Hibu Smart Sites Review 2020: Akıllıca Bir Yatırım mı?

Web Sitenizi Çevrimiçine Getirmenin Yeni Bir Yolu

hibu-Genel Değerlendirme1


Hibu, Wix gibi bir web sitesi oluşturucu kullanmakla profesyonel web tasarımcılarını işe almak arasında bir melez hizmettir. İnşaat sürecine Hibu işe alım uzmanıyla bir telefon görüşmesi yoluyla başlarsınız. Sonra, Hibu’nun profesyonel web tasarımcıları sizin için web sitenizi oluşturacak ve basit bir sürükle ve bırak düzenleyicisine erişmenizi sağlayacaktır. Bu, siteniz çalışır hale geldikten sonra web sitenizin tasarımını ve içeriğini kendiniz düzenleyebileceğiniz anlamına gelir.

Gerçekten bir telefon görüşmesi web siteniz için ne istediğinizi iletebilir miyim? Hibu’nun hizmetini test etmeye ve kendime neye benzediğini görmeye karar verdim ve aslında tasarımınızdan ödün vermeden işiniz için bu şekilde çalışan bir web sitesi alabiliyorsanız.

Hibu nasıl görünüyor bilmek mi? Doğrudan içeri girelim.
hibu-templates1

O nasıl çalışır?

Telefonla Web Sitesi Oluşturma?

Hibu Smart Sites’i kullanmak gerçekten göründüğü kadar basit mi? İtiraf edeceğim, şüpheliydim. Bana tasarım süreci üzerinde tam kontrol sağlayan web sitesi oluşturucularına alışkınım ve Hibu kesinlikle bunlardan biri değil.

Hibu ile Çalışmaya Nasıl Başlıyorsunuz??

Hibu’ya başlamak için, Hibu Smart Sites’in sizin için uygun olup olmadığını görmek üzere bir zorunluluk olmayan danışma ayarlamak üzere bir Hibu temsilcisiyle telefon veya iletişim formu aracılığıyla bağlantı kurmanız yeterlidir. Devam etmeye karar verdiğinizde, web sitesi oluşturma işlemi Hibu hesap yöneticinizden bir telefon görüşmesi ile başlar (Hibu personeli tarafından “katılım” olarak adlandırılır).

Çağrı sizin için uygun bir zamanda planlanacaktır. Çağrılar genellikle Pazartesi-Cuma günleri arasında Hibu’nun çalışma saatlerinde 08: 00-19: 00 (EST) saatleri arasında yapılır..

Telefon Görüşmesi Ne Kadar Sürer??

Hibu ile işe alım görüşmem yaklaşık 45 dakika sürdü, bu nedenle arama için bir saate kadar engellemelisiniz.

Aramadan Önce Ne Tür Hazırlık Yapmanız Gerekiyor??

Yeni başlayan çağrının bir parçası olarak cevaplanacak çok fazla soru olduğundan, bilgilerin önceden hazırlanmasına yardımcı olur. Ekip ihtiyaçlarınız için en iyi web sitesini oluşturmak için sağladığınız bilgileri kullandığından bu soruların hepsi gereklidir. Sorular, işletmeyle ilgili aşağıdaki soruları içerir:

 • Şirket adı ve iletişim bilgileri
 • İşletmeniz hangi hizmetleri sağlıyor??
 • İşletmenize en uygun kategori hangisi?
 • Mevcut bir web siteniz var mı??
 • Hangi alan adını istiyorsun?
 • Çalışma saatleriniz nedir?
 • İşletmenizi rakiplerden ayıran nedir??
 • İşletmeniz ne zaman kuruldu??
 • Herhangi bir dernek veya dernek üyesi misiniz??
 • Akreditasyonunuz var mı?
 • Hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyorsunuz??
 • Diğer dillerde hizmetler sunuyor musunuz??
 • İşletmeniz için özel bir mesajınız var mı?
 • Birlikte çalıştığınız belirli bir hedef kitle?

Ve web sitemde ne istediğimle ilgili sorular, örneğin:

 • Web sitesinde hangi iletişim bilgilerinin görüntülenmesini istiyorsunuz? Bu bir telefon numarası, e-posta adresi, fiziksel adres (uygunsa haritayla birlikte) ve sosyal medya profillerini içerebilir
 • Hangi servis sayfalarını istiyorsunuz?
 • Bir blog sayfasının oluşturulmasını istiyor musunuz?
 • Bir indirim teklif etmek veya özel bir teklifi tanıtmak için bir açılır kutu ister misiniz??
 • Web siteniz için bir portföy sayfası ister misiniz??
 • Mevcut resimleriniz var mı yoksa stok resimleri mi tercih edersiniz??
 • Web siteniz için bir düzen tercihiniz var mı?
 • Kullanılmasını istediğiniz belirli bir marka renk paletiniz var mı??

Web sitenizi telefon üzerinden ne kadar özelleştirebilirsiniz??

Açıkçası, telefonda özelleştirebileceğiniz şeylerin sınırları var. Sitenizi kişiselleştirmenin bu sınırlı yeteneği Hibu Smart Sites oluşturma sürecinin en büyük dezavantajlarından biridir, gerçek web sitesi oluşturucularının aksine, Wix veya Squarespace, size süreç üzerinde daha fazla kontrol sağlayan. Ancak birkaç seçeneğiniz var. Düzeni, renkleri, görüntü stilini (kendi resimleriniz olmasa bile, istediğiniz stok resimlerinin türünü belirleyebilirsiniz) ve sitenizdeki sayfaları seçebilirsiniz.

Telefon Görüşmesinden Sonra Ne Olur?

Telefon görüşmesinden sonra, Hibu ekibi web sitenizi oluştururken arkanıza yaslanıp rahatlayabilirsiniz. Hesap yöneticiniz, ekibin kullanmasını istediğiniz resimleri, logoları veya diğer dosyaları yüklemek için kullanabileceğiniz özel bir paylaşım klasörü ayarlayacak.

hibu-templates2

Hibu’dan sizin için yeni bir alan adı sağlamasını istediyseniz, yeni alan adınızı doğrulama hakkında bir e-postaya da dikkat etmeniz gerekir. Alan adınızı doğrulamak için e-postadaki bağlantıyı tıklamak önemlidir. Hibu, siz bunu yapana kadar sitenizi yayınlayamaz.

hibu-templates3

Web sitenizin önizlemesini aldığınızda ne olur??

İnşaat süreci genellikle yaklaşık üç hafta sürer. Web siteniz hazır olduğunda, bir önizleme görüntülemeye davet edileceksiniz. Ardından, web sitesinin hoşlanmadığınız yönlerini ve hangi değişikliklerin yapılması gerektiğini tartışmak için hesap yöneticinizle başka bir görüşme yaparsınız.

Önizleme web sitemi iki haftadan kısa bir sürede almaktan memnun oldum. Ancak, tasarım tam olarak düşündüğüm şey değildi, hesap yöneticimle iletişim kurduğumda, çok fazla değişiklik istemek zorunda kaldım. Bu, telefonda tasarım danışmanlığı yapmakla ilgili bir sorundur – web sitenizin gerçekten görünmesini istediğiniz şeyle başa çıkmak zordur.

hibu-templates4

Hibu’nun Çalışma Şekli Konusunda Uzman Görüşü

Web sitenizin ilk sürümünü almak için yaklaşık iki ila üç hafta beklemek sonsuza kadar görünebilir. Ya da en azından benim için yapar, çünkü web sitesi oluşturucularını kullanarak tek bir günde web siteleri oluşturmaya ve yayınlamaya alışkınım. Ancak, üç hafta aslında sitenizin ilk taslağını oluşturmak için birçok pahalı web tasarım hizmetlerinden çok daha az zaman alır.

Tahmini iki ila üç haftanın sadece sitenizin ilk sürümü için olduğunu unutmayın.. Değişiklik yapmak istiyorsanız (ve muhtemelen, telefonda istediğiniz her şeyi açıklamak çok zor olduğu için), bu sürece daha fazla zaman katacaktır. Evet, ilk sürümümü iki haftadan kısa bir sürede aldım, ancak yeni sürüme geçiş çağrınız sırasında hesap yöneticinizin tahmin ettiği tam zamanlı süreye izin vermek her zaman akıllıca.

Örneğin, web sitesi önizlememi aldığımda, gönderdiğim logonun tasarıma eklenmediğini bulmak beni hayal kırıklığına uğrattı. Bu büyük bir sorun değil ve düzeltmeler sırasında düzeltildi. Ancak Hibu Smart Sites’in kendin yap (DIY) üreticisinden çok daha pahalı olduğu düşünüldüğünde, istediğim şeyi almayı bekledim.

Ayrıca, web sitemin telefon üzerinden oldukça sinir bozucu görünmesini istediğimi açıklayan bir deneyim buldum. Şahsen, bir çevrimiçi sohbet veya görüntülü sohbet kurulumu tercih ederdim, böylece sitemin görünmesini istediğim web sitelerinin bağlantılarını paylaşabilirdim ve Hibu bana gerçek zamanlı olarak düzen seçeneklerini gösterebilirdi. Bir web sitesi oluşturma hizmeti için çok para ödeyecekseniz, bitmiş ürünün nasıl göründüğü üzerinde kontrol sahibi olmak istersiniz..

yine de, gözden geçirilmiş önizleme geldiğinde, yaklaşık 4-5 gün sonra, taleplerimin çoğunun yerine getirildiğini bulmaktan memnuniyet duydum. Yeni önizleme orijinalinden çok daha iyi görünüyordu.

hibu-templates5
hibu-Özellikleriyle1

Profesyonelce Tasarlanmış Bir Web Sitesi, Harika – Ama Başka Ne Hibu Sunar?

Hibu, çevrimiçi web sitelerinin yalnızca% 20’sinin kullandığı Schema.org’u kullanıyor, Hibu web sitenizi rakiplerinizin çoğunun önüne geçiriyoruz. Bu kadar gizli bir bileşen değil – giderek artan sayıda geleneksel web tasarımcısı kullanıyor – ancak şimdilik Hibu’yu ayırıyor.

Görünürlüğünüzü Geliştirmek için Şemayı Kullanma

hibu-Özellikleri2

Öyleyse neden Hibu Smart Sites’in Şema kullanmasının önemli olduğunu söyledim? Şema, Google ve Bing gibi arama motorlarının işletmeniz hakkında daha fazla bilgi görmesini sağlayan bir programlama dilidir. Şema olmadan, Google yalnızca web sitenizi tararken işletmenizle ilgili en temel bilgileri görür. Ancak Hibu şemasıyla çalışan bir siteyle, arama motorları hizmetleriniz, çalışma saatleriniz ve kabul edilen ödeme yöntemleri gibi tüm ayrıntıları görür.

Schema ayrıca web sitenizi sesli arama için optimize eder, böylece Siri ve Alexa bile kullanıcıların istediği bilgileri bulabilir. Bunun sizin için anlamı şudur: Web siteniz şemadan faydalanmayan rakiplerinizin üzerinde sıralama potansiyeline sahiptir.. Özetle, şema web sitenizi daha görünür hale getirir ve Hibu ile doğrudan web sitesi kodunuza yerleştirilir.

Müşterileri İşletmenize Yönlendirmek için Mobil Uyumluluk İletişim Menüleri

Hibu web siteniz mobil uyumlu bir “Katılım Menüsü” içeriyor. Etkileşim menünüzde tam olarak hangi düğmelerin göründüğü işletme türünüze bağlı olacaktır. Hibu özel tasarlanmış menüler kullandığını iddia ediyor, ancak hesap yöneticime bunun nasıl çalıştığını sorduğumda, Hibu’nun hangi önceden tanımlanmış menüyü kullanacağını seçerken aslında geniş kategoriler (belirli endüstriler yerine) kullandığını öğrendim. Kategoriler arasında e-ticaret, hizmet tabanlı, fiziksel tesislere sahip yerel işletmeler ve restoranlar yer alır.

hibu-features3

Temel E-ticaret Araçları Serbest Bırakma Olabilir

Hibu web siteniz bir mağaza içerebilirken, Hibu gerçekten e-ticaret için tasarlanmamış. E-ticaret özellikleri yeterli, ancak en fazla on ürünle sınırlısınız.

Daha da önemlisi, Hibu’nun oluşturma hizmeti çevrimiçi bir mağaza kurmayı içermez. Web siteniz oluşturulduktan sonra kendiniz bir tane oluşturmanız gerekir. Zor bir süreç değil, ancak web sitenizin oluşturulması için tamamen elverişli bir deneyim istiyorsanız ve çevrimiçi ürün satmak istiyorsanız, Hibu sizin için değil.
hibu-kolaylığı use1

Web Sitenizi Yönetmek için Basit Editör

Web siteniz profesyonel olarak oluşturulduktan ve yayına girdikten sonra Hibu kontrol panelinizden değişiklik yapabilir, blog gönderileri ekleyebilir, yeni sayfalar oluşturabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Tasarım açısından, Hibu editörü popüler site oluşturucularıyla birlikte gelen web sitesi editörlerine çok benzer. İhtiyacınız olan tüm düzenleme araçları soldaki menüde bulunur. Örneğin, renk düzenlerini değiştirmek için tasarım araçları, daha fazla sayfa ekleme araçları ve web sitenize widget ekleme seçenekleri vardır.

Düzenleme aşamasındayken Hibu ve diğer web sitesi oluşturucularını ayırt etmek gerçekten zor. Tek fark, bir profesyonel binanın çoğunu sizin için yaptı.

Sürükle ve Bırak Editörü

Hibu editörü kolayca yeni içerik ve widget’lar eklemenizi sağlar. Widget’lar gereksinimlerinize göre özelleştirebileceğiniz önceden tasarlanmış öğelerdir ve editör arayüzünden yönetilmesi gerçekten kolaydır.

Önceden Yapılmış Bölümler

hibu-kolaylığı use3

Hibu web sitenize yeni içerik eklemek (örneğin, başlatmakta olduğunuz yeni bir hizmet için yeni bir sayfa) hızlı ve kolaydır. Web sitenizin tutarlı ve profesyonel görünümünü korumak için önceden oluşturulmuş bölümleri kullanabilirsiniz. Bu bölümler, yalnızca ekledikten sonra üzerlerine tıklayarak tamamen özelleştirilebilir..

Editör İçi Yardım

hibu-kolaylığı use4

Hibu web sitenizi düzenlerken yardıma istediğiniz zaman araç ipuçlarını kullanarak erişebilirsiniz, çeşitli widget’larda bulunan ayarları veya seçenekleri açıklar. Bazı widget’lar için,? Widget açılır penceresinin sağ üst tarafındaki simgesini tıklayın. Yardım makaleleri düzenleyicinin sağ tarafındaki açılır pencerede açılır.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Düzenleme Deneyimi

Editör nispeten basittir ve problemin olmamalı hesap yöneticinizin yardımı olmadan web sitenizi güncelleme ve özelleştirme. Kullanımı en kolay web sitesi oluşturucu / düzenleyici değil, ancak sezgisel, ilerledikçe yardım sunuyor ve Hibu sitenizi oluşturduktan sonra düzenleme işlemini oldukça basit hale getirmek için önceden oluşturulmuş bir dizi seçeneğe sahip.
hibu-desteği1İlk işe alım çağrımdan sonra hesap yöneticim iletişim bilgilerini e-posta yoluyla gönderdi ve web sitemde istediğim resimleri veya diğer içerikleri yüklemek için kullanabileceğim bir paylaşım klasörüne bağlantı gönderdi.

Hibu ile hesap yöneticinize doğrudan bir hattınız var e-postaya ek olarak. Ayrıca genel destek ekibini arayabilir veya e-postayla gönderebilirsiniz, ancak doğrudan hesap yöneticinizle iletişim kurmak en iyisidir.

Hesap yöneticim, web sitemle ilgili sorularım olduğunda e-postaları yanıtlamak için genellikle hızlıydı ve isteklerimi de memnuniyetle karşıladı. Ancak, bir soruya yanıt vermek için onu e-posta yoluyla kovalamak için birkaç girişimde bulunulduğu durumlar vardı. Ve fiyatlandırma ile ilgili bazı sorularıma cevap verse de (aşağıda), bir hafta sonra hala cevap alamadığım bir soru var.

hibu-support2
Belirlenmiş planlar yapmak yerine, Hibu özel fiyatlandırma kullanıyor – böylece asla yararlanamayacağınız özelliklerle ödeme yapmak yerine ihtiyacınız olan şey için ödeme yaparsınız. Ancak bu, tam olarak ne ödeyeceğinizi öğrenmek için Hibu ile iletişime geçmeniz gerektiği anlamına gelir..

Hibu Smart Sites web sitenizin oluşturulmasını ve başlatılmasını kapsayan tek seferlik bir ücret ve ayrıca web sitenizin canlı kalması için aylık ücretler vardır. Fiyat, bir web sitesine ek olarak bir dijital pazarlama paketi seçip seçmemenize bağlı olacaktır.

Hibu Smart Sites’in maliyeti DIY web sitesi üreticilerinden daha yüksektir, ancak (genellikle) profesyonel bir web tasarımcısıyla çalışmaktan daha ucuzdur. Tabii ki, bilmek istediğiniz şey, hizmete değer mi?

Bu sorunun cevabı sizin durumunuza bağlıdır. İşletmenizin tamamını veya çoğunu çevrimiçi olarak yaparsanız ve kendi web sitenizi oluşturmak için zamanınız veya güveniniz yoksa, Hibu maliyete değer.

Hibu rekabete nasıl uyuyor??

Hibu Smart Sites, her iki dünyanın en iyisini sunmayı amaçlayan web sitesi oluşturucularında yeni bir konsepttir – kendinizi kolayca düzenleyebileceğiniz profesyonel olarak oluşturulmuş bir site. Web siteniz oluşturulduktan sonra, web sitesi düzenleyicisini kullanarak daha fazla içerik ekleyebilirsiniz. Hareket halindeyken bir mobil cihazdan da düzenleme yapabilirsiniz. Web sitenizin duyarlı tasarımı, tüm cihazlarda da harika görünmesini sağlar.

Bu hibrit modelin bir bedeli var. Hibu Smart Sites kesinlikle bir DIY üreticisinden daha pahalı bir seçenektir. Ancak, küçük bir işletme sahibiyseniz, Hibu’nun çevrimiçi profilinizi yükseltmek için şema kullanma biçiminden gerçekten faydalanabilirsiniz. Web sitesi oluşturma işine yeni başlıyorsanız, Hibu’nun uygulama yaklaşımı, güzel bir web sitesine bir web geliştiricisi kiralamaktan daha uygun bir yoldur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me