Pixpa Review 2020 – Bu Portföy Oluşturucu Sizin İçin Doğru mu?

Fotoğrafçılar ve Reklam Öğeleri için Bir Web Sitesi Oluşturucu

Pixpa, hem çevrimiçi portföy hem de mağaza olarak işlev gören bir web sitesine ihtiyaç duyan reklam öğeleri arasında dalgalar yapıyor.


Ama önce ilk şeyler: Pixpa herkes için değil. Fotoğraf ve diğer görsel yaratıcı endüstriler için web siteleri yapmak için özel olarak tasarlanmıştır. Başka bir tür web sitesine başlıyorsanız, başka bir yere bakmaktan daha iyisiniz. En iyi web sitesi oluşturucularının kapsamlı karşılaştırmasına bakın bazı harika alternatifler için.

Bununla birlikte, özellikle görsel çevrimiçi portföylere yönelik özelliklere sahip bir web sitesi oluşturucusu arıyorsanız, okumaya devam edin.

Web sitesi oluşturucuyu düzgün bir şekilde test etmek için fotoğraflarımı sergilemek için bir site oluşturdum. Profesyonel bir fotoğrafçı değilim, ancak çevrimiçi bir portföye iyi uyduğunu düşündüğüm artan seyahat fotoğrafları koleksiyonum var. Kullandığım diğer inşaatçılara kıyasla, Pixpa’nın özellikleri, şirketin fotoğrafçıların ve reklam öğelerinin ihtiyaçlarını gerçekten düşündüğünü gösteriyor ki bu çok hoş bir sürpriz oldu.

Ancak bu gerçekten yeterli mi, yoksa Pixpa diğer web sitesi üreticilerinin kolayca sağlayabileceği esneklikten yoksun mu? Pixpa’nın sizin için doğru oluşturucu olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Fotoğrafçılar İçin Yapılan Temalar

Tema seçimi sayfasında ilk fark edeceğiniz şey, görüntüler her temanın ana odağıdır.

Pixpa temaları

Aralarından seçim yapabileceğiniz 30 farklı tema var. Her biri biraz farklı bir stile sahiptir ve farklı bir fotoğraf ızgarası ve düzeni sunar. Orijinal temalarda çok fazla metin veya büyük bir menü görmezsiniz, ancak bunlar farklı bir görünüm istediğinize karar verirseniz editörde özelleştirebileceğiniz öğelerdir.

Diğer web sitesi oluşturucularının aksine, Wix veya Squarespace, temalar arasında büyük bir fark yok. Elbette, tasarımlar değişir, ancak temalar, temalar çoğunlukla fotoğraf galerileridir.

Editör hakkında daha fazla konuşalım. Burada bazı güzel özelleştirme seçenekleri var. Galeri düzeninizi değiştirebilir, görüntülerinizin ölçeklendirilmesini veya tamamen taşmasını sağlayabilir ve hatta görüntü üzerine gelme efektini özelleştirebilirsiniz. YouTube veya Vimeo videolarını resimler yerine herhangi bir temaya yerleştirerek Pixpa’yı videografçılar için de güçlü bir rakip haline getirebilirsiniz..

Pixpa galeri düzeni

Galeri sayfalarına ek olarak, her tema size blog, yaklaşık sayfa, kişi sayfası, çevrimiçi mağaza, prova sayfası (daha sonra daha fazla bilgi) ve özel veya genel albüm gibi başka sayfalar ekleme seçeneği sunar sayfaları. Editör ile istediğiniz düzeni elde etmek için bölümleri kolayca ekleyebilir ve sayfada gezdirebilirsiniz.

Pixpa temalarının tümü mobil uyumludur. Farklı ekran boyutlarına uyduğundan emin olmak için içerik sütunlarının sayısını seçerek her sayfanın düzenini değiştirebilirsiniz..

Sonunda seçtiğiniz temanın sizin için işe yaramadığına karar verirseniz, tek yapmanız gereken başka bir tema seçmek ve web sitenizin içeriği otomatik olarak uyum sağlamaktır.

Özellikleri

4.9

Başka Bir Yerde Bulamayacağınız Özellikler

Pixpa, web sitenizin başarısını izlemenize ve Google Analytics, MailChimp, Shopify ve diğerleri gibi markanızı büyütmenize yardımcı olan çok çeşitli entegrasyonlara sahiptir.

Gösterge tablonuzdaki pazarlama bölümü de oldukça kullanışlı. Burada, sitenizin SEO’sunu iyileştirmek için meta veriler ekleyebilirsiniz. Ayrıca, ziyaretçilerinizin sayfalarınızı ve hatta bir galerideki resimleri kolayca paylaşmalarını sağlamak için sosyal medya widget’ları da ekleyebilirsiniz..

Ancak Pixpa aracılığıyla bir çevrimiçi portföy oluşturmak ve para kazanmak konusunda özellikle etkileyici bulduğum birkaç özellik var. Hadi bir bakalım:

Eşsiz Prova Sistemi

Pixpa’yı yaratıcı portföyler için diğer web sitesi oluşturucularına göre gerçekten bir avantaj sağlayan şey prova sistemidir..

Müşterilerinizin geri bildirimde bulunabileceği ve satın alınacak fotoğrafları seçebileceği bir prova sayfası oluşturabilirsiniz. Bu özel portal, müşterilerinizle doğrudan web siteniz üzerinden iletişim kurmanıza yardımcı olur ve Dropbox veya WeTransfer gibi üçüncü taraf uygulamalara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak size zaman kazandırır.

Bu prova sayfaları da mobil uyumludur, böylece müşterileriniz hareket halindeyken fotoğrafları seçebilir. Pixpa, prova sayfalarındaki sağ tıklama özelliğini devre dışı bırakarak çalışmanızı korur, böylece müşterileriniz içeri giremez ve istedikleri resimleri indiremez.

Entegre E-Ticaret İşlevselliği

Pixpa’nın mağaza sayfalarının kullanımı kolaydır. Hizmet ve fiziksel veya dijital ürün satma seçeneklerine sahipler, böylece isterseniz, ziyaretçilerin web sitenizden belirli resimler satın almalarına izin verebilirsiniz..

Pixpa ekran görüntüsü - Yeni sayfa ekle

Pixpa, dijital ürünler satma konusunda gerçekten parlıyor, diğer tüm web sitesi oluşturucularının yapmanıza izin vermediği bir şey. Editör içinden birçok ayrıntı ekleyebilirsiniz. Lisanslama veya kullanım hakkında bilgi eklemek, dijital ürünü web sitesinden veya harici bir bağlantıdan indirme olarak sunmak ve her ürün sayfasına SEO öğeleri eklemek kolaydır.

Mağaza kontrol panelinden tüm siparişlerinizi, terk edilmiş alışveriş sepetlerinizi ve müşteri bilgilerinizi görebilirsiniz. Ayrıca, satış fiyatlarını ve vergi oranlarını ayarlayabilir ve hangi ödeme yöntemini etkinleştirmek istediğinizi seçebilirsiniz.

Dijital ürünleri satmak için basit bir yol oluştururken Pixpa’nın reklam öğelerini düşündüğünü görmek açıktır.

Pixpa, satışlarınızla ilgili herhangi bir komisyon veya giriş ücreti almaz. PayPal, Stripe ve PayUMoney ile ödeme alabilirsiniz.

Mobil Galeri Uygulamaları

Bu, Pixpa’yı öne çıkaran başka bir özellik. Kişiselleştirilmiş bir resim galerisini bir istemciyle hızlı ve kolay bir şekilde paylaşabilir ve mobil cihaz olarak cihazlarına ekleyebilirler. Bu, bir fotoğraf çekiminin önizlemelerini müşterilerinizle paylaşmak, hatta tüm fotoğraf çekimini bir freebie veya hizmetlerinize ücretli bir eklenti olarak paylaşmak için idealdir.

Pixpa'nın müşteri galerileri

Pixpa ile sınırsız Mobil Galeri Uygulamaları oluşturabilir ve bunlar pazarlama stratejinizde önemli bir araç haline gelebilir. Her mobil galeri, adınız, iletişim bilgileriniz ve sosyal medya bağlantılarınız dahil olmak üzere marka bilgilerinizle önceden yüklenir.

Bir müşteriye nişan fotoğraf çekimi için bir Mobil Galeri Uygulaması gönderdiğinizi ve çift uygulamayı arkadaşlarına ve ailelerine gönderdiğini düşünün. Sadece fotoğrafları görmekle kalmaz, aynı zamanda sizi de öğrenebilirler. Ücretsiz pazarlama konusunda size yardımcı olan herhangi bir platform kitaplarımda iyi.

Sonsuz Olanakları Olan Galeriler

Pixpa, ızgaralardan tam ve kayan görüntülere kadar 15 farklı galeri düzeni sunar. Bir düzene yerleştikten sonra, galerinize fotoğraf, video veya HTML slaytları yükleyebilirsiniz.

Görüntülerinizin istediğiniz şekilde görüntülendiğinden emin olmak için yerleşik ayarlar vardır. Örneğin, tüm ızgara düzenlerinde fotoğraflarınızı çevreleyen tüm dikkat dağıtıcı öğeleri kaldıran bir ışık kutusu özelliği bulunur. Ayrıca her görüntü için bir odak noktası ayarlayabilirsiniz, böylece ziyaretçileriniz hangi cihazı kullanıyor olursa olsun fotoğrafın odağı görünür olur.

Galerinizdeki resimler SEO için optimize edilebilir ve galerileriniz her zaman mobil uyumludur, çünkü Pixpa, ziyaretçinin cihazına ve ekran çözünürlüğüne göre galerinizin farklı sürümlerini oluşturur. Tüm fotoğraflarınızı Instagram’a zaten yüklediyseniz, hesabınızı bağlayabilirsiniz ve Pixpa Instagram feed’inizden bir galeri oluşturur.

Pixpa’nın kusurlarından biri görüntü yükleme işlemidir. Merkezi bir medya depolama dosyası yok. Örneğin, hem galerinizde hem de bir blog gönderisinde bir resim kullanmak istediğinizi, her bir sayfaya yüklemeniz gerekeceğini varsayalım.

Kullanım kolaylığı

4,0

Pixpa’nın Sürükle ve Bırak Editörü, Diğer Web Sitesi Oluşturucularının Kullanımı kadar Kolay mı??

Şahsen, Pixpa’nın sürükle ve bırak düzenleyicisinin diğer web sitesi üreticileri kadar sezgisel olmadığını gördüm. Örneğin, galeri sayfasına manuel olarak girmeden ve fotoğrafların sırasını değiştirmeden görüntüleri galerinin etrafında sürükleyemedim.

Ayrıca, bölümlerin sırasını yeniden düzenlemek için okları tıkladığım kadar “sürükleyip bırakmadığımı” buldum.

Diğer bir dezavantaj, temaların farklı sayfalar, resimler ve blog yayınlarıyla önceden yüklenmiş olmasıdır. Her stok resmi, sayfayı ve yayını tek tek silmelisiniz, bu biraz sıkıcı olabilir. Parlak tarafta, orada içerik olması, bitmiş web sitenizin neye benzeyebileceğini görmenizi kolaylaştırır ve yeni resimler ve sayfalar eklemek sadece birkaç tıklamayla yapılabilir.

Bütün bunlar, Pixpa’nın kullanımı hiç de zor değil ve birkaç dakika sonra editörden memnun kaldım. Pixpa web sitesine gidip oynamaya başlarsanız, bir saatten kısa bir sürede çalışmak için temel bir web sitesi düzenine sahip olabilirsiniz.

Entegre Yardım Merkezi

Her sayfada sizi takip eden sohbet kutusunun yanı sıra (daha sonra daha fazlası), web sitesini oluşturmak için ipuçları içeren bir pop-up yoktu. ancak, Yardım merkezinde ihtiyaç duyduğum tüm bilgileri bulabildim.

Sol taraftaki menüde, web sitenizi nasıl oluşturacağınız hakkında geniş bilgiler bulabileceğiniz Pixpa’nın yardım merkezinin bir pop-up’ını almak için soru işaretini tıklayabilirsiniz. Burada tasarım, galeriler, pazarlama araçları ve e-ticaret özellikleri ile ilgili sorularıma yanıt buldum.

Pixpa Yardım Merkezi

Yardım merkezinin gerçek editör içindeki bir pop-up’ta açıldığını gerçekten takdir ettim. Benim gibi bir şeyseniz ve her pencerede 25 sekme açıksa, aralarında ileri geri tıklamak kafa karıştırıcı olabilir. Yardım merkezinin doğrudan düzenleyicide olması, sekmeler arasında sürekli olarak hareket etmenize gerek kalmadan sitemi nasıl düzenleyeceğinizi öğrenmeyi kolaylaştırdı.

Destek

3.6

Pixpa’nın Destek Ekibi Küçük… Çok Küçük

Pixpa iki kanal üzerinden destek sunar: web sitelerindeki bir iletişim formu aracılığıyla veya doğrudan mesaj göndererek e-posta ve canlı sohbet.

Sosyal medyada da onlarla iletişime geçebilirsiniz, ancak sosyal kanalların satışları sorgulamak için teknik desteğe göre daha fazla kullanıldığı görülmektedir. Facebook Messenger’a ulaştığımda yanıt alamadım.

Genel olarak, Pixpa’nın temsilcisinden aldığım desteğin kalitesi (burada tekil olana dikkat edin) mükemmeldi … yani mesajlarım cevaplandığında. E-postalarımdan birine hiç yanıt gelmedi ve Pixpa’nın Facebook sayfasında bıraktığım sorular hiçbir zaman yanıtlanmadı. Zaten sınırlı temas noktaları olduğundan, bu biraz sinir bozucuydu.

Destek ekipleriyle etkileşimlerime daha yakından bir bakış:

Canlı sohbet

Pixpa’nın onlarla canlı sohbet yoluyla iletişim kurmanızı istediği açıktır. Ana sayfalarına geldiğiniz andan itibaren canlı sohbet simgesi sayfanın sağ alt köşesinde gezer. Ne yazık ki, Pixpa’nın canlı sohbeti, yardıma ihtiyacınız olup olmadığını sormak için sizi düzenli olarak kesintiye uğratan Microsoft Word’ün eski sürümlerinden rahatsız edici ataş olan Clippy’yi anımsatıyor.

Başlangıçta, hoş bir pop-up ihtiyaç duyduğumda yardıma ulaşmamı istedi. Sohbete başlayana ve bir müşteri hizmetleri temsilcisinden yardım talep edene kadar sohbet bir bottur.

Pixpa sohbet desteği

Pixpa, bir soru gönderdikten sonra bir temsilcinin 10 dakika içinde size geri döneceğini iddia ediyor. 20 Dakika içinde bir cevap var, hangi biraz hayal kırıklığı oldu, ama genel olarak hala kabul edilebilir. Temsilci sorumu yanıtladı ve beni daha fazla bilgi içeren bir makaleye yönlendirdi.

Bir bot olmadığından emin olmak için bir takip sorusu sorduğumda, hemen daha ayrıntılı bir cevap aldım. Genel olarak, sohbet ajanı sorumu yanıtlamakta yardımcı oldu.

E-posta

Pixpa e-posta desteği

Pixpa’ya hem web formlarından hem de doğrudan e-posta yoluyla birkaç kez e-posta ile ulaştım. Web formundaki Pixpa’ya ilk mesajım siber alanda kaybolmuş gibi görünüyordu (veya Pixpa’nın destek ekibi kaçırdı. Ya da görmezden geldi… “uzayda kayıp” seçeneğiyle gideceğim). Ancak, web formunu ikinci kez doldurduğumda, yaklaşık 15 dakika içinde bir cevap aldım.

Ayrıca doğrudan e-posta adreslerine bir mesaj gönderdim ve benzer bir zaman diliminde bir yanıt aldım.

Pixpa ile yapamayacağınız farklı bir web sitesi oluşturucusundan içerik içe aktarmayı sordum. Temsilci sorumu iyice yanıtladı ve bana daha fazla bilgi bulabileceğim bir bağlantı sağladı.

Ajan sadece ilk sorumu cevaplamakla kalmayıp aynı zamanda takip edebileceğim soruları da ele aldığından e-posta yanıtından etkilendim.

Ancak, e-posta ve web formu soruşturmamı yanıtlayan temsilci, Pixpa’nın canlı sohbetinde iki ayrı günde konuştuğum temsilcisiydi, bu da destek ekibinin yalnızca bir kişiden oluştuğunu ima ediyor. Sorularıma cevap verebildi, ki bu güven verici, ama hasta bir gün geçirdiğinde ne olacak?

Belki de Pixpa büyüdükçe ekibi de büyüyecek, ancak o zamana kadar tek kişilik bir müşteri hizmetine çok fazla güvenmeyecektim.

Fiyatlandırma

4.5

Sürpriz Olmadan Her Şey Dahil Fiyatlandırma

Pixpa, çeşitli özelliklere sahip toplam 11 plan içeren üç farklı kategori sunar. Tüm planlar 15 günlük ücretsiz deneme sürümüyle gelir, böylece bir plana başlamadan önce mevcut tüm özelliklerini test edebilirsiniz.

Diğer birçok web sitesi üreticisinin aksine, Pixpa ücretsiz bir plan sunmaz, bu nedenle deneme sürenizden sonra bir seçim yapmanız gerekir. Bununla birlikte, temel plan uygun fiyatlı ve yeni başlıyorsanız muhtemelen isteyeceğiniz temel özelliklerle birlikte geliyor.

Fotoğrafçılar, içerik oluşturucular veya yalnızca müşteri galerileri (bir web sitesi içermeyen) planları arasından seçim yapabilirsiniz.

  • Fotoğrafçı Planları bir portföy sitesi ve Pixpa’nın Müşteri Galerileri ve e-ticaret Galerileri özelliklerini kullanarak görüntü satma seçeneği isteyen ancak fiziksel ürünler için değil.
  • Yaratıcı Planları videolar, e-Kitaplar gibi fiziksel ve dijital ürün ve hizmetleri satmak için bir mağazaya ek olarak bir web sitesi arayanlar içindir..
  • Müşteri Galerileri Planları Pixpa’nın Müşteri Galerileri özelliğini kullanarak resimleri paylaşarak, prova ederek, düzenleyerek ve satarak müşterilerinizle doğrudan çalışabileceğiniz bağımsız bir ürün olarak çalışın. Bu seçeneğin değil bir portföy web sitesi ekleyin.

Bu plan türlerinin her biri ayrıca üç veya dört seçeneğe ayrılmıştır. Bu planlar için fiyat farkı, belirli gelişmiş özelliklerin kullanılabilirliğinin yanı sıra bir galeriye yükleyebileceğiniz görüntü sayısına, toplam depolama alanına ve e-ticaret özelliklerine de yansır..

Her plan Amazon Web Service (AWS) üzerinden web hosting içerir. Yıllık plana kaydolursanız, bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı da alırsınız.

Aylık veya yıllık ödeme yapmayı seçebilirsiniz (bir seferde en fazla bir yıl). Yıllık seçeneği tercih ederseniz indirimli bir fiyat alırsınız. Şu anda Pixpa, yalnızca büyük kredi kartlarıyla ödeme kabul etmektedir: Mastercard, Visa ve American Express. Planınız için PayPal ile ödeme yapamazsınız.

Tüm planlar 30 günlük para iade garantisi ve 7/24 müşteri desteği ile geliyor.

Ayrıca, eğer bir öğrenciyseniz, tüm Pixpa planlarında% 50 indirim elde ettiğinizi belirtmek gerekir.. Tek yapmanız gereken ücretsiz deneme sürümüne kaydolmak ve destek ekibine öğrenci kimliğinizi e-postayla göndermek, size bir promosyon kodu göndermek.

İptal ve İadeler

Yıllık plana kaydolursanız Pixpa 30 günlük para iade garantisi sunar. Tüm aylık ödemeler kesin kabul edilir ve iade yapılmaz.

Pixpa ekran görüntüsü - Planınızı yükseltin

Planınızı iptal etmek için düzenleyicide Hesabım bölümüne gidin ve Abonelik’i tıklayın; planınızı buradan iptal edebilirsiniz. Planınız iptal edildiğinde, Pixpa geri ödemenizi beş ila sekiz iş günü içinde işleme koyduğunu iddia eder.

Pixpa rekabete nasıl uyuyor??

Genel olarak, Pixpa fotoğrafçılar için mükemmel bir seçenektir. Görüntü tabanlı portföyleri, fotoğrafçılar için özel özellikleri ve e-ticaret özelliklerini daha önce yapılmamış bir şekilde birleştirir..

Fotoğrafçı olmasanız bile, moda tasarımcıları, mimarlar ve grafik tasarımcıları için Pixpa web sitelerini gördüm, bu yüzden görüntülerin odak noktası olmasını istediğiniz sürece birçok portföy / mağaza web sitesi türü için geçerli bir seçimdir. senin siten. Tüm özelliklerin görüntü odaklı olanlar kadar iyi düşünülmüş olmasını beklemeyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me