Jigsy Review 2020 – Büyük Oyuncularla Rekabet Edebilir mi?

Jigsy-Genel Bakış


Jigsy daha az bilinen bir web sitesi oluşturucu olmasına rağmen, küçük işletme sahipleri için sıkı bir bütçeyle esnek ve uygun fiyatlı bir çözüm sunuyor

Jigsy iyi bir web sitesi oluşturucusudur, ancak aşağıdaki gibi en iyi web sitesi oluşturucularla alacağınız özelliklerin tümünü vermeyecektir. Wix.

Jigsy, zengin özelliklere sahip bir web sitesi oluşturucusudur ve işlevsel bir web sitesi kurmayı eğlenceli ve kolay hale getiren bir platformun tüm işaretlerine sahiptir..

En başından beri, bu üreticinin özelleştirme için tema düzenleyicisi, içerik eklemek için kolayca erişilebilir bir düğme ve bir önizleme modu gibi özelliklerde esnekliğini göreceksiniz..

Kuşkusuz, Jigsy, e-Ticaret söz konusu olduğunda Wix veya Squarespace’in beğenisine yaklaşmıyor. Kendi e-Ticaret işlevine sahip olmasa da, tam teşekküllü bir dijital mağaza oluşturmanıza olanak tanıyan Ecwid eklentisi ile sorunsuz entegrasyonu destekler.

Jigsy, aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce tema sunuyor. Yine, şablonlar hakkında özellikle muhteşem bir şey yok, ancak nişinizden bağımsız olarak işi hallediyorlar.

Etkileyici bir özellik blog işlevidir. Blog editörü inanılmaz derecede kullanıcı dostudur ve yayınlarınıza zengin medya (videolar ve resimler dahil) eklemenizi, yayınları kategorilere ayırmanızı ve metni formatlamanızı sağlar.

Jigsy’nin bunun için çok iyi şeyleri var, ancak ücretsiz hesabı kullanacaksanız, destekle iletişime geçmek oldukça sinir bozucu olabilir..

Sonuçta, neredeyse hiç öğrenme eğrisi olmayan sağlam bir web sitesi kurmak için uygun bir yol arıyorsanız, Jigsy iyi bir seçim olabilir.

Jigsy-şablonlarHer Cihazda Mükemmel Görünecek Modern Şablonlar.

Çok sayıda, nişe özgü tema: Sektörünüzden bağımsız olarak, size uygun bir tema bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Jigsy’nin şablonları özellikle modern değil, modern, temiz ve iyi görünümlü bir web sitesi yapacak. Kolay seçim için temaların kendi kategorilerine göre gruplandırılması iyi olurdu.

Özelleştirme: Jigsy’de diğer birçok web sitesi üreticisinden daha fazla düzenleme fırsatı var. Yazı tiplerini, arka plan resimlerini ve metni değiştirerek web sitenizi kişiselleştirebilirsiniz. Temanızı yarıya kadar değiştirirseniz, içeriğinizi kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz; tüm düzenlemeleriniz devam eder.

duyarlı: Web sitenizi bir mobil cihazdan düzenleyemeseniz de, temaların çoğu yanıt verir ve herhangi bir ekrana sorunsuz bir şekilde uyum sağlar. Aşağı yönde, ne bir açılış sayfası oluşturabilir, ne de otomatik olarak oluşturulmuş mobil sitenizde değişiklik yapamazsınız..
Jigsy-özelliklerTam teşekküllü bir web sitesi oluşturmak için sağlam özellikler.

Blog: İçerik pazarlaması işletmenizin önemli bir yönü ise, olması gerektiği gibi, Jigsy bloglama platformunu takdir edeceksiniz. Araç, temiz ve modern bir blog oluşturmanıza ve yönetmenize, içerik şablonları oluşturmanıza ve yayın HTML’sini düzenlemenize, ayrıca yayınlarınıza fotoğraf ve video eklemenize olanak tanır. Sağlam blog oluşturma aracı ayrıca WordPress blogunuzdaki verileri içe aktarmanıza, sosyal medyayı entegre etmenize, bir RSS beslemesi oluşturmanıza ve yayınlarınızı da kategorilere ayırmanıza olanak tanır.

e-Ticaret: Jigsy’nin kendi e-Ticaret işlevi yoktur, ancak Ecwid entegrasyonu, 10 öğeye kadar satabileceğiniz ücretsiz bir tam teşekküllü dijital mağaza inşa etmenizi sağlar. Açıkçası, daha büyük, daha sağlam bir e-Ticaret sitesi arıyorsanız, başka bir yere bakmanız gerekir. Jigsy’nin sunduğu şey, çoğunlukla satmak için birkaç eşyaya sahip küçük bir işletme içindir. Ek bir ücret karşılığında, satılık ve doğrudan ödeme işlemleri için ürünleri görüntülemek üzere eBay ve PayPal’ı entegre edebilirsiniz. Bunlar düzgün eklemeler olsa da, fazladan ödeme yapacaksanız, bunun yerine yerleşik bir e-Ticaret çözümü için ödeme yapmaktan daha iyidir..

SEO: Jigsy, sayfaya özgü açıklamalar ve meta anahtar kelimeler eklemenizi sağlar. Sematik tabanlı güzel URL’ler sunmanın yanı sıra Jigsy, web sitenizin içeriğinin, arama motorları tarafından etkili bir şekilde taranmasını sağlamak için düzgün bir şekilde yapılandırılmasını sağlar. Diğer güzel pazarlama özellikleri arasında, yönlendiriciler, benzersiz ziyaretçiler, trafik ve günlük ziyaretçiler gibi önemli metrikleri izlemek için Google Analytics’i entegre etme yeteneği yer alır. Bu özellik yalnızca ücretli planlarda kullanılabilir.
Jigsy-userfriendly1

Yeni Başlayanlar İçin Tasarlandı

Çoğu modern web sitesi üreticisi gibi, bir web sitesi oluşturmak ve onu beğeninize göre özelleştirmek oldukça kolaydır. Karmaşık bir kullanıcı arayüzü ile uğraşmak veya kodda değişiklik yapmak konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Başlamak için bir şablon seçmeniz veya profesyonel bir plandaysanız kendi temanızı yüklemeniz yeterlidir. Bu sizi web sitenizi oluşturmaya başlayabileceğiniz editöre götürür. CSS’yi düzenlemek mümkündür, ancak JavaScript ve HTML dosyalarını özelleştirmek için Premium planına yükseltme gerekir.

Daha önce hiç görmediğiniz gibi Tasarım Özgürlüğü

Kullanım kolaylığı açısından göze çarpan özelliklerden biri de tema düzenleyicisidir. Bu araçla, gövde metni, yazı tipleri, başlıklar ve arka plan resimleri dahil sitenizin her yönünü özelleştirmede neredeyse hiçbir öğrenme eğrisi yoktur. Sayfanızın temel düzenini kolayca değiştirebilir, tüm içerik bloklarını düzenleyebilir, başlık resmini değiştirebilir ve YouTube videoları ekleyebilirsiniz. Buradaki tasarım özgürlüğü, diğer birçok site yapımcısında bulacağınızdan çok daha fazla.

Jigsy-userfriendly2
Jigsy-DestekÖzellikle Ücretsiz Plandaki Kullanıcılar için Güvenilir Destekten Daha Az.

Destek, Jigsy’nin en güçlü noktalarından biri değildir. Bunun nedeni şirketin kendisinin çok küçük bir ekipten oluşması olabilir.

Destek merkezine doğrudan destek biletleri ile ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte, destek ekibi ile bu doğrudan etkileşim biçimi yalnızca ücretli planlardaki müşteriler tarafından kullanılabilir.

Jigsy, e-posta yoluyla ulaşılabileceğini iddia ediyor, ancak e-postam tamamen cevaplandı. Bir blog ve topluluk forumu var, ancak bunlar büyük ölçüde etkin değil ve web sitesi oluşturucusuyla hızlanmak isteyen herkes için çok fazla yardımcı olmayacak.

Belki de destek olarak tek iyi şey Wiki’dir – oldukça kapsamlıdır ve mevcut öğreticiler sık ​​sorulan sorulara cevap verecektir.

Daha güvenilir destek gereklidir. Bu gün ve yaşta, Jigsy müşterilere kolay erişilebilir iletişim kanalları sunmayı göze alamaz.

Küçük Bütçede Kullanıcılar İçin Cep Dostu Planlar

Jigsy’nin ücretsiz bir hesabı ve üç premium planı var.

Ücretsiz hesap 25 MB depolama alanı, beş sayfalık bir web sitesi ve Jigsy reklamları ile birlikte gelir. Ücretsiz oluşturucu özel bir alan adı sunmuyor.

Başlangıç ​​planına geçin ve 500 MB depolama alanı, 10 sayfalık bir web sitesi, özel bir alan adı, öncelik desteği ve sıfır Jigsy reklamı elde edin.

Temel plan 2 GB depolama alanı, her biri 99 sayfaya kadar üç web sitesi desteği, özel alanlar ve öncelik desteği sunar.

Premium plan, Temel plandaki her şeyin yanı sıra 5 GB depolama alanı, 10 web sitesi desteği ve sınırsız sayfa ile birlikte gelir.

Jigsy rekabete nasıl uyuyor??

Jigsy, Weebly, Wix veya Duda gibi daha popüler site oluşturucularla karşılaştırılamaz. Bununla birlikte, temel bir web sitesi oluşturmak için cep dostu bir platform arıyorsanız, Jigsy kötü bir seçim olmaz. Çığır açan temalar veya e-Ticaret yolunda fazla bir şey beklemeyin, ancak bu oluşturucu tüm çevrimiçi pazarlama çanları ve ıslıklarıyla sağlam bir blog oluşturmanıza izin verecektir.

Bir karar vermeden önce, daha iyi alternatifleri kaçırmamanız için meslektaşımın en iyi web sitesi oluşturucularla karşılaştırmasını okuyun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me