Wix ADI İnceleme – 2020 yılında Sitenizi oluşturmak için en hızlı yolu mu?

Premium Web Sitesi Oluşturma Yapay Zeka ile Buluşuyor

wix-adi-Genel Değerlendirme1


Wix ADI, popüler Wix web sitesi oluşturucusunun daha akıllı bir versiyonu olarak kabul edildi. Ancak yapay zeka bu kurucuyu orijinalinden daha iyi yapıyor mu??

Wix’in sahneye çıkmasından on yıl sonra başlatılan Wix ADI hala bloktaki yeni çocuk. Bu nedenle, Wix platformu dünya çapında 150 milyondan fazla kişi tarafından kullanılsa da, Wix ADI’nın ne hakkında olduğunu merak ediyor olabilirsiniz..

Her şeyden önce, ADI Yapay Tasarım Zekası anlamına gelir. Wix alır harika yorumlar ancak Wix, ADI’nin kullanım kolaylığını tamamen yeni bir seviyeye taşıdığını iddia ediyor. Yapabilirsin sadece birkaç basit soruyu yanıtlayarak otomatik olarak eksiksiz, kişiselleştirilmiş bir web sitesi oluşturun – herhangi bir tasarım yapmanız gerekmez.

Ama web sitesi iyi olacak mı? Dizginleri gerçekten sizin için web sitenizi oluşturan bir AI sihirbazına teslim etmeli misiniz? Öğrenmeye karar verdim.

Wix ADI’yi aşağıdakiler dahil herhangi bir Wix planında kullanabilirsiniz: ücretsiz plan, ancak sunulan her şeyi görebildiğimden emin olmak için premium bir plana kaydoldum. Wix ADI ile yepyeni bir web sitesi kurduğumda ve ADI’nın orijinal Wix Editör’e nasıl istiflendiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Tarzınıza Uygun Basitleştirilmiş Temalar

wix-adi-templates1

Wix ADI tamamen verimlilikle ilgilidir. Sonsuz şablon galerileri arasında gezinmek yerine, yapmanız gereken tek şey birkaç basit soruyu cevaplamak. Unutmayın ki ADI şu anda Fotoğrafçılık ve Restoranlar hariç her web sitesi kategorisi için kullanılabilir & Gıda.

Ardından, ADI’nin oluşturmak istediğiniz web sitesi türüne göre önerdiği altı basit temadan birini seçersiniz. Her tema, önceden ayarlanmış bir renk şeması ve yazı tipleriyle birlikte gelir;.

İlk olarak, ADI’nin sorulara verdiğiniz yanıtlara göre otomatik olarak oluşturduğu üç ana sayfa düzeninden seçim yapmanız gerekir. Doğru seçeneği belirleme konusunda fazla endişelenmeyin; farklı tasarım kombinasyonlarını denemek için temanızı ve düzeninizi daha sonra kolayca değiştirebilirsiniz..

wix-adi-templates2

Wix ADI düzenleyicisini kullanmaya başladığınızda, aslında var 35’ten fazla farklı tema mevcut. ADI, seçimlerinizi başlangıçta sınırlandırır, böylece düzinelerce temayı tıklatarak tıkanmazsınız.

wix-adi-templates3

Wix ADI’nın tam tema listesini düzenleyicinin içinden görebilirsiniz

Her şablonda, özelleştirme seçenekleri oldukça sınırlıdır. Logo veya marka resminize uyacak şekilde renkleri ve yazı tiplerini değiştirmek, solma ve kayma gibi animasyon efektleri eklemek ve üstbilgi ve altbilgi stilinizi düzenlemek gibi şeyler yapabilirsiniz. Bunun hakkında.

Buna karşılık, birçok kişinin hala Wix Editör’ü Wix ADI’ye tercih etmesinin en büyük nedenlerinden biri olan normal Wix şablonlarıyla çok daha fazla esneklik elde edersiniz. Ancak, her ayrıntıyı özelleştirme ihtiyacı hissetmiyorsanız, Wix ADI temaları temel bir işletme veya kişisel web sitesi için tüm kutuları işaretleyin: temiz, basit, alakalı ve profesyonel.

Ve işte Wix ADI’nın lehine büyük bir nokta. Wix şablonlarıyla yapamayacağınız içeriğinizi ve resimlerinizi kaybetmeden temaları ve düzenleri istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz.. Normal Wix Editör’deki şablonları değiştirmek için sıfırdan yeni bir site oluşturmanız gerekir.
wix-adi-Özellikleri1

Wix ADI Çok Yapmanızı Sağlıyor… Wix Editor Daha Fazlasını Yapmanızı Sağlıyor

Dürüst olacağım: Özellikle sitemi temel, ilk tasarımın ötesine taşıyacak araçlar ve özellikler açısından Wix ADI’dan fazla bir şey beklemiyordum. Ama bunu bulmak hoş bir sürpriz oldu normal Wix Editor ile aynı şeylerin çoğunu yapabilirsiniz.

Sayfalarınızı içerik öğeleriyle özelleştirebilir, bir blog kurabilir ve yönetebilir ve Wix SEO Wiz ile siteniz için kişiselleştirilmiş bir Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) planı alabilirsiniz. Ayrıca mevcut bir etki alanını Wix ADI sitenize bağlama veya yeni bir özel etki alanı oluşturma seçeneğiniz de vardır (yalnızca ücretli planlarda).

En önemlisi, düzenleme ve özelleştirme aşamasına girdikten sonra, yalnızca kullanmaya başladığınız için Wix ADI’ye bağlı kalmanız gerekmez. Wix Editor’a istediğiniz zaman bir tıklamayla geçiş yapabilirsiniz daha fazla özellik ve kişiselleştirme seçeneği elde etmek için. Wix Editor’da yaptığınız değişikliklerin ADI’ya geri aktarılmayacağını unutmayın. O zamandan beri normal düzenleyiciyi kullanmaya hazır olana kadar geçiş yapmayın.

Şimdi, Wix ADI platformunun en sevdiğim özelliklerinden bazılarına daha yakından bakalım.

1. Kişiselleştirilmiş, Profesyonel Tasarım

ADI kullanmakla ilgili temel endişelerimden biri, sitemin nasıl görüneceği konusunda belirgin bir kontrol eksikliğiydi. Endişelenecek bir şeyim olmadığı ortaya çıktı.

Yeni başlayanlar için, tasarımlar çok yenilikçi olmasa da, kesinlikle iyi görünüyorlar ve  amacınıza uygun hissediyorum. İşte bir pazarlama ajansı için oluşturduğum bir ADI sitesi örneği. Cesur, göz alıcı bir görünüm ve his için gidiyordum:

wix-adi-Özellikleri2

Bir tasarım oluşturmanın yanı sıra, Wix ADI otomatik olarak siteniz için içerik oluşturur ve kaynaklarla alakalı, telifsiz görüntüler oluşturur. İşletme bilgilerinizi ve çevrimiçi ortamda sizinle ilgili bulabileceği her şeyi kullanarak, ADI sayfalarınızı önceden doldurur, böylece bir şey yapmanıza gerek kalmaz – web siteniz tam anlamıyla lansman yapmaya hazırdır.

Neyse, teori bu. Sitenizi yayınlamadan önce içeriği kesinlikle kontrol etmek isteyeceksiniz, çünkü AI bazen gerçekleri yanlış anlıyor ve demek istediğim gerçekten yanlış:

wix-adi-features3

Hayır, Wix ADI’nin özellikleri zaman yolculuğunu içermez. Hala beta sürümündedir. Ancak endişelenmeyin – ADI’nin ortaya çıktığı her şeyin yerini almak için kendi metninizi ve resimlerinizi kolayca ekleyebilirsiniz.

2. Yapısal Editör

Wix ADI, sürükle ve bırak Wix Editor ile aynı düzeyde yaratıcı özgürlük sağlamaz, sayfanın herhangi bir yerine yüzlerce farklı öğe yerleştirmenizi sağlar. Yerine, ADI düzenleyicisi sayfanızı önceden yapılandırılmış içerik bloklarının ve öğelerinin “bölümlerine” ayırır.

Hala bazı sürükleme ve bırakma var – bölümleri ekleyebilir ve Wix Editor’da olduğu gibi konumlandırabilirsiniz. Ama onları istediğiniz yere yerleştiremezsiniz – sayfa yapısı ile sınırlısınız ve yalnızca doğrudan diğer bölümlerin üstüne veya altına bölümler ekleyebilirsiniz. Bölümleri sola veya sağa hareket ettiremezsiniz.

wix-adi-features4

Sayfaya yeni bir bölüm eklemek için yalnızca sürükleyip bırakmak gerekir

Ayrıca Wix Editor ile seçebileceğiniz kadar içerik öğeniz olmayacak. Yine de ADI, resim galerileri, video ve müzik çalarlar, fiyat listeleri, çalışma saatleri, blog ve Instagram yayınları ve abonelik formları gibi birçok temel öğeyi eklemenizi sağlar. Slayt gösterileri, düğmeler, tablolar, ızgaralar veya form oluşturucular bulamazsınız, ancak ADI otomatik olarak sitenize bir iletişim formu ekler.

Genel olarak, ADI editörü ile beklediğimden fazlasını yapabilirdim. Ancak, sitenizdeki gerçekten gelişmiş özelliklerin kullanıcı deneyimini iyileştirmesini istiyorsanız kısa sürede düşecektir. Kısacası, Wix ADI, sitenizi hızlı bir şekilde çalıştırmak ve çalıştırmak için idealdir, ancak işletmeniz ve web siteniz büyüdükçe daha fazla esneklik için Wix Editör’e geçmenizi tavsiye ederim.

3. Uygulamalar ve Entegrasyonlar

Wix ADI, 13 uygulamaya sahip bir blog, çevrimiçi mağaza, üyelerin alanı, canlı sohbet, forum, rezervasyonlar ve etkinlikler gibi ekstra özellikler için sitenize ekleyebileceğiniz. Yüklemek için herhangi bir uygulamayı tıklamanız yeterlidir ve Wix ADI gerekli tüm sayfaları ve bölümleri otomatik olarak sitenize ekler.

wix-adi-özelliklerin kullanılması5

ADI sitenize uygulamalar ekleme

13 uygulama, Wix App Market’in normal Wix Editor ile erişebileceğiniz 250+ uygulamasına kıyasla hiçbir şey ifade etmiyor. Ancak iyi bir seçim ve hepsi de söz verildiği gibi çalışan yüksek kaliteli uygulamalardır – App Market’teki üçüncü taraf uygulamalarla her zaman emin olamayacağınız bir şey.

Eklemek istediğim uygulamalardan bazıları bir form oluşturucu uygulaması, analiz veya performans izleme uygulamaları ve Wix’in SEO için popüler Site Booster uygulamasıdır. Bunlardan herhangi birini kullanmak isterseniz, ADI’den Wix Editör’e geçmeniz gerekir..

4. E-ticaret

Bir düğmeyi tıklatarak herhangi bir ADI sitesine e-ticaret mağazası ekleyebilirsiniz. sadece Online Store uygulamasını yüklediğinizde anında bir alışveriş sayfası, ürün sayfaları, alışveriş sepeti ve teşekkür sayfası elde edersiniz.

Ürün galeriniz için birkaç farklı hazır düzen arasından seçim yapabilirsiniz, ancak özelleştirme için bu kadar. Buna karşılık, Wix Editor ızgara veya kaydırıcı ürün galerileri gibi çok daha fazla seçenek sunar.

Çalıştırdıktan ve çalıştırdıktan sonra, çevrimiçi mağazanızı yönetmek Wix ADI’de Wix Editör’dekiyle tamamen aynıdır.. Ana kontrol panelinizden ürünler ekleyebilir ve koleksiyonlar halinde düzenleyebilir, ödeme yöntemleri ve gönderim bölgeleri ayarlayabilir ve hem siparişleri hem de terk edilmiş alışveriş sepetlerini takip edebilirsiniz.

ADI sitenizden sipariş ve ödeme almaya başlamak için bir Wix e-ticaret planında olmanız gerekir. Ancak hiçbir gizli maliyet yoktur – satışlar% 100 komisyonsuzdur.

Sıfırdan Site Oluşturmanın Daha Kolay Bir Yolu Yok

Bunu daha önce diğer web sitesi oluşturucular hakkında söyledik, Weebly ve SimpleSite. Ancak Wix ADI gerçekten “kullanımı kolay” ı yeniden tanımlıyor. Yapay zeka destekli tasarım, kullanıma hazır, özelleştirilmiş bir web sitesi ve çevrimiçi mağaza oluşturmayı önemli ölçüde daha hızlı ve basit hale getirir.

Başlangıç ​​seviyesindeyseniz veya kısa süreniz varsa, Wix ADI mükemmel bir platformdur. Sayfadaki farklı öğelerle ne yapmanız gerektiğini anlamaya çalışmaz. Daha fazla esnekliğe ihtiyaç duyduğunuz zaman gelirse, Wix Editor’a geçmek kolaydır.

Wix ADI’yı bu kadar başlangıç ​​dostu yapan nedir.

1. Hands-off Web Sitesi Kurulumu

Bu yedi adımı atlamak için ekranın sol tarafındaki Şimdi Başlat’ı tıklayın ve Wix ADI’nın amacınıza göre tasarlanmış benzersiz bir web sitesi oluşturmalarını izleyin. Size sorulan sorulardan bazıları:

  • Ne tür bir site oluşturmak istiyorsunuz?? Aralarından seçim yapabileceğiniz örneklerin bir listesini görürsünüz veya yapay zekayı düşünmek için kendi açıklamanızı yazabilirsiniz.
  • Yeni web sitenizde neye ihtiyacınız var?? Sitenize anında eklemek için önerilen uygulamalar arasından seçim yapın (blog, mağaza vb.).
  • Web sitenizin / işletmenizin / blogunuzun adı nedir? Markanızı veya kişisel adınızı yazın.

Ardından altı örneklik bir listeden beğendiğiniz bir tema seçmeniz istenir. Tema, sitenizin renk düzenini ve yazı tiplerini belirler. Bundan sonra ana sayfa tasarımınızı üç seçenekten seçeceksiniz – hepsi bu kadar! Siteniz hazır. Yoldaki adımlardan herhangi birini atlayabileceğinizi unutmayın. Ancak ne kadar fazla bilgi verirseniz, site tasarımınız ve içeriğiniz o kadar doğru ve alakalı olur.

2. Basitleştirilmiş Sayfa Oluşturucu

ADI düzenleyicisiyle sitenizde küçük tasarımlarda ince ayarlar yapabilir ve yeni sayfalar oluşturabilirsiniz. Yeni başlayanlar binlerce tasarım öğesi nedeniyle bazen bunaltıcı bulan geleneksel Wix Editör’ün basitleştirilmiş bir versiyonudur..

ADI, bölüm eklerken sürükleyip bırakma işlevini ve her bölümün tasarımını ve ayarlarını düzenlerken göster ve tıkla işlevini kullanır. Platform sezgiseldir ve açıkça düzenlenmiştir – özelleştirmek için herhangi bir bölümü tıklamanız yeterlidir. Ekle menüsünden sitenize yeni sayfalar, bölümler ve uygulamalar (çevrimiçi mağaza veya blog gibi) ekleyebilirsiniz.
wix-adi-kolaylığı use2

Siteniz için Wix ADI tarafından sağlanan bir resimden hoşlanmıyorsanız, üzerine gelin ve kendi resminizi yüklemek için değiştirin veya devasa telifsiz resim kitaplığından seçim yapın. Ayarla’yı tıklatırsanız, birkaç tıklamayla filtre eklemenizi, kırpmanızı, keskinleştirmenizi ve geliştirmenizi sağlayan kullanımı kolay bir görüntü düzenleme aracı olan Wix Photo Studio’ya yönlendirilirsiniz..
wix-adi-kolaylığı use3

3. Adım Adım Eğiticiler

Wix ADI’yi kullanmak daha kolay olamazdı – cidden, bir şeyleri tıklamaya başlayın ve yakında anlayacaksınız! Ancak daha fazla rehberlik istiyorsanız, siteniz üzerinde çalışırken yardım makalelerine göz atmak için ADI düzenleyicinizin sağ alt köşesindeki mavi soru işaretini tıklayın. Hatta ADI’nin temanızı ve mizanpajınızı nasıl değiştireceğinizi, içeriğinizi nasıl düzenleyeceğinizi, bir etki alanını nasıl bağlayacağınızı ve daha fazlasını göstereceği etkileşimli turlar bile yapabilirsiniz.
wix-adi-kolaylığı use4

Wix ADI, Wix Editor’dan daha az öğreticiye sahiptir, ancak Wix Editor’ün kapsayacak çok daha fazla özelliği ve işlevi vardır. Dürüst olmak gerekirse, sayfanızın ortasında Wix Editör Yardımının nasıl açıldığının bir hayranı değilim ve çalışırken çalışırken onu yoldan çıkarmaya devam etmelisiniz. ADI Yardım’ın editörü herhangi bir şekilde engellememesi gibi bir kenar çubuğunda kalmasını seviyorum.

Müşteri Desteğini Bulmak Zor, Yaptığınızda Kötü Değil

Wix Yardım Merkezi, her biri yaklaşık bir düzine makaleye sahip Başlarken SEO’ya 14 geniş konuyu kapsayan özel bir ADI bölümüne sahiptir. Sorularınız varsa, her zaman önce Yardım Merkezi’ne göz atmanızı öneririm, çünkü canlı bir ajanla iletişim kurmak o kadar kolay değil.

İletişim formu o kadar iyi gizli ki Neredeyse Wix’in destek ekibiyle iletişim kurmanızı istemediği anlaşılıyor. Bir “Wix Desteğine Başvurma” makalesi bulmak için Yardım Merkezi’nin en altına gitmeniz gerekir ve ekibe yalnızca bilet veya telefon yoluyla ulaşmanız için bir bağlantı bulabilirsiniz..

wix-adi-desteği1

Bilet Desteği

wix-adi-support2

Canlı bir aracıdan e-posta yanıtı almak için 7/24 bilet gönderebilirsiniz. ADI e-ticaret mağazamın nasıl kurulacağını sordum ve dört saat sonra ayrıntılı ve yararlı bir cevap aldım. Ajan adım adım talimatlar ve tam olarak nasıl yapılacağını bana göstermek için bir ekran görüntüsü ve daha sonra ne yapmak isteyebileceğime dair öneriler içeriyordu..

wix-adi-support3

wix-adi-support4

Kesin bir konserve cevabı gibi geldi, ama soru oldukça basit olduğu için affedilebilir ve cevap nispeten hızlıydı. En azından ismimi kullansaydı yine de iyi olurdu.

İkinci kez bilet gönderdiğimde ADI sitemin mobil uyumlu olup olmadığını sordum. Bu zaman, bir yanıt çok daha hızlı geldi – yaklaşık 15 dakika içinde. Bu destek ajanı da çok kibardı ve adımı ve gerçek hesabımdan bir ekran görüntüsünü kullandım..

wix-adi-support5

Telefon Desteği

wix-adi-support6

Wix’in tipik bir çağrı merkezi yoktur. Bunun yerine, her dil için sitede listelenen belirli saatler boyunca istediğiniz zaman İngilizce veya Fransızca, İtalyanca, Portekizce veya İspanyolca geri arama isteğinde bulunabilirsiniz..

Telefon numaranızı ve yaşadığınız sorunun kısa bir açıklamasını ve ardından telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu girmeniz gerekir. Bunu bir faturalandırma sorusu için yaptım ve bir dakikadan az bir sürede geri arama aldım.

Yanıt süresi harika, ama maalesef sizi arayan temsilci gerçekten hazır olmayabilir. Benim durumumda yaptıkları tek şey sorumu bana geri okuduktan sonra Yardım Merkezini kontrol etmekti. Cevabı orada bulamadıklarında, ihtiyacım olan bilgilerle geri dönmeden önce beni yaklaşık beş dakika beklettiler.

Genel olarak, telefon desteği gittikçe oldukça iyi bir deneyim oldu ve sonunda sorumun cevabını aldım. Ancak geri arama sistemi gereksiz yere kıvrılmış hissediyor. Sadece beklemek çok daha kolay olurdu, özellikle de beklemede beklediğimden beri,.

Ve tabii ki, canlı sohbet çok daha iyi olurdu.

Her Bütçeye Uygun Çeşitli Planlar

Wix ADI, yedi Wix premium planının hepsinde ve ayrıca ücretsiz plan.

Ücretsiz plan, platform için bir fikir edinmenin harika bir yoludur, ancak muhtemelen sonsuza kadar devam etmek istemeyeceksiniz. Sitenizin her sayfasında Wix markasına ve kendi alan adınız yerine bir Wix alt alanına sahip olacaksınız.

Daha profesyonel görünen bir web sitesi istiyorsanız, kendi alan adınızı seçmek ve Wix markasını kaldırmak için ücretli bir plana geçmeniz gerekir.. Ayrıca, e-ticaret özelliklerini kullanmak ve çevrimiçi ödemeleri kabul etmek için premium bir plana sahip olmanız gerekir.

Wix’in farklı planlarının sundukları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Wix fiyatlandırma kılavuzumuzu okuyun.

İptaller & Geri ödemeler

Tüm premium planlar bir 14 günlük para iade garantisi. Premium aboneliklerinizi görüntülemek için ana kontrol panelinizde Planı Yönet’i tıklamanız yeterlidir.

wix-adi-pricing1

Ardından, iptal etmek istediğiniz planın menüsünü açın ve Planı İptal Et’i seçin (sağ üst köşedeki üç noktayı tıkladığınızda bir açılır menüde görünür).

wix-adi-pricing2

Sizden iptal etme nedeninizi onaylamanız ve bir neden belirtmeniz istenir (açılır menüden varsayılan seçeneklerden birini seçmeniz yeterlidir). Şimdi İptal Et’i tıkladığınızda, planınız hemen ücretsiz sürüme indirilecek ve Eğer olacak 20 iş günü içinde tam para iadesi alın.

Wix ADI, rekabete nasıl uyuyor??

İlk web sitenizi oluşturmak konusunda tereddüt ediyorsanız veya tasarım için kendinize güvenmiyorsanız, Wix ADI bir cankurtaran. Dakikalar içinde kişiselleştirilmiş, profesyonel bir web sitesi ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Uygulamalı bir tasarım süreciyle tek yapmanız gereken içeriğinizi eklemek ve Yayınla’yı tıklamaktır..

Yeteneklerinize daha fazla güven duyduğunuzda veya daha fazla özelliğe ihtiyacınız olduğunda, Wix Editor’a kolayca geçebilir ve sitenizde çalışmaya devam ederek web sitenizin işinizle birlikte büyümesine izin verebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me