Mailchimp Website Builder İnceleme 2020: Denemeye Değer Mi?

Mailchimp’in Yeni Web Sitesi Oluşturma Özelliği Harika, Ama…

Mailchimp Web Sitesi Oluşturucu


Bir şey hakkında net olalım. Mailchimp kesinlikle mevcut en iyi e-posta pazarlama platformlarından biridir. Web sitenizi oluşturmak için aynı hizmeti kullanma düşüncesi, zamanınız ve kaynaklarınız kısıtlıysa kesinlikle caziptir. Bu yüzden bu incelemeye yüksek umutlarla gittim.

Ama en başından beri dürüst olacağım – Mailchimp’in web sitesi oluşturucusunun oldukça hayal kırıklığı yarattığını gördüm. Bir anda nedenlerini açıklayacağım, ama işte büyük paket: benBir web sitesine ve harika e-posta pazarlama araçlarına ihtiyacınız varsa, Squarespace gibi Mailchimp entegrasyonu sunan büyük bir web sitesi oluşturucu kullanmaktan çok daha iyi olacaksınız.

Mailchimp’in varsayılan dili İngilizce’dir, ancak en fazla 51 dili destekler. Web sitesi oluşturucu için çok dilli çeviri desteği henüz mevcut değil, ancak daha sonra ortaya çıkabilir. Bu da Mailchimp site oluşturucu ile ilgili ilk büyük sorunu vurgulamaktadır: Yeni bir ürün, bu nedenle özellik setinin büyümek için zamanı olmadı. Mailchimp’in gelişmiş e-posta pazarlama araçlarına kıyasla, çok basit.

Web sitesi oluşturucu, ücretsiz plan da dahil olmak üzere tüm Mailchimp planlarında kullanılabilir. Yani hiçbir şey ödemeden deneyebilirsiniz ve bunun olumlu olduğunu kabul edeceğim. Sadece farkında ol özel bir alan adı kullanmak için – bir işletme web sitesi için mutlak gerekliliktir – en azından Standart plan için ödeme yapmanız gerekir. Bununla, site oluşturucunun tam olarak neler yapabileceğini ve yapamayacağını ele alalım.

Basitlik Demektir… Şablon Yok?

Mailchimp web sitesi şablonu

Çoğu web sitesi üreticisi, sitenizin temel görünümünü ve kurulumunu belirleyen önceden tasarlanmış düzenler olan çeşitli şablonlar sunar. Örneğin Wix, aralarından seçim yapabileceğiniz 500’den fazla ücretsiz şablon sunuyor (ses cazibesi? derinlemesine Wix incelemesi). Bu yüzden, kesinlikle süper kolay olduğunu iddia eden yeni bir web sitesi oluşturucusunun çok sayıda harika şablonu olması gerekiyor,?

Yanlış. Mailchimp’in site oluşturucu bir şablon kitaplığı sunmuyor.  Bunun yerine, logonuz için alan, ana bölüm, “abone olun” özelliği ve Hakkında, İletişim, Görüşler ve Ürünler gibi bölümler içeren bir başlangıç ​​düzeni elde edersiniz. Bölümlerin içeriğini değiştirerek, yazı tiplerini değiştirerek ve arka plan resimleri veya renkleri ekleyerek bu düzeni biraz özelleştirebilirsiniz, ancak seçtiğiniz bir şablonla çalışmakla aynı şey değildir..

Yutturmaca İnanmayın – Özellikler Çok Sınırlıdır

Mailchimp Web Sitesi Oluşturucu özellikleri listesi

Mailchimp’in tanıtım sayfası, web sitesi oluşturucunun size “çevrimiçi varlığınızı yönetmek için ihtiyacınız olan her şeyi” verdiğini iddia eder. Bu, çok az sayıda site üreticisinin yaşayabileceği iddialı bir iddia. Mailchimp’in oluşturucusuyla WordPress.com gibi bir powerhouse web sitesi oluşturucusuyla yapabildiğiniz kadar çok şey yapabilirsiniz – bu arada Mailchimp hesabınızla kolay entegrasyon sağlar? (WordPress.com’un neler yapabileceği hakkında daha fazla okumak için buraya tıklayın.)

Basit cevap: Hayır, yakın bile değil. Bir blog oluşturamazsınız ve farklı içerik bloklarının görünümü açısından çok sınırlı tasarım seçenekleriniz vardır. Yine de haberler fena değil. E-posta pazarlamanızla otomatik olarak entegre olan temel bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Sitenizi oluştururken (Yayınla’yı tıklamadan önce), Mailchimp, siteniz yayınlanmadan önce bile posta listenizi genişletmenize yardımcı olan bir “yakında” sayfası görüntüler.

Mailchimp en

Square Entegrasyonu Temel E-Ticareti Basitleştirir

Mailchimp, çevrimiçi satışa izin vermek için Square ile entegrasyona sahiptir

Burada, Mailchimp’e, birçok “kolay” site oluşturucunun yapamadığı basit bir e-ticaret seçeneği sunmaya biraz saygı göstermeliyim. Mailchimp web sitenizden ürün satmak için basit Kare Entegrasyonunu kullanabilirsiniz. Square’de oluşturulan bir mağazayı Mailchimp web sitenize bağlamanıza ve ardından ödemeleri kabul etmek için bir web sitesi bölümü oluşturmanıza olanak tanır. Henüz sahip değilseniz, bu özelliği kullanmak için bir Square hesabı oluşturmanız ve depolamanız gerekir..

İçerik Blokları – Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Mailchimp Web Sitesi Oluşturucu içerik blokları

Sitenizi oluşturmanıza yardımcı olmak için, Mailchimp, belirli amaçlar için hazırlanmış web sitesi bölümleri olan çeşitli içerik blokları sağlar. Örnekler arasında metin, kutulu metin, resimler, sosyal paylaşım, video, ürünler ve düğmeler bulunur. Büyük web sitesi oluşturucularının sunduğu kadar çok içerik bloğu türü kesinlikle yoktur (ör. Squarespace), ancak ihtiyacınız olan tek şey çok temel bir site ise yeterli olmalıdır.

Site İzleme Sizin için Nelerin İşlediğini Öğrenmenize Yardımcı Olur

Mailchimp, web sitenizin istatistiklerini kendi çerezleri, Facebook Pixel ve Google Analytics üzerinden izlemenize olanak tanır

Mailchimp’in site takibi, ziyaretçilerin web sitenizde ne kadar süre kaldığını, kaç tanesinin abone olmayı seçtiğini ve ziyaretçilerin siteden çıkma eğilimi gösteren belirli bir sayfa olup olmadığını gösterir. Mailchimp’in e-posta izleme verileri ile birlikte, bu bilgiler pazarlama kampanyalarınızı ve dönüşümlerinizi nasıl artıracağınız konusunda birçok ipucu verebilir.

Mailchimp, kendi çerezleri, Facebook Pixel (Facebook reklam kampanyalarının etkinliğini izlemek için) ve Google Analytics yoluyla izlemeyi destekler. Bu seçenekler nadiren (çoğu en iyi web sitesi oluşturucuları benzer veya daha iyi yeteneklere sahip), ancak iyi. Burada büyük bir şikayet yok.

Kolay Web Sitesi Oluşturma için Temel Özellikler

MailChimp-website-inşaatçı kolaylığı use1

Mailchimp web sitesi oluşturucu yalnızca işlevsel bir web sitesi oluşturmak için gereken temel özelliklere odaklandığından, öğrenilecek karmaşık özellikler yok – inşaatçı inanılmaz derecede başlangıç ​​dostu.

Temel düzenin sabit yapısı, alınması gereken çok az karar olduğu anlamına gelir. Ne yazık ki, bu site oluşturucunun ihtiyaçlarınız için çok basit olabileceği anlamına da geliyor.

Sabit Yapı = Hızlı Yapı ancak Sınırlı Kişiselleştirme

Web sitenizin bölümlerinin içeriğini özelleştirebilirsiniz, ancak içerik bloklarının konumları sabit olduğu için sitenizin genel görünümünü çok fazla değiştiremezsiniz. Ancak, en azından sayfadaki bölümlerin sırasını değiştirmenize izin veren bir geçici çözüm vardır (aşağıya bakın).

Bu sabit düzen, sitenizin temiz, iyi görünümlü ve gezinmesi kolay olmasını sağlayan kullanışlı bir ızgara sunar.. Ancak, markanızı ifade etmek için benzersiz bir web sitesi istiyorsanız, Mailchimp’in site oluşturucusunun tasarım kısıtlamaları sizi hayal kırıklığına uğratır. Çok.

Sürükle ve Bırak Sayfa Düzenleme

Mailchimp Web Sitesi Oluşturucu içerik blokları

Sayfalarınıza herhangi bir içerik bölümüne sürükleyerek yeni içerik blokları ekleyebilirsiniz.. Sadece bloğu yerleştirmek istediğiniz alan soluk maviye dönene kadar bekleyin, sonra bırakın. Ve işte yukarıda bahsettiğim geçici çözüm: düzenin önceden ayarlanmış bölümlerinden herhangi birine bir içerik bloğu koyabilirsiniz – örneğin, orijinal olarak Resim olarak etiketlenen bölüme bir abonelik bloğu bırakabilirsiniz. Düzenin yapısı sınırlı olmasına rağmen, tamamen esnek değil.

İçerik bloğunuzu yerleştirdikten sonra, blok düzenleyiciyi getirmek için tıklamanız yeterlidir. Bu bölümde olmasını istediğiniz metni, resimleri veya diğer içerikleri ekleyeceğiniz yer burasıdır.

Adım Adım Rehberler Boyunca Yardımcı Olur

Mailchimp Web Sitesi Oluşturucu kılavuzları ve eğiticileri

Mailchimp ile web sitenizi oluştururken takılırsanız, kapsamlı yardım bölümünü takdir edersiniz, bir sürü adım adım rehber vardır. Kapsanan konular arasında web sitenizi oluşturma, web sitenizi yönetme, içerik bloklarının nasıl çalıştığı vb. Yer alır. Tüm kılavuzlar yeni başlayanlar için uygundur ve herhangi bir teknik bilgiye sahip olduğunuzu varsaymayın..

Mailchimp ile Web Sitesi Oluşturmak – Benim İçin Nasıl Gidiyor

Mailchimp site oluşturucu ne kadar basit ve sezgiseldir? Yeterince akıllı olan ancak teknoloji vızıltısı olmayan sekiz yaşındaki yeğenim, bir web sitesini kurmak ve Mailchimp ile çalıştırmakta sorun yaşamadım.

Mailchimp’in web sitesi oluşturucusu çok mu temel? Çoğu durumda, cevap muhtemelen “evet” olacaktır. Şablon çeşitliliği, tasarım özgürlüğü ve eklentiler, uygulamalar ve üçüncü taraf entegrasyonları gibi gelişmiş özelliklerin eksikliği sizi uzun vadede geri tutacak.
Mailchimp Web Sitesi Oluşturucu desteği

Mailchimp’ten ne kadar kullanıcı desteği alacağınız, hangi planda olduğunuza bağlıdır. Ücretsiz planda, desteğe yalnızca ilk 30 gün boyunca e-posta (7/24) yoluyla erişebilirsiniz. Bundan sonra, bilgi tabanı ile sınırlı olacaksınız. Söylediğim gibi, bu bilgi tabanında pek çok iyi şey var, ancak gerçek bir kişiye özel sorular sormakla aynı şey değil.

Ücretli planlarla e-posta desteği (7/24) ve canlı sohbet desteği (24 saat, yalnızca ABD Pazartesi-Cuma). Premium plan Pazartesi-Cuma günleri 09: 00-17: 00 arasında telefonla destek hizmeti de içerir. ABD EST.

Canlı sohbet yoluyla desteğe başvurduğumda, birkaç dakika içinde bir yanıt aldım. Destek temsilcisi sorumu hızlı bir şekilde yanıtladı ve beni daha yüksek fiyatlı bir plana yükseltmeye çalışmadı. Bu yüzden burada yüksek bir puan veriyorum.

Mailchimp’in web sitesi oluşturucusu için ayrı bir fiyatlandırma planı yoktur – tüm Mailchimp planlarına dahildir.

Ücretsiz plan veya Essentials planıyla devam ederseniz, siteniz için bir Mailchimp alt alan adıyla (web siteniz.mailchimpsites.com) yaşamak zorunda kalacaksınız.. Profesyonel görünümlü bir siteye ihtiyacınız varsa, en azından Standart plana gidin böylece özel bir alan adı kullanabilirsiniz. Buradaki iyi haber, Standart planın oldukça uygun.

Mailchimp Web Sitesi Oluşturucu, rekabete nasıl uyuyor??

Mailchimp’in yeni web sitesi oluşturucusu, sadeliğin iki ucu keskin bir kılıç olabileceğinin klasik bir örneğidir. Bir yandan, site oluşturucu inanılmaz derecede başlangıç ​​dostu. Mailchimp’in ücretsiz planında bile kullanabileceğiniz için, bir şans vererek kaybedecek bir şeyiniz yok. Bununla birlikte, tam özellikli, benzersiz, göz alıcı bir web sitesi istiyorsanız, Mailchimp’in soyulmuş oluşturucu bunu size veremez. Gibi kapsamlı bir web sitesi oluşturucu ile daha iyi olurdu Wix veya Squarespace.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me