaním alebo vedľajším ruchom, nemáte čas si vytvoriť obrovskú webovú stránku (sakra, väčšinou nemáte čas na prípravu kávy).

Name.com sa o to postará poskytnutím a jednoduchá jednostránková webová stránka portfólia dostupná len za pár dolárov ročne. Stavba trvá aj menej ako päť minút. Vyhrajte, vyhrajte.

Plány elektronického obchodu

Ak chcete vybudovať obchod s elektronickým obchodom, Name.com má pre vás plán. Obchodné balíčky webových obchodov sa dodávajú s témami, ktoré zahŕňajú veľa funkcií elektronického obchodu. Napríklad, šablóny sa pripájajú k Stripe aj PayPal na spracovanie platieb, možnosti doručenia sú spracované za vás a sú tu dokonca vopred pripravené stránky produktu..

Sada nástrojov pre začiatočníkov

Od procesu vytvorenia účtu po sprievodcu na obrazovke, ktorý slúži na nastavenie účtu WordPress, Name.com uľahčuje začínajúcim majiteľom webových stránok začať. Hlavné položky, s ktorými máte každodenný kontakt (napríklad jej web a informačný panel), sú užívateľsky prívetivé a ľahko sa s nimi dá navigovať.

Vytvoriť účet

Na vytvorenie účtu som sa rozhodol pre najlacnejší program WordPress, Blogger. celý proces bol jednoduchý a priamy bez problémov alebo problémov. Všetko, čo musíte urobiť, je vytvoriť účet zadaním základných osobných údajov a potom zaplatiť kreditnou kartou alebo PayPal. Urobilo sa to približne do dvoch minút.

Pripojte doménu a nainštalujte WordPress

Name.com vám opäť uľahčí vytvorenie webovej stránky WordPress, najmä ak ste sa (rovnako ako ja) rozhodli pre jeden z plánov špecifických pre WordPress. Dokončenie procesu mi trvalo menej ako päť minút a začiatočníci ho ľahko zvládli. Moja jediná slabá skúsenosť je nedostatok živého rozhovoru. Kliknutím sem získate ďalšie informácie o mojej skúsenosti.

Rýchlo občerstvenie

Zatiaľ čo niektorí zákazníci dávajú prednosť zachovaniu ich doménových mien a hosťovaniu v oddelených spoločnostiach kvôli bezpečnosti, iní ocenia pohodlie, keď majú všetko na jednom mieste. Ak patríte do druhej skupiny, spoločnosť Name.com vás pokryla. Predáva všetko, čo potrebujete na spustenie internetového obchodu alebo firemnej webovej stránky, od certifikátov SSL a názvov domén po funkcie elektronického obchodu a hotové šablóny..

Lacné GSuite

Ak ste vlastníkom webových stránok s viacerými doménami, budete vedieť, že náklady na e-mailové adresy domén sa môžu začať zvyšovať. S Name.com získate pri registrácii 50% zľavu z vášho účtu GSuite. Je to veľa, ale ponuka platí iba pre nové schránky.

name-com-jednoduchosť používania

Značkový URL Shortener

Robíte nejaký online marketing? Považujete za potrebné skrátiť svoje adresy URL pomocou nástroja tretej strany, napríklad Bit.ly? Ak je to tak, bude sa vám páčiť značkový skrátený web URL Name.com. Je to malá pridaná cena za mesiac (pokiaľ ju nepotrebujete iba pre jednu doménu a bez analytických služieb, v takom prípade je bezplatná), ale ak robíte veľa marketingu, môže to stáť za to.

Tu leží hlavný nedostatok

Ako vždy som vykonal test načítania stránky Sucuri na mojej novej webovej stránke WordPress. Name.com má niektoré z najhorších výsledkov, aké som kedy videl. Nielenže veľa miest presahuje rýchlosť načítania dvoch sekúnd, niektoré z nich dokonca skóre pomalé ako neuveriteľné štyri sekundy. Zbohom, návštevníci webových stránok.

Dokonca aj miesta s najlepšou rýchlosťou pripojenia (Kanada a USA) majú zlé prvé bajty. Ak sa však vaši zákazníci nachádzajú v Holandsku, môžete sa o dôkladnom načítaní len priblížiť.

Pokúsil som sa potvrdiť zákazníckym servisom, kde sa nachádzajú jeho servery, ale bolo mi povedané, že spoločnosť nemôže tieto informácie poskytnúť. Je to škoda, pretože by vám to pomohlo urobiť informované rozhodnutie o tom, ako rýchlo sa váš web pravdepodobne načíta pre polohu vašich zákazníkov..

name-com-Perfomance

Je zvláštne, že pri čítaní prostredníctvom iných recenzií online sa rýchlosť často neobjavuje ako problém. Dôvodom by mohlo byť to, že spoločnosť sa zameriava na začiatočníkov a rýchlosť je menej dôležitá ako ľahkosť použitia alebo že môj výsledok bol anomálie.

Dobré pre predaj, otázne pre podporu

Pokiaľ ide o podporu do-it-yourself, web Name.com má k dispozícii veľa zdrojov. K dispozícii je rozsiahla vedomostná základňa plná návodov, výukových programov a dokumentov pomoci.

Ak ste typ človeka, ktorý rád hovorí s ľudskou bytosťou, vaše možnosti sú omnoho lepšie, ak žijete v severoamerickom časovom pásme. Ak ste na druhej strane rybníka, rovnako ako ja, musíte byť pripravení čakať.

name-com-support

Môžete poslať e-mail 24/7, môžete zavolať tímu od 10:00 do 17:00. Horský čas (GMT-6) od pondelka do piatka, alebo môžete použiť live chat od 8:00 do 18:00. MT pracovné dni a 10:00 – 17:00 MT víkendy. Tím môžete tiež kontaktovať prostredníctvom svojich sociálnych médií.

Testoval som kanály a dostal (celkom) dobrú odpoveď na Twitteri aj Facebooku, keď som sa pýtal na otázky zamerané na predaj. Keďže som správy v noci v Severnej Amerike zasielal správy, odpoveď trvala od 7 do 11 (Twitter) hodín.

name-com-support-odozva

Frustrujúco, keď som sa opýtal prostredníctvom technickej podpory na mojom prístrojovom paneli, Nedostal som odpoveď do 48 hodín. Je mi skutočne chybou, keď spoločnosti rýchlejšie odpovedajú na otázky týkajúce sa predaja ako technická podpora.

Platíte za pohodlie

Ceny na serveri Name.com sú v poriadku – lacnejšie zdroje nájdete kdekoľvek inde. však, na serveri Name.com platíte za pohodlie riešenia typu všetko v jednom a sady nástrojov a sprievodcov vhodných pre začiatočníkov. Pre niektorých zákazníkov sa oplatí za tento druh jednoduchého použitia zaplatiť malú prémiu.

Pokiaľ ide o doplnky, obsahuje mnoho funkcií. Napríklad vám nebudeme účtovať poplatky za zálohy a získate bezplatný certifikát SSL a názov domény (podľa ročných plánov), ale ak chcete, aby sa váš obsah zobrazoval rýchlo, budete musieť inde kúpiť CDN. Keď ste pripravení na ponorenie, môžete platiť kreditnou kartou alebo PayPal 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

zrušenie rezervácie & náhrady 

Zrušenie účtu na webe Name.com je jednoduché. Dá sa to urobiť úplne z palubnej dosky a kliknutím na niekoľko tlačidiel. Začiatočník to ľahko zvládne a nepotrebujete pomoc so zákazníckym servisom.

Na produkty spoločnosti Name.com existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí (znížená o náklady na doménu). Ak by ste o ňu chceli požiadať, musíte vyplniť aj krátky formulár na vrátenie platby. Nie je to ani zložité, ani časovo náročné.

Po vykonaní týchto krokov počkajte jeden alebo dva dni na vrátenie prostriedkov a potom pomocou spôsobu platby skontrolujte, či boli vaše peniaze vrátené v plnej výške..

name-com-náhrada

Ako sa meno Name.com zhoduje s konkurenciou?

Name.com nie je dokonalý pre každého – pokročilí vlastníci webových stránok a vývojári sú inde inde oveľa lepšie. Má však svoje miesto na trhu. Je to skvelé pre začiatočníkov, ktorí chcú ľahké riešenie typu všetko v jednom a ktorí sú radi, že za privilégium platia miernu prémiu. Mojou jedinou nepríjemnosťou je nedostatok okamžitej podpory, ktorá by bola skutočne prínosom pre nových majiteľov webových stránok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me