BigCommerce Review 2020 – Kullanıcılar Neden Seviyor?

BigCommerce, Sorunsuz Bir E-ticaret Barındırma Çözümü Sağlar, Basitçe Çalışır, Herhangi Bir Sorunsuz Olmadan Çevrimiçi Mağaza İsteyenler İçin Hazırlanır

E-ticaret odaklı bir platform olarak, çevrimiçi satış yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeye erişebilirsiniz. BigCommerce sahne arkasındaki tüm kodlamalarla ilgilenir; ürün listelemelerinizi oluşturmanız, kabul edilen ödeme yöntemlerinizi seçmeniz ve satış gelirinizi nasıl alacağınızı ayarlamanız yeterlidir. Her şey işe yarıyor. Birden fazla ödeme seçeneğini tek tek seçip gerekli ayrıntıları girerek dahil edebilirsiniz. Ürünlerinizi oluşturma ve yönetme, kategoriler oluşturma, web sitenizin analiz istatistiklerini görüntüleme, web sitenizi yönetme ve sosyal medya entegrasyonlarınızı ayarlama birbirinden yalnızca birkaç tıklama.


Hemen hemen BigCommerce size eksiksiz bir mağaza sunuyor. Bu konuda yeniyseniz, tam teşekküllü bir çevrimiçi mağaza açmak için neye ihtiyacınız olduğu hakkında bir fikir vereceği için son derece yararlıdır. Teknik olarak, önceden oluşturulmuş ürünleri ve web sayfalarını kendiniz için değiştirebilirsiniz ve satmaya hazırsınız.
Bigcommerce-şablonlarBigCommerce’i kullanırken, çeşitli ücretsiz ve ücretli temalar arasından seçim yapabilirsiniz. Şu an itibariyle, sadece birkaç ücretsiz şablon var, ancak bunlar iyi bir niş yelpazesini kapsıyor. Her şablon, farklı bir his veya renk teması vermek için şablondaki varyasyonlar olan üç veya dört “stil” ile birlikte gelir.

Ücretsiz temaların tasarımları daha basit ve minimalist olma eğilimindedir – ancak bu aynı zamanda modern ve çekici olmadıkları anlamına gelmez. Yeterince çaba harcarsanız hemen hemen her tür mağaza inşa edebileceğiniz kadar geneldirler..

Ücretli temalar biraz daha nişe özgü olma eğilimindedir. Ücretsiz şablonlardan daha heyecan vericidirler ve bir pastane, erkek bakım dükkanı vb. Hoş bir dokunuş, nihai sonucun nasıl görüneceğine dair bir fikir vermek için şablonları kendi mağaza içeriğinizle önizleyebilmenizdir..

BigCommerce şablonlarının harika bir özelliği, kolayca ayarlanabilen kategori web sayfalarından ürün karşılaştırmalarını ve hızlı görünümlerini görüntüleme yeteneğidir. Ayrıca bir web sayfasında iki veya daha fazla ürünü yan yana görüntüleme. Ürünlere ve kategorilere diğer çoğu platformdan daha fazla özel alan ekleyebilme esnekliği de övgüye değerdir.

Hangi tür şablonu seçerseniz seçin, hepsi tamamen duyarlıdır. Bir şablonu düzenlerken, sitenizin tüm ekranlarda iyi görünmesini sağlamak için mobil, tablet ve bilgisayar ekranı boyutları arasında gerçek zamanlı olarak geçiş yapabilirsiniz..

Şablon Tema Düzenleyicisi’ndeki gerçek özelleştirme seçenekleri oldukça sınırlıdır. Web sitenizde kullanılan renkler ve yazı tipleri üzerinde önemli bir kontrole sahipsiniz. Bununla birlikte, özelleştirme seçeneklerinin geri kalanı, örneğin ana menünüzdeki web sayfası bağlantılarını dahil etmek veya hariç tutmak için nelerin dahil edileceği veya hariç tutulacağı ile ilgilidir. Sürükle ve bırak oluşturucu olmadan, web sayfalarınızın düzenlenmesi söz konusu olduğunda ayrı şablonların sayfa düzenlerine güvenirsiniz.

İçerik yönetiminin çoğu da gösterge tablosunda gerçekleşir. Böylece, arka uçta resim, web sayfası veya blog yayını yükleyecek veya oluşturacak ve ardından şablon düzenleyicideki ana sayfaya neyin dahil edileceğine karar vereceksiniz. Benzer şekilde, ana sayfa karuselinizi Şablon Tema Düzenleyicisi’ne değil, arka ucuna monte edersiniz.

Ancak, web geliştirme becerileriniz varsa ve web sitenizin görünümü üzerinde daha fazla denetim istiyorsanız, tema dosyalarını doğrudan düzenleyebilirsiniz.

Bigcommerce-özellikler

BigCommerce, Online Mağazanızı Oluşturmaya Geldiğinde Taşsız Bırakmıyor

Mağazanızı taşıyın: BigCommerce mağazanızı başka herhangi bir e-ticaret platformundan içe aktarabilir. Zaten bir web sitesi oluşturduysanız ancak hizmetleri değiştirmek istiyorsanız, bu büyük bir rahatlamadır. Bir Pro planıyla, özel SSL’nizi üçüncü bir taraftan da içe aktarabilirsiniz.

Çok kanallı perakende: BigCommerce çoklu dijital kanallarla entegre olur. BigCommerce mağazanızı eBay, Amazon, Google, Şimdi Satın Al, Instagram, Square ve Facebook ile entegre edebilirsiniz. Ayrıca envanter yönetimi içeren tuğla ve harç mağazaları için POS (satış noktası) entegrasyonu da sunar.

Çeşitli ödeme sağlayıcıları: PayPal, Square, Amazon Pay, VISA Checkout, Apple Pay, Stripe, Klarna, Adyen ve daha pek çok kaynaktan ödeme yapabilirsiniz..

Sipariş karşılama: BigCommerce, nakliye ücreti hesaplama ve kural oluşturma için dünyanın önde gelen motorlarından biri olan ShipperHQ ile derin entegrasyon özelliğine sahiptir. Bu talep üzerine bir dizi nakliye hizmetinden doğru fiyat teklifi vermelidir.

Müşteri Mağazası Kredisini Ayarlayın: Mağaza kredisi, web sitenizin daha profesyonel ve yerleşik görünmesini sağlamak için harika bir yol değildir, aynı zamanda sağlam bir geri dönüş müşteri tabanı oluşturmanıza da yardımcı olabilir. Bunu, herhangi bir geçici çözüm veya üçüncü taraf uzantıları olmadan BigCommerce’de ayarlayabilirsiniz.

E-ticaret Mağazası Oluşturucu: Fiyatlandırma planlarından herhangi biriyle web sitesi oluşturucusuna tam erişim elde edersiniz. BigCommerce bu kurucuyu deneyimi yeni kullanıcılar için mümkün olduğunca hızlı ve sezgisel hale getirmeye yöneltti. En güçlü değil, ancak herkes onu kullanabilir ve sitenizi benzersiz olacak şekilde özelleştirmek için yeterli kontrol sağlar.

Arama motoru optimizasyonu: SEO, web sitenize trafik çekmek ve işinizi artırmak için günümüzde uygulanması gereken bir özelliktir. BigCommerce, sınıfının en iyisi uygulamalara dayanan web sayfaları, yayınlar ve ürünler için URL’lerinizi zaten oluşturuyor. Ayrıca, URL’lerinizi düzenleme ve uygulamalarla sayfadaki diğer SEO yönlerini ayarlama özgürlüğüne de sahipsiniz. Son olarak, BigCommerce, özellikle mobil cihazlar için hızlı yükleme şablonlarına büyük yatırım yaptı.

Sepet Düzeyinde İndirimler: Hemen hemen tüm e-ticaret platformları bazı indirimleri veya kuponları desteklese de, müşterilerin alışveriş sepetlerine otomatik olarak uygulanabilecek çok az indirim. BigCommerce, diğer platformlarda eklenti gerektiren 70’ten fazla bölümlere ayrılmış indirim ayarlamak için kolay yerleşik araçlar sağlar.

Diğer bazı özellikler arasında temel bir blog platformu, posta listesi araçları, müşteri grubu yönetimi, uygulama entegrasyonları ve ürün filtreleme araçları bulunur. Unutmayalım, App Market’teki uygulamalarla işlevselliği de genişletebilirsiniz. BigCommerce’ın kapsamlı özellik seti ile ilgili harika şeylerden biri herhangi bir üçüncü taraf uygulamasına veya içeriğine güvenmek zorunda değilsiniz. Bu nedenle, tümünde tek bir fatura ve platformla basitleştirilmiş BigCommerce’ın tutarlılığını ve yüksek kalitesini elde edersiniz.

Web Sitenizi Hızlı ve Kolayca Oluşturun

BigCommerce ile çevrimiçi mağaza oluşturmak çok kolay. Bazı inşaatçılar ilk başta sizi bunalmış hissettiriyor, ancak BigCommerce oluşturucu ile öğrenme eğrisi yönetilebilir. Ancak bu, özellikle sürükle ve bırak özelliği olmadığından, buradaki en kapsamlı inşaatçı olmadığı anlamına gelir. Web sitenizdeki tüm renkleri kolayca değiştirebilirsiniz, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ücretsiz veya ücretli şablon vardır ve kontroller standarttır.

Web Sitenizi Basit Bir Kontrol Paneli ile Yönetin

BigCommerce kontrol panelinin kullanımı son derece kolaydır. Soldaki menü sizi web sitenizi tasarlamanızdan hesap ayarlarınıza kadar gitmeniz gereken her yere götürebilir. BigCommerce platformunun farklı yönleri için gösterge tabloları, deneyiminizi kolaylaştıran mantıksal olarak bölünmüştür. Örneğin, ana kontrol panelinde yerleşik bir mağazadan web sitenize uygulama satın alabilir ve ekleyebilirsiniz. Bir içerik yönetim sistemi kullandıysanız arayüz tanıdık geliyor.

Ürün ve Diğer İçerik Ekleme, Düzenleme ve Silme

Muhtemelen mağazanız için ürün listeleri oluşturmak için çok zaman harcayacaksınız. Gösterge tablonuzun ürün bölümüne gittiğinizde, hemen tüm mağaza ürünlerinizin bir listesini görürsünüz. Basit bir onay kutusu listesinden toplu işlemleri uygulayabilir, ayrıca listeleri filtreleyebilir ve arayabilirsiniz..

Gerekli tüm bilgileri girdiğinizden emin olmanıza yardımcı olan basit bir formu doldurarak ürünler yaratırsınız. Belirli öğeler üzerinde ücretsiz gönderim sağlamak, bunları ön sipariş olarak listelemek ve renkler veya boyutlar gibi ürün seçenekleri eklemek gibi daha gelişmiş ayarlar yapmak da çok kolaydır..

Ürününüz İçin İstediğiniz Kadar Varyant Oluşturun

BigCommerce’in diğer platformlardan kilometrelerce önde olduğu bir alan, ürün listelemeleri oluşturma konusundadır. Diğer platformlar genellikle ürünler için oluşturabileceğiniz varyasyonların ve seçeneklerin sayısında zor kısıtlamalar içerir. Bununla birlikte, BigCommerce’ın neredeyse hiçbir sınırı yoktur, 600 ürüne kadar ve tek bir ürün için 250’ye kadar seçenek. Bu seçenekler, onay kutuları, açılır menüler, renk örnekleri, sayı veya tarih alanları vb. Gibi bir dizi farklı giriş alanından oluşturulabilir..
Bigcommerce destek

BigCommerce’de Yardım İçin Her Zaman Bir Yere Başvuracaksınız

Eğer benim gibiyseniz ve desteğe başvurmadan önce sorunlara kendiniz çözüm bulmak istiyorsanız, BigCommerce ile mahsur kalmayacaksınız. Çevrimiçi dokümantasyon kapsamlıdır, bir web sitesi oluştururken size rehberlik eden ücretsiz bir “üniversite” dersleri vardır ve topluluk forumu çok aktiftir.

Destek personeline ihtiyacınız varsa, onlara birkaç kanaldan ulaşabilirsiniz. 7/24 canlı sohbet, ülkeye özgü birden fazla telefon hattı, e-posta ve bir bilet sistemi (“durumlar” olarak adlandırılır) vardır.

Dışa aktarma aracını kullanarak sorun yaşadığımda canlı sohbet hizmetlerini ilk elden test etmeliyim. Mağazamı test etmek için başka bir platforma taşımak istedim ve hangi kapanımları yapacağından emin değildim. Hafta sonu ve hem ABD hem de Avrupa için çok garip saatlerde geçti. Canlı sohbete atladım ve bir destek personelinin benimle iletişim kurması için 30 saniyeden fazla beklemek zorunda kalmadım. Sorularıma hızlı bir şekilde cevap verebildi ve ayrıca bana BigCommerce belgelerinin ilgili bölümlerine bağlantılar gönderdi.

Başka bir durumda, tema dosyalarını düzenleme söz konusu olduğunda biraz kafam karıştı. Bunun nedeni, süreçte yapılan değişiklikler ve forumlardaki daha eski ve daha yeni kullanıcıların çakışan bilgileriydi. Kendi durumumu gönderdim ve destek ekibinden dosyaları düzenlemeden önce temanın bir kopyasını almam gerektiğini belirten bir yanıt aldım. Ayrıca bana ilgili belgelere bir kez daha bağlantı sağladı.

Sadece İhtiyacınız Olan Özellikler İçin Ödeme Yapmanız Gereken Dört Fiyatlandırma Planı

Ne yazık ki, BigCommerce için ücretsiz bir plan yoktur. Ancak, artı planına kadar tüm özellikleri kullanmanızı sağlayan 15 günlük ücretsiz deneme (kredi kartı gerekmez) sunarlar. Özellikle, müşteri grupları oluşturma ve Terk Edilmiş Sepet Tasarrufunuzu yönetme gibi özellikleri içerir. Ücretsiz denemenin en güzel yanı, temel olarak tüm mağazanızı oluşturabilmeniz ve lansman yapmaya karar verdiğinizde hazır hale getirebilmenizdir..

Bir ödeme planı seçip mağazanızı başlattıktan sonra, paketiniz kapsamına girmezse bu özellikler kullanılamaz hale gelir.

Gerçek fiyatlandırma planları söz konusu olduğunda, dört seçeneğiniz vardır: bireysel satıcılar için Standart, Artı ve Pro ve kurumsal çözümler. Standart plan, sınırsız personel hesabı, depolama alanı ve bant genişliği ve işlem ücreti dahil olmak üzere bir mağaza çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Ayrıca, web sitenizi tasarlama konusunda herhangi bir şekilde sınırlandırılmazsınız ve her plan için destek vardır (Pro kullanıcıları premium hizmetler alsa da). Bununla birlikte, üst düzey planların her birinde daha yüksek yıllık satış sınırı, daha düşük kredi kartı oranları ve daha fazla özel seçenek elde edersiniz.

Yükseltmeye değecek gibi görünen birkaç özellik, müşteri grupları ve arama filtrelemedir. Diğer birçok platform yerine BigCommerce’e katılmanın en önemli nedenlerinden biri de BigCommerce, ödeme ağ geçidi sağlayıcılarınızın ücretlerinden herhangi bir işlem ücreti almaz.

Yıllık satış eşiğine dikkat etmek önemlidir. Planınızın sınırını aşarsanız, daha pahalı bir plana geçmek ve oldukça yüksek aylık ücretler ödemek zorunda kalacaksınız. Yakın zamanda yapılan bir fiyat artışı da önceki bazı müşterileri biraz ekşi bıraktı.

Yıllık satış eşiğine dikkat etmek önemlidir. Planınızın sınırını aşarsanız, daha pahalı bir plana geçmek ve oldukça yüksek aylık ücretler ödemek zorunda kalacaksınız. Yakın zamanda yapılan bir fiyat artışı da önceki bazı müşterileri biraz ekşi bıraktı.

Ancak, bant genişliği ve depolama söz konusu olduğunda sınırlı değilsiniz, gelecekte herhangi bir altyapı yükseltmesi planlamak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir, önemli miktarda para tasarrufu sağlar. Bir alan adı, SSL sertifikası, özellikler ve diğer hizmetler dahil edildiğinde, üçüncü taraf sağlayıcılar aracılığıyla yerine getirmeniz gerekmeyecek ve işinizi büyütmeyi planlıyorsanız on binlerce dolara kadar tasarruf edeceksiniz.

İptal ve İade

15 günlük deneme sürümünde çalışıyorsanız BigCommerce kredi kartı bilgilerinizi istemediği için hesabınızı iptal etmek için gerçek bir neden yoktur. Bir plana abone olduktan sonra geri ödeme yapmazlar. Bu nedenle, aylık veya yıllık olarak abone olmak isteyip istemediğinizi dikkatlice seçin. Hesabınızı iptal etme konusunda da iki seçeneğiniz vardır. Yerel destek numaralarını arayabilir ve personel sizi bu yoldan geçirecek veya çevrimiçi bir form dolduracak ve sizin için bu konuyla ilgilenecektir..

BigCommerce rekabete nasıl uyuyor??

Bir çevrimiçi mağazayı hızlı bir şekilde ve mümkün olduğunca az çaba sarf etmek ve çalıştırmak istiyorsanız, BigCommerce incelemeye değer. Bu hız ve kolaylık düzeyi için, tasarım ve özelleştirme seçenekleri söz konusu olduğunda küçük bir fiyat ödersiniz. Bununla birlikte, etkili bir çevrimiçi mağaza işletmek için gerekli e-ticaret özelliklerinin eksikliği yoktur.

BigCommerce’in biraz eksik olduğunu hissettiğim tek şey site özelleştirmesidir. Mevcut seçenekler biraz sınırlayıcıdır ve bir çeşit sürükle ve bırak üreticisi olsaydı harika olurdu. Bununla birlikte, BigCommerce platformunun, mümkün olduğunca az yaygara ile bir çevrimiçi mağaza kurma deneyimi olan veya hiç olmayan kullanıcılara yardımcı olmaya yönelik olduğu açıktır..

BigCommerce’ın bu kadar kapsamlı bir e-ticaret platformunu bu kadar nispeten uygun fiyatlarla sağlayabilmesinin nedenlerinden biri, e-ticaretin temel ilgisi olmalarıdır.. Doğrudan rakiplerin BigCommerce’a yönlendirilmesi, genellikle e-ticaret çözümü isteyenler için bile, kaçınılmaz olarak herkesin fiyatına ağırlık veren diğer hizmetleri paketliyor.

15 günlük ücretsiz deneme sürümüne kaydolmanızı öneririm. 15 günlük deneme süresinde satış yapamasanız da, özelliklerin ve ayarların çoğunu öğrenip kullanabilir ve mağazanızı lansmana hazır olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Kapsamlı belgeleriniz olduğunu ve 7/24 destek hizmetleri kim ajanlar ayarlamanıza yardımcı olmaktan daha fazlası sitenin yanı sıra herhangi bir sayıya katılın. BigCommerce’in gereksinimlerinizi karşıladığını düşünüyorsanız ve bunu kullanmaktan çekiniyorsanız, fiyatlandırma planlarından birine kaydolabilir ve mağazanızı başlatabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me