GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu İnceleme [2020] – Underrated mı?

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu ana sayfası


Yeni ve Geliştirilmiş GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu

Web barındırma ve alan adı kaydındaki en büyük isimlerden biri olan GoDaddy, GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu’da (eski adıyla GoCentral olarak bilinen) yeni bir güncelleme yayınladı. Fakat yeni platform gerçekten daha iyi bir şey yapıyor mu yoksa alternatif web sitesi oluşturucu?

Yeniden marka kesinlikle beni meraklandırmaya yetti, bu yüzden kurucuyu test etmeye karar verdim. Bazı artıları keşfettim, ancak iki kez düşünmenizi sağlayacak çok sınırlayıcı birkaç eksileri de vardı..

Akılda tutulması gereken bir şey, rakiplerinin çoğunun aksine, GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu sonsuza dek ücretsiz bir plan sunmuyor. Tüm özellikleri risksiz bir şekilde test etmenizi sağlayan 30 günlük ücretsiz bir deneme var, ancak bir web sitesi oluşturmaya zaman ayırmadan önce ne bulduğumu görmek için okumaya devam etmelisiniz..
GoDaddy web sitesi şablonları

Çok Yönlü ve Çekici Temalar, ancak Sınırlı Çeşitlilik

Yeni GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu 22 web sitesi teması sunuyor. Tüm temalar mobil uyumludur ve bunları düzenlerken masaüstünde ve mobilde önizleyebilirsiniz.

Başladığınızda, GoDaddy sizin için bir tema önerir. Site oluşturucu, temanızı seçtiğiniz sektöre göre ilgili stok fotoğraflarıyla önceden yükler. Testimde kullandığım sahte evcil hayvan bakımı işi için güneş gözlüklerinde biraz saçma ama sevimli bir köpek aldım.

GoDaddy web sitesi düzenleyicisinde bir tema seçme

Sitenizi düzenlemeye başladıktan sonra bile, önerilen temayla sadık kalabilir veya yeni bir tema uygulayabilirsiniz. GoDaddy temaları çoğunlukla yazı tipi ve renkler bakımından farklılık gösterir, varsayılan sayfa düzenlerinde birkaç değişiklik yapılır.

GoDaddy web sitesi temaları

Genel olarak, GoDaddy’nin temaları eskisinden daha iyi. Bununla birlikte, çok fazla çeşitlilik yoktur ve tasarımlar, diğer web sitesi oluşturucularının, Wix veya Squarespace, teklif etmek zorunda.
GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu gösterge tablosu

Web Sitenizi Oluşturmak (ve Büyümek) için Özellikler

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu, arama motorlarında bulunmanıza, site ziyaretçilerinizin ilgisini çekmenize ve daha fazla satış yapmanıza yardımcı olacak bazı ilginç özellikler sunar. Hadi daha yakından bakalım.

Yüzlerce Önceden Ayarlanmış Bölüm ile Basit Bir Editör

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu içerik blokları

25 kategoride yüzlerce hazır bölüm var. Bunlar aslında web sayfalarınıza ekleyebileceğiniz farklı türde içerik bloklarıdır.

GoDaddy’nin şablonlar ve içerik bölümleriyle ilgili asıl sorun, özelleştirme ve kişiselleştirme için çok az seçeneğe sahip olmanızdır. Diğer web sitesi oluşturucularının size sürükle bırak özelliklerinin yanı sıra sayfanızın her bir öğesini ayrı ayrı düzenleme yeteneği sağladığı yerde, GoDaddy tüm siteniz için yalnızca bir yazı tipi ve bir renk seçmenize izin verir.

Bölüm Ekle menüsünden sayfanıza ekleyebileceğiniz birkaç öne çıkan özellik şunlardır:

 • Özel sayfalar – Belirli sayfaları yalnızca aboneliği olan üyeler için görünür yap.
 • Randevu rezervasyonu – Site ziyaretçilerinin bir kerelik veya yinelenen randevular planlamasına izin ver.
 • Takvim – iCal URL’si olan herhangi bir takvime (ör. Google ve Office 365) bağlayarak herkese açık bir takvim görüntüleme.
 • WhatsApp sohbet düğmesi – Site ziyaretçilerinin WhatsApp aracılığıyla telefonunuza doğrudan mesaj göndermesine izin verin.
 • Dış incelemeler – Facebook, Google MyBusiness, Yelp ve Yotpo gibi sitelerdeki yorumları görüntüleyin.

Hareket Halinde Düzenleme

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu’nun bir başka yeni özelliği GoDaddy Uygulamasıdır.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu mobil uygulaması

İOS ve Android için kullanılabilen GoDaddy Uygulaması, web sitenizi herhangi bir mobil cihazdan düzenlemenizi sağlar. Uygulamada birkaç ince ayar seçeneği yoktur, ancak web sitesi özelleştirme seçeneklerinin ve ayarlarının çoğu.

Bazı Yerleşik Entegrasyonlar, ancak Uygulama Marketi Yok

Wix gibi bir uygulama pazarı sunmak yerine GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu, sitenizin işlevselliğini artırmak için birkaç yerleşik entegrasyona sahiptir:

 • OpenTable aracılığıyla restoran rezervasyonları
 • ChowNow aracılığıyla online yemek siparişleri
 • MLS / IDX emlak ilanları
 • Instagram İşletme Profilinizden gönderiler
 • Zillow hakkında değerlendirme

Bir restoran sahibi veya emlakçı olursanız, bu entegrasyonlar harika olabilir. Diğer endüstriler için … çok değil. Diğer web sitesi oluşturucuları (Wix veya WordPress.com gibi) canlı sohbet, forumlar ve diğer faydalı özellikler için daha birçok gelişmiş uygulamaya ve eklentiye sahiptir.

SEO, Pazarlama ve Sosyal Medya için Kılavuzlu Araçlar

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu, web sitenizi özelleştirmenize yardımcı olacak etkileyici bir araç paketi ile birlikte gelir.

GoDaddy Insight ve Özel Eylem Planları

GoDaddy Insight, sitenizi geliştirmek için özel öneriler sunmak üzere sektör ve web sitesi hedeflerinizi analiz eder. Birkaç işletme hedefi seçin, ardından özel eylem planınızın oluşturulmasını bekleyin.

Benimki burada.

Geliştirilmiş SEO için GoDaddy Website Builder Insight

Bu yapılacaklar listesine ek olarak, sayısal bir Analiz puanı alırsınız sitenin kullanılabilirliği, ziyaretçi katılımı, sosyal yardım ve sosyal medya varlığı açısından nasıl yaptığınızı göstermek için.

Özelleştirilmiş Insight önerilerini faydalı buldum ve yeni başlayanların onlardan faydalanacağını düşünüyorum. Bu araç işi sizin için yapmaz, ancak nereden başlayacağınızı söyler.

Arama Motoru Görünürlük Aracı

GoDaddy’nin sunduğu başka bir araç da Arama Motoru Görünürlüğüdür. Dört planın hepsine dahil, bu gözden geçirme sihirbazı, sitenizin anahtar kelimelerini, site başlığını, meta açıklamaları ve başlık metnini optimize etmeye yardımcı olur.

GoDaddy Website Builder Insight, sitenizin SEO'sunu optimize etmenize yardımcı olur

Eposta pazarlama

Her plan ayda bir dizi e-posta pazarlama mesajı içerir. En ucuz plan ayda 100 e-posta içerirken, en pahalı olanı 25.000’e kadar göndermenizi sağlar. Mevcut bir abone listeniz varsa, bunları manuel olarak ekleyebilir veya bir CSV dosyasını içe aktarabilirsiniz.

Diğer İş Araçları

Seçtiğiniz plana bağlı olarak, diğer birkaç yararlı araç ve eklentiye de erişebilirsiniz:

 • Bir yıl boyunca ücretsiz işletme e-postası (Microsoft Office 365 aracılığıyla)
 • Bir yıl boyunca ücretsiz bir işletme telefon numarası (GoDaddy SmartLine aracılığıyla)
 • Sosyal medya platform listeleri – sitenizi Facebook, Instagram veya Yelp ile senkronize edin ve doğrudan GoDaddy kontrol panelinizden yayınlar oluşturun
 • Microsoft, Google ve Yelp için ücretsiz reklam kredileri
 • Google Analytics ve Google AdSense (yalnızca ABD’de)

Birçok web sitesi üreticisi profesyonel e-posta adreslerini bir yıl boyunca ücretsiz olarak sunar, ancak GoDaddy, bir iş telefonu numarası da attığımı gördüğüm tek site oluşturucusudur.

E-Ticaret: Sitenizde Ürün Satma

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu ile çevrimiçi bir mağaza oluşturmak inanılmaz derecede kolaydır, ancak bunu yapmak için en pahalı planı seçmeniz gerekir. (Aylık maliyet, Wix ve Weebly gibi diğer popüler site oluşturuculardaki e-ticaret planlarıyla karşılaştırılabilir.)

GoDaddy çevrimiçi mağazasına ürün ekleme

GoDaddy’nin çevrimiçi mağazanız için sunduğu öne çıkan birkaç özellik şunları içerir:

 • Harici satışlar – Amazon.com, Etsy ve eBay gibi üç adede kadar harici satış platformuyla senkronize edin.
 • SMS bildirimleri – Yaptığınız her satış için metin uyarıları alın.
 • Terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları – Müşterileri siparişlerini tamamlamaya teşvik eden otomatik e-postalar gönderin.
 • Ürün İncelemeleri – Yotpo’yu ürün sayfalarında inceleme toplamasına ve görüntülemesine izin verin.

Bir Square hesabıyla ilişkilendirilmiş ürünleriniz varsa, bunları doğrudan bir CSV dosyasıyla da içe aktarabilirsiniz. Ürünler için mevcut sınır 10.000’dir.

GoDaddy satış komisyonu almaz. Yalnızca ödeme işlemcinizden standart işlem ücreti alınır..
GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu editörü

Web Sitesi Oluşturmadan SEO’ya Başlangıç ​​Dostu

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu, kişisel olarak test ettiğim, kullanımı en kolay yapımcılardan biridir. Yeni başlayan biri olarak bile, asla kendinizi anlayamayacağınız bir özelliğe rastlamayacaksınız.

Basit İşaretle ve Tıkla Editörü

Sitenizi düzenlemek için, herhangi bir öğeyi özelleştirmek üzere tıklamanız yeterlidir; tüm ek değişiklikler (renk, hizalama vb.) Sağdaki düzenleme çubuğunda gösterilir.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu'da bir bölümün düzenini değiştirme

Daha kolay özelleştirme için her sayfa bölümlere ayrılmıştır. Düzen düğmesini tıklayarak tüm bölümlerde büyük ölçekli değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin, yukarıdaki Hakkımızda bölümünde, önceden ayarlanmış altı düzen arasından seçim yapabilirsiniz.

Değişikliklerinizi Kaydetmek için Otomatik Yedeklemeler

Yeni bir web sitesi oluşturmak her zaman biraz deneme yanılma içerir ve deneyimli web tasarımcıları bile hata yapar. Bu yüzden GoDaddy’nin otomatik yedekleme ve Site Geçmişi sekmesini beğendim.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu ayarları

Ayarlar’ı ve ardından Site Geçmişi’ni tıklayarak web sitenizin önceki sürümlerini geri yükleyebilirsiniz. Hangi sürümün hangisi olduğunu kolayca hatırlamak için sitenizi manuel olarak yedekleyebilir ve hatta yedek dosyalarınızı yeniden adlandırabilirsiniz.

Güven bana, bu güvenlik ağı tüm web sitesi oluşturma sürecinizi daha az stresli hale getirecektir.

Kontrol Panelinizden Kolaylaştırılmış Hesap Yönetimi

Web sitenizi yönetmek, onu oluşturmak kadar kolaydır. Tüm hesap bilgileriniz, web sitenizde düzenlemeler yapabileceğiniz ve satışlar da dahil olmak üzere diğer her şeyi yönetebileceğiniz gösterge tablonuzda gösterilir.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu gösterge tablosu

Gösterge tablosundan da bir alan adı satın alabilirsiniz. Mevcut bir alan adını bağlamak istiyorsanız, “Zaten bir alan adım var” ı tıklayın ve adım adım talimatları izleyin.

Bir etki alanını GoDaddy web sitesine bağlama
GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu desteği

7/24 Telefon ve Sohbet Desteği ve ayrıca Derinlemesine Yardım Merkezi

GoDaddy’nin müşteri desteğiyle telefon veya canlı sohbet yoluyla iletişim kurabilirsiniz; ayrıca web sitesinde bir Yardım Merkezi de vardır. E-posta seçeneği olmadığı için biraz hayal kırıklığına uğradım, ancak hepsini kazanamazsınız, sanırım.

Desteğin kalitesini test etmek için tüm kanalları denedim. Etkileşimlerim tamamen İngilizce, ama GoDaddy, dünya genelinde 50’den fazla konum için ülkeye özgü telefon numaraları sunmaktadır.

Telefon Desteği Müthişti

GoDaddy müşteri desteğini birkaç kez aradım ve Destek temsilcilerinin kibar, açık ve yardımcı olduğunu gördüm. Satış görevlilerinden ziyade gerçek destek uzmanları gibi hissediyorlardı, bu da her zaman umduğunuz şey … ama her zaman aldığınız şey değil.

İlk çağrı yaklaşık 20 dakika beklerken, ikincisi sadece iki dakika sürdüğü için, bekleme süreleri büyük ölçüde değişir. Canlı sohbet kutusundan başlarsanız, GoDaddy size geçerli bekleme süreleri hakkında oldukça doğru bir tahmin verir.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu sohbet desteği

Yaşam boyu telefonda konuşmaktan hoşlanmama rağmen, deneyimim şaşırtıcı derecede hoştu. Ve güven bana, bu aramalarda bir sürü soru sordum.

Aldığım cevaplar açık ve satış dışıydı. İkinci ajan Michael, GoDaddy’nin e-ticaret mağazam için ne zaman doğru çözüm olmayacağı konusunda özellikle açıktı. Onun örneği: “Günde binden fazla ürününüz ve yüzlerce alışverişçiniz varsa, daha az kısıtlayıcı bir ortam istersiniz. Bu noktada çoğu insan WordPress’e taşınır. ”

Canlı Sohbet O Kadar İyi Değil

ne yazık ki, telefon desteği ile ilgili eleştirilerim canlı sohbeti kapsamaz. En büyük sorunum GoDaddy’nin 7/24 canlı sohbet sunduğunu iddia ediyordu … ancak 10 üzerinden dokuz kez canlı sohbet “çevrimdışı” idi.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu sohbet desteği

Müşteri desteğini aradığımda canlı sohbetin neden işe yaramadığını sordum. Michael’ın yanıtı sadece tarayıcım olmasıydı. Çevrimiçi bazı gözetleme yaptım ve birçok GoDaddy kullanıcısının aynı sorunu yaşadığını kolayca buldum … bu yüzden yanıtı hakkında biraz şüpheliyim.

Sonunda sohbet eden birini tuttuğumda (Anshika D., kesin olarak), cevaplarını samimi ve profesyonel buldum. Telefon görüşmesine kıyasla, daha çok kopyala ve yapıştır ve satış odaklı görünüyorlardı..

Örneğin, tüm GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu planlarında bir özellik olarak tanıtılan “sosyal medya listeleme platformları” nı sordum. İlk yanıt, GoDaddy’nin ayrı (ve ücretli) sosyal medya yönetimi hakkında bir satış oldu.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu sohbet desteği

Sonunda net bir cevap almayı başardım, ancak birkaç dakika sürdü ve en sorunsuz deneyim değildi.

Yardım-Kendiniz Seçenekleri

GoDaddy’nin SSS, blog ve GoDaddy Topluluğu forumunu içeren bilgilendirici bir Yardım Merkezi vardır. Yardım Merkezi’nde arama yaparken, Web Siteleri + Pazarlama için ayrılmış bölümü seçin.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Yardım Merkezi

GoDaddy’nin gördüğüm diğer web sitesi oluşturucularının aksine “Nasıl Yapılır” bölümü de var. Bu sayfada, kapsamlı, tek başına kurslar halinde gruplandırılmış video eğitimlerini izleyebilirsiniz.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Nasıl Yapılır kılavuzları

Makul Fiyatlandırma ama Ücretsiz Plan Yok

GoDaddy dört abonelik planı sunar: üçü kişisel veya genel işletme web siteleri için ve biri e-ticaret mağazaları için.

Planlar aylık veya yıllık olarak mevcuttur ve yıllık abonelikle% 20 tasarruf edebilirsiniz. Tüm büyük kredi kartları, PayPal, banka havalesi ve diğer bölgesel ödeme işlemcileri ile ödeme yapabilirsiniz..

Daha önce de belirtildiği gibi, GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu’nun ücretsiz bir planı yok, ancak tüm özellikleri denemenizi sağlayan 30 günlük ücretsiz bir deneme var. Deneme süreniz boyunca sitenizde bir GoDaddy alt alan adı bulunur. Kendi alan adınızı bağlayabilmeniz için yeni sürüme geçmeniz gerekecek.

Ücretsiz deneme süreniz bittikten sonra, hesabınız resmi olarak iptal edilmeden önce abone olmak için 20 gününüz olacak.

İptaller & Geri ödemeler

Yıllık plan satın aldıktan sonraki 30 gün veya aylık plan satın aldıktan sonraki 48 saat içinde geri ödeme talep edebilirsiniz. Gizli bir maliyete dikkat edin: Ücretsiz alan adıyla yıllık bir plan satın aldıysanız alan adınızın liste fiyatı geri ödemenizden düşülecektir.

Hesabınızı iptal etmek için tıklanacak bir düğme yok –  bunun yerine, sizin için isteği işleme koymak için müşteri desteğiyle iletişime geçmeniz gerekir.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu, rekabete nasıl uyuyor??

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu, web sitesi şablonları veya yaratıcı özgürlük açısından en iyi seçimim değil. Sitenizin görünümü üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, alternatif bir web sitesi oluşturucu ile daha iyi durumda olursunuz. Wix veya Squarespace. Fakat bu platform gerçekten rahatlığı ve kullanım kolaylığıyla öne çıkıyor. Düzenli olmayan, kullanıcı dostu editör sayesinde, yeni başlayanlar bile çok kısa sürede profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturabilir.

Özellikle GoDaddy’nin sunduğu kişisel rehberliği seviyorum. Adım adım SEO sihirbazından Analiz eylem planları ve 7/24 çok dilli desteğe kadar, web sitenizi bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan rehberliği alacaksınız. ancak, gelişmiş eklentilere, özel tasarım özelleştirmelerine veya güçlü e-ticaret özelliklerine ihtiyacınız varsa, GoDaddy muhtemelen sizin için değildir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me