Volusion Review 2020 – Bu bir aldatmaca mı?

Volusion-genel bakış


Volusion’ın Platformu Çevrimiçi Mağazalarından Sorumluluk Almak İsteyenler İçin Geliştirildi

Kolay bir sihirbaz benzeri arayüzle başlayarak, Volusion sitenizi oluşturmanın ilk adımlarında size yol gösterir: bir şablon seçme, logonuzu yükleme ve ürünleri girme. Gösterge tablosunu kullanarak ürün eklemeye devam edebilir, gönderim ücretlerinizi ve satış verginizi yapılandırabilir ve ödeme ağ geçidinize bağlayabilirsiniz.

Mağazanız çalışmaya başladıktan sonra, envanteri izleme, müşteri trendleri ve siparişler gibi özellikleri içeren sağlam bir arka uç avantajına sahip olursunuz.
hacim şablonları

Volusion Birkaç Ücretsiz ve Premium Şablona Sahiptir – Tüm Duyarlı!

Şablonları incelerken, hepsinin aynı temel düzene sahip olduğu görülüyor – altında özellikli ürünler içeren yatay bir menünün altında tam genişlikte bir kaydırıcı. Fark çoğunlukla renk şemasında ve yazı tiplerinde görünüyor, böylece stili işinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Daha gelişmiş kullanıcılar, daha fazla özelleştirme için HTML ve CSS dosyalarına erişebilir ve bunları düzenleyebilir. Ayrıca, tüm şablonlar duyarlı olduğundan, siteniz müşterinizin kullandığı boyutta cihazda harika görünecek.
hacim özellikleri(Not: Özelliklerin kullanılabilirliği satın alınan plana bağlıdır)

Arama Motoru Optimizasyonu ve Analizi: Volusion, sitenizin arama motoru dostu olmasını sağlamak için arama dostu URL’ler, benzersiz meta başlıklar, açıklamalar ve fotoğraf özellikleri oluşturma gibi birçok araca sahiptir. Düzenlenebilir robots.txt dosyasıyla, arama motorlarının mağazanızın hangi bölümlerini görmesi gerektiğine karar verebilirsiniz.

Diğer Platformlarda Satış: Mağazanız ve ürünleriniz için daha geniş bir pozlama sağlamak için mağazanızı Amazon Marketplace ve eBay ile kolayca entegre edebilirsiniz.

Gösterge Paneli: Volusion kontrol panelini kullanarak çevrimiçi mağazanızı kolayca izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Gösterge tablosu özellikleri, ürünleri izleme ve popülerliklerinin yanı sıra iletişim bilgilerini ve sipariş geçmişlerini içeren müşteri ayrıntılarını görüntülemeyi içerir. Terk edilmiş alışveriş sepetleri de görülebilir, bu nedenle müşteri e-posta adresine sahip kayıtlı bir kullanıcıysa, doğrudan onlarla takip etmeyi seçebilirsiniz.

Çevrimiçi pazarlama stratejilerinizi geliştirmenize ve ince ayar yapmanıza yardımcı olacak arama terimleri gibi şeyler hakkında raporlar da alabilirsiniz..

hacim raporları

Toplu Yükleme: Çok sayıda ürününüz, tedarikçiniz ve / veya müşteriniz varsa, bilgilerinizi Volusion’ın veritabanıyla aynı alan düzeninde düzenleyerek .cvs biçiminde yükleyebilirsiniz. En kolay yol, Volusion ortamında en az bir kayıt oluşturmak ve veritabanını dışa aktarmaktır. Bu dosyayı verilerinizi düzenlemek için bir rehber olarak kullanın, ardından yeni dosyayı kaydedin ve yükleyin.

Buna ek olarak, S, M, L, XL ve XXL’de bulunan giysiler gibi aynı seçeneklere sahip birden fazla ürününüz varsa, seçenek kimliği numaralarını her bir boyutu eklemek yerine her bir ürünün seçenekler alanına kopyalayıp yapıştırabilirsiniz her ürün için tekrar tekrar seçenek.
volusion kullanıcı dostu

Volusion ile Yapabileceğiniz Bir Çok Şey Var. Ancak, yolunuzu bulmak kafa karıştırıcı olabilir

Basit ürünlerle bir mağaza oluşturmak hızlı ve kolaydır, ancak daha karmaşık bir şey kafa karıştırıcı olabilir. Sitenizi özelleştirmek için kullanılabilen birçok özelliğe rağmen, onları bulmak zor olabilir.

İçerik sayfaları eklemek istediğimde, en mantıklı bağlantı olan Tasarım > Site İçeriği beni açılanlar ve kimlik numaralarıyla dolu Makaleler adlı bir sayfaya götürdü, ancak yönlendirme yapmadı. Kesinlikle burada tam destek dosyaları beklemiyordum, ancak “İşte burası…” gibi basit bir açıklama süreci daha kullanıcı dostu yapardı..

Bu sayfaları eklemek için öğreticiyi takip ederken, sürecin sezgisel ve gereksiz derecede karmaşık olduğunu gördüm.

Güzel ön sayfa kaydırıcısını oluşturmak kolaydır – ancak slaydın düğmesini belirli bir ürün kategorisine veya sayfaya bağlamak için destek dosyaları bulamadım. Bir sohbet destek temsilcisi bunun özel programlama gerektireceğini söyledi. Ancak, başka bir tarayıcı penceresinde o ürün kategorisine veya sayfaya gitmek ve URL’yi kopyalayıp bağlantı alanına yapıştırmak kadar basittir. Müşteri desteği, gereksiz özel programlamaya ek para harcamadan önce bir mağaza sahibini bu süreçte kolayca yürütebilir.

Alışveriş sepetindeki öğeleri görüntülerken, seçilen ürün seçenekleri görüntülenmedi. Bunun yerine, tıklandığında seçenekleri bir açılır pencerede görüntüleyen bir + işareti vardı. Seçeneklerin arabada görüntülenmesini istediğimde, bir destek temsilcisi bunun mümkün olduğunu, ancak karmaşık olduğunu söyledi. Bir “ana” ürün (ürünün kendisi) oluşturmanız ve ardından mevcut seçeneklerin her birleşimi için bir tane “alt” ürünler eklemem gerekir. Bu nedenle, 4 boyut ve 3 renk seçeneğine sahip bir gömleğiniz varsa ve seçilen seçeneklerin müşterinin alışveriş sepetinde görünmesini istiyorsanız, bu gömlek için her boyut ve renk kombinasyonu için bir tane olmak üzere 12 ürün oluşturmanız gerekir..

Volusion’da pek çok özellik mevcut olsa da, ortalama bir mağaza sahibi tarafından kodlama bilgisi ve veritabanlarının nasıl çalıştığı ve birbiriyle nasıl ilişkilendiğine dair temel bir anlayış olmadan yapılabilecek gelişmiş bir şey yoktur..
hacim desteğiVolusion, başarılı bir çevrimiçi iş kurma, çalıştırma ve pazarlama ile ilgili birçok bileşeni anlamanıza yardımcı olmak için paha biçilmez bir rehber seti sunar. Https://www.volusion.com/v1/guides adresinde bulabileceğiniz bu kılavuzlar, bağlı kuruluş pazarlaması, analiz ve dönüşüm optimizasyonları gibi önemli konuları kapsar.

Ancak, kapsamlı yardım dosyalarıyla bile, sitemde çalışırken en acil sorularımın bazılarını yanıtlamakta zorlandım ve her zaman hemen bulunmayan sohbet desteğini kullanmak zorunda kaldım.

Örneğin, bazı içerik sayfaları eklemek istediğinizde yardım dosyalarında “sayfa ekleme” araması yaptım, ancak alakalı yanıtlar döndürülmedi. Sohbet desteği beni “Web Sitenizde Makale Oluşturma” başlıklı bir destek dosyasına yönlendirdi. Volusion “sayfalar” değil “makaleler” terimini kullandığından, aramam başarısız oldu.

Ayrıca, “görüntüleme seçeneklerini” arayarak seçili seçeneklerin alışveriş sepetinde görünmesini nasıl sağlayamadım (Kullanım Kolaylığı bölümündeki seçenekler sorununa bakın)..

Destek dosyaları daha iyi dizine eklenmiş olsaydı, kullanıcılar aradıkları yanıtları hemen bulabilir. Birçok kişi içeriklerini bir “makale” yerine bir “sayfa” olarak değerlendireceğinden, bu öğretici hala aramada ortaya çıkardı.

Ayda 29,00 ABD Dolarından Başlayan Planlarla Mağazanız Büyürken Küçük Başlamak ve Yükseltmek Kolay

8 Ekim 2018 itibarıyla Volusion, mevcut ve gelecekteki tüm kullanıcılar için TÜM planlarda sıfır işlem ücreti modeline geçti. Web sitesi sahiplerinin artık bir web sitesi oluşturucu işlem ücreti ödemesi gerekmeyecek. 

Volusion, istediğiniz özellikler, sattığınız ürün sayısı, sitenizin bant genişliği kullanımı ve destek düzeyi ile birlikte artan çeşitli fiyat planları sunar.

Güvenli ödeme için SSL sertifikaları, e-ticaret planlarının hiçbirine dahil değildir. Volusion aracılığıyla bir sertifika satın alırsanız, ücretsiz olarak yüklerler. Zaten bir SSL sertifikanız varsa veya başka bir kaynaktan satın aldıysanız, yükleme ücreti alınır.

Geri ödeme politikası olmamakla birlikte, şu anda ödenen aboneliğin sona ermesinden sonra sitenizi iptal edebilirsiniz. Bu, hesabınıza giriş yapıp verilen talimatları izleyerek kolayca yapılabilir. Bunun sadece Volusion mağazanızı iptal edeceğini hatırlamak önemlidir. Volusion tarafından sağlansa bile, Kredi Kartı İşlemleri ve SEO Hizmetleri gibi diğer ücretli yinelenen hizmetleriniz varsa, bunları da iptal etmelisiniz.

Volusion rekabete nasıl uyuyor??

Volusion’ın e-ticaret arka ucu çok güçlü ve sağlam. Şirketinizin ürünlerini toplu olarak yükleyebilir, her ürün için birkaç resim yükleyebilir, müşterileri ve siparişleri izleyebilir ve çeşitli ödeme ağ geçitleriyle çalışabilirsiniz. Kısa açıklamalarında belirtildiği gibi, bunlar “All-in-One E-ticaret Çözümü”

Ancak, Volusion platformunda basit ürünlerle temel bir mağazadan başka bir şey oluşturmak, kodlama, programlama veya veritabanı deneyimi olmayan bir işletme sahibinin kendi başına yapmayı beklemesi gereken bir şey değildir.. Volusion e-ticaret gereksinimlerinizi karşılıyorsa ve bir kodlayıcı veya dış firma kiralamak için öğrenme eğrisinde veya bütçesinde ustalaşmak için zamanınız varsa, kesinlikle onların gelişmiş programlarından yararlanarak bir site oluşturabilirsiniz. özellikleri.

Volusion e-ticaret için harika, ancak genel amaçlı bir web sitesi için iyi bir seçim değil. Kesinlikle bilgilendirici siteler için içerik oluşturmak, diğer birçok platform kadar basit veya kolay değildir.

Volusion Review gibi mi? Web sitenizi oluşturmak için buraya tıklayın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me