Wix Review 2020 – Hype Kadar Canlı mı?

wix-Genel Değerlendirme1


“En Popüler” aynı zamanda “En İyi” anlamına mı gelir??

“Web sitesi oluşturucu” dediğinizde, Wix’i düşünürsünüz. Çünkü piyasadaki en büyük oyuncu haline geldi. Dünya genelinde yaklaşık 200 farklı ülkede 125 milyondan fazla müşteri.

Yakın zamana kadar onlardan biri değildim. Görüyorsunuz, ben her zaman biraz web tasarım züppesi oldum. Yıllar boyunca birçok web sitesi yaptım ve WordPress her zaman benim aracımdı. Yani, WordPress’i nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, neden başka bir şey kullanırsınız??

Wix’i duymuştum, ama bunu hiç düşünmemiştim. Olduğunu biliyordum yeni başlayanlar için iyi bir araç. Daha önce hiç web sitesi oluşturmayan kişiler artık kolayca kaydolabilir, bir şablon seçebilir, kendi içeriklerini yükleyebilir ve anında çevrimiçi olabilirler – teknik deneyim gerekmez. Çok güzel, tabi. Ama ben o insanlardan biri değildim.

Bir konferansta bir Wix demosu gördüğümde her yaz güzel bir şekilde değişti. Aniden gerçek potansiyelini fark ettim.

Üzerinde çalıştığım kişisel bir proje için bir web sitesine ihtiyacım vardı. Güvenilir eski arkadaşım WordPress’i kullanmayı planlıyordum. Ama sonra neyin dahil olacağını düşünmeye başladım.

Güvenilir bir web barındırıcısı bulmam, WordPress’i yüklemem, doğru temayı seçmem, bu temayı nasıl beğeneceğimi anlamaya saatler ve saatler harcamam ve web sitemi ihtiyacım olan her şeyi yapmak için farklı eklentileri test etmem daha fazla saat gerekir. yapmak.

Şimdi, neden bütün bunları yapmak isteyeyim ki Sadece … bilirsin … sürükle ve bırak?

Sonunda Wix’e ciddi bir deneme yapma zamanının geldiğine karar verdim. Ve size söyleyeyim – yaptığım için mutluyum.

Bu derlemede, Wix’in sizin için doğru seçim olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için deneyimimi ve görüşlerimi sizinle paylaşacağım. İnceleyeceğiz birçok profesyonel Wix’in sunması gerekiyor, ancak birkaçını da tartışacağız önemli eksiler tam dalmadan önce kesinlikle farkında olmalısınız.
wix-templates1

İsteyebileceğiniz Tüm Şablonlar

Daha önce bir Wix reklamı gördüyseniz (kaçırması oldukça zordur), o zaman çarpıcı olanın Wix’in pazarlama departmanının en sevdiği üstünlük olduğunu bilirsiniz. Bunu anladım – kim çarpıcı bir web sitesi oluşturmak istemez ki?

Ancak Wix’in hepsinin konuşmadığını görmek kolaydır. Web sitenizi oluşturduğunuzda, 500’den fazla ücretsiz şablon – diğer sürükle ve bırak web sitesi oluşturucularının sunduğundan daha fazlası.

Sadece bu değil, aynı zamanda şirketin kesinlikle mükemmel bir tasarım ekibi var.

Tipik Wix şablonunuz temiz ve düzenli, tam genişlikte fotoğraflar ve net tipografi içeriyor – bugünün geniş ekranlarında etkileyici görünecek bir web sitesi için ihtiyacınız olan her şey.

Bazı şablonlar daha karmaşık mizanpajlar, hatta çok şık paralaks kaydırma efektleri sunar. (Onları istiyorsunuz. Yaptığınızı biliyorsunuz.) Herhangi bir şablondaki Görünüm düğmesini tıklatarak “canlı” görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gerçekten harika görünen tek sayfalık bir web sitesi veya kolay gezinme özelliğine sahip çok sayfalı, içerik açısından zengin bir site oluşturmak istiyorsanız, Wix’in sizin için bir şeyler sakladığından emin olabilirsiniz.

Şablonlar, kategoriler ve alt kategoriler halinde düzgün bir şekilde düzenlenmiştir ve anahtar kelimeye göre de aranabilir. Açılış sayfaları, e-ticaret siteleri, portföyler ve hemen hemen oluşturmanız gerekebilecek her tür site için özel şablonlar vardır.

Her şablon, amaçlanan amacına göre adlandırılmıştır ve burada işler oldukça spesifiktir – “Vegan Restaurant” dan “Drone Store” a kadar her şeye sahipsiniz.

Şimdi, şablonunuzu başlığına göre seçmeli misiniz? Pek değil. Vegan bir restoran açacak olsaydım (hey, bir kız hayal edebilir), muhtemelen “Vegan Restaurant” adlı şablonu kullanmak istemezdim çünkü web sitemin yüzlerce vegan restoran gibi görünmesini istemezdim Siteler.

İyi haber şu ki, bu başlıklar sadece öneri. Tüm Wix şablonları tamamen özelleştirilebilir ve hemen hemen her şeyi değiştirmek kolaydır – renkler ve yazı tiplerinden tüm site yapısına kadar.

Muhtemelen şablonla birlikte gelen varsayılan resimler yerine kendi resimlerinizi kullanmak istersiniz. Kendinize sahip değilseniz, endişelenmeyin – Wix ayrıca seçebileceğiniz çok sayıda ücretsiz, yüksek kaliteli stok fotoğraf ve video koleksiyonu sunar.

wix-templates2

Beğendiğiniz genel bir düzen seçmenizi ve oradan almanızı öneririm. Örneğin, “Drone Mağazası” şablonu size hitap ediyorsa, sanat malzemeleri mağazanız için bir web sitesi oluşturduğunuzun sizi geri tutmasına izin vermeyin.

Benim gibiyseniz ve önceden hazırlanmış şablonlar size göre değilse, boş şablonlar – bazılarının başlamak için yerleşik düzenleri vardır ve biri tamamen boştur, sıfırdan başlamanıza izin verir.

Bir web tasarımcısıysanız ve “Bu, kendi kişisel tarzımı feda etmek zorunda kalmadan müşterilerim için web siteleri oluşturmanın kolay bir yolu olabilir” diye düşünüyorsanız, o zaman çok akıllısınız dostum. (Ayrıca, Wix şablon kütüphanesi her zaman güzel bir ilham kaynağı olabilir.)

Şimdi, şablonunuzu seçmeden önce bilmeniz gereken birkaç şey var:

  • Bir şablon seçip web sitenizi düzenlemeye başladığınızda, geri dönüş yok. Fikrinizi değiştirirseniz ve şablonlar arasında geçiş yapmaya karar verirseniz, içeriğiniz kaybolur ve sıfırdan başlamanız gerekir. Bu bir kraliyet ağrısı olabilir, bu yüzden akıllıca seçtiğinizden emin olun.
  • Wix şablonları mobil uyumludur, ancak otomatik olarak mobil uyumlu değildir. Bu, ilk şablonda önemli değişiklikler yaparsanız, ayarlamalar yapmak için sitenizin daha küçük ekranlarda karmaşaya benzemediğinden emin olmak için ayrı mobil görünüm düzenleyicisini kullanmanız gerektiği anlamına gelir.

Wix editörü çok esnek olduğu için her iki eksileri de anlaşılabilir. Kendi öğelerinizi ekleyebilir, mevcut öğeleri kaldırabilir ve şablonunuzdaki hemen hemen her şeyi değiştirebilirsiniz, böylece her şeyi otomatik olarak yeni bir şablona veya daha küçük, dikey bir ekrana sığdırmak neredeyse imkansız olacaktır. Günün sonunda, ödemek için küçük bir fiyat tam kişiselleştirme özgürlüğü.

Bahsedilen, mobil sürümün eşit derecede çarpıcı olduğundan emin olmadan çarpıcı sitenizi yayınlamak gerçekten kötü bir fikirdir. Bana nasıl bildiğimi sorma.
Wix

Wix Gerçekten Her Şeyi Yapabilir?

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, internette sayısız Wix-benzerinin ortaya çıktığını gördük. Yine de Wix hakkında endişelenmiyorum – şirket rekabette önde olmak için çok çalışıyor.

Wix’in sunduğu kapsamlı işlevlerle rekabet etmek zordur. Platformla yapamayacağınız pek bir şey yok. Bazıları biraz öğrenme eğrisi gerektirebilir, elbette, ancak çoğu özelliğin kullanımı çok kolaydır, kim bilir … eğer benden hoşlanıyorsanız, kendinizi tüm bu yıllar boyunca neden WordPress ile uğraştığınızı merak ederken bulabilirsiniz..

Kişisel favorilerime biraz daha yakından bakalım.

Pixel-Perfect Sürükle ve Bırak Editörü

İster ilk web sitenizi oluşturuyor olun, ister görkemli yerlerden çok daha az Geocities gününden beri bulunmuş olun, bir tedavi içindesiniz.. Wix editörünün kullanımı sadece kolay değil, aynı zamanda çok eğlenceli, iş gibi bile hissetmiyor.

Elemanları hareket ettirebilir ve sayfada istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Sürüklerken açılan kullanışlı kılavuzlar vardır, bu da öğeleri diğerleriyle hizalamayı kolaylaştırır. Bu, tasarımınızı güzel ve temiz tutar.

wix-Özellikleriyle1

İstediğiniz her şeyi değiştirebilirsiniz – ve her şeyi kastediyorum – sadece birkaç fare tıklamasıyla.

Yazı tipleri? Açılır listeden seçim yapın (veya kendinizinkini yükleyin). Renkler? Tıklamalarınız tıklayın. Düğme eklemek ister misiniz? Galeriden favori tarzınızı seçin ve sürükleyip bırakın. Ayrıca herhangi bir öğeye kolayca animasyon efektleri ekleyebilirsiniz.

Sayfa eklemeniz mi gerekiyor? Sayfaları Yönet’e gidin ve düğmesini tıklayın. Yeni sayfalarınız otomatik olarak gezinme menüsüne eklenecek.

Şimdi, gerçekten harika şeyler eklemek ister misiniz? Bir sonraki özelliğe geçelim.

Wix Uygulama Marketi

Wix App Market’te şunları bulabilirsiniz: 300’den fazla uygulama – çoğu ücretsiz, bazıları ücretli – düşünebileceğiniz hemen hemen her özellik ile web sitenizi geliştirmek için.

Posta listesi ve iletişim formu gibi hiçbir sitenin bulunmaması gereken önemli işlevler ekleyebilirsiniz. Ardından, Instagram Feed veya Facebook Messenger gibi sosyal medya platformlarıyla entegrasyonlar var. Ardından, HTML kodlarını sitenize yerleştirmek için resim galerileri, iş araçları ve hatta özel bir uygulamanız var. Sadece seçimini yap.

App Market ile ilgili en sevdiğim şey kullanmak ne kadar kolay. Web sitenizde genişletilmiş işlevsellik elde etmek için bir web geliştiricisi tutmanız gerekmez. Ve bitmiş eklenti listelerinde kaydırma, sonunda bir tane seçme ve sitenizin tamamını karıştırmaması için WordPress tanrılarına dua etme günleri geride kaldı.

Wix’te, web sitenize bir uygulama eklemek için tek yapmanız gereken bir düğmeyi tıklamaktır. Ardından, diğer tüm site öğeleri gibi, sayfanızdaki doğru yere sürükleyip bırakabilir ve istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Kelimenin tam anlamıyla birkaç dakika.

E-ticaret

Burada kırık bir plak gibi hissetmeye başlıyorum, ama bu doğru – Wix ile bir çevrimiçi mağaza oluşturmak inanılmaz derecede kolay. Çevrimiçi Mağaza kategorisinden bir şablon seçebilir veya mevcut bir Wix sitesine mağaza eklemek için bir düğmeyi tıklayabilirsiniz.

Ödemeleri kabul etmek için ücretli bir plana geçmeniz gerekiyor, ancak diğer e-ticaret çözümlerinden farklı olarak Wix, yaptığınız satışlar için herhangi bir komisyon almıyor.

Mağaza kontrol panelinizden işletme bilgilerinizi ve ödeme yöntemlerinizi ayarlayabilir, gönderim ücretlerini ayarlayabilir ve ürün ekleyebilirsiniz. Satabileceğiniz ürün sayısında bir sınırlama yoktur. Her bir ürün için 300’e kadar varyant ile hem fiziksel hem de dijital ürünler satabilirsiniz. Ayrıca özel satış ve kupon kodları da sunabilirsiniz.

Sitemdeki Wix Store’u birkaç farklı ürün satmak için kullandım ve işler çok sorunsuz geçti. Yeni satışlarla ilgili e-posta bildirimlerini nasıl alacağınızı ve envanterinizi ve tüm siparişlerinizi doğrudan kontrol panelinden nasıl takip edebileceğinizi beğeniyorum.

Geçmişte, Wix’i daha büyük ölçekli e-ticaret işletmeleri için tavsiye etmese de, bugün kesinlikle meydan okumaya hazır olduğunu düşünüyorum. Wix yakın zamanda bazı harika e-ticaret özellikleri ekledi. terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma, mağaza analitiği, yazdırılabilir gönderim etiketleri, ve dahası.

Wix SEO Wiz

Wix geçmişte SEO sorunlarını yaşamış, birçok web geliştiricisini ve tasarımcısını diğer çözümlere çevirmiştir. Sonuçta, hiç kimse Google arama sonuçlarında görünmeyen çarpıcı bir web sitesi istemiyor.

Ancak son yıllarda artık durum böyle değil. Google artık Wix’ten nefret etmiyor ve Wix, sitenizin fark edildiğinden emin olmak için birçok kullanışlı SEO aracı sunuyor.

Yalnızca Arama Motoru Optimizasyonu’nu duyduysanız, ancak ne yaptığınız hakkında gerçekten bir fikriniz yoksa, bu bir sorun olmayacaktır. Ücretsiz SEO Wiz, web siteniz hakkında birkaç soru soracak ve daha sonra bir kişiselleştirilmiş SEO planı sizin için, yolun her adımında size rehberlik eder.

SEO Wiz panosundan anahtar kelime önerileri alabilir ve arama motorlarındaki başarınızı takip edebilirsiniz..

Ücretli bir plana geçerseniz, ziyaretçileriniz hakkında ayrıntılı bilgi için sitenizi Google Analytics’e de bağlayabilirsiniz..

Wix Corvid

Hala Wix’in bu küçük, broşür benzeri siteler için iyi olabileceğini, ancak kendilerini ciddiye alan web siteleri için uygun olmadığını düşünüyorsanız, Wix Corvid’i tanıtmama izin verin. Corvid, yeni nesil Wix Kodudur ve geliştiricilerin güçlü web uygulamaları oluşturmasına olanak tanır, Wix platformu üzerinden.

Şimdi size web geliştiricisi olmadığımı söyleyebilirim. Temel bir HTML bilgim var ve birisi elimi tutuyorsa biraz CSS yapabilirim, ama hepsi bu. Ancak, temel bir veritabanı oluşturmak ve siteme dinamik sayfalar eklemek için Corvid’i kullanabildim. (Hey, sadece övünme hakları için yapmaya değdi.)

Teknoloji konusunda utangaç değilseniz ve biraz meydan okumaya hazırsanız, Corvid ile oynayabilir ve neler yapabileceğini görebilirsiniz. Bulacaksın tonlarca yararlı rehber ve video eğitimi Wix Corvid web sitesinde.

Daha karmaşık uygulamalar için, bir geliştirici olmanız veya bir tane kiralamanız gerekir.

Biriyseniz ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, derinlemesine Wix Corvid incelememizi kaçırmayın. Benden çok teknoloji meraklısı bir kişi tarafından yazıldığını bilmekten memnun olacaksın.

Wix Logo Oluşturucu

Wix, web sitesi oluşturucusunun yanı sıra, aynı sürükle ve bırak özelliklerine dayanan harika bir DIY logo üreticisine de sahiptir. Wix logo maker kullanımı ücretsizdir (ve logonuzun ücretsiz bir örneğini bile indirebilirsiniz). Gereksinimlerinize göre özel bir logo oluşturmak için AI kullanır ve logonuzun her öğesini ayrı ayrı özelleştirmenizi sağlar.

Wix Logo Maker hakkında daha fazla bilgi edinmek için derinlemesine uzman incelemesi.
wix editörü

Bundan Daha Kolay Olmaz

Bugünlerde, birçok profesyonel Wix tasarımcısı var, hizmetlerini geniş bir fiyat yelpazesi için sunuyor. Daha önce hiç web sitesi oluşturmadıysanız, birisinin Wix sitenizi sizin için oluşturmasını isteyebilirsiniz. Wix web sitesi üzerinden bir uzman bile kiralayabilirsiniz. Ama sana küçük bir sır vereyim: zorunda değilsin.

Daha önce hiç site oluşturmayan biri için Wix’in ne kadar kolay olacağını kontrol etmek için bir iş arkadaşından ilk web sitesini oluşturmasını ve bana deneyiminden bahsetmesini istedim..

40 dakikadan daha kısa bir sürede, bu yeni acemi, resim galerisi, etkinlik takvimi ve blog da dahil olmak üzere yedi sayfalık bir web sitesi oluşturabildi.

Söylemeye gerek yok, şimdi Wix’in en büyük hayranı ve bunu yeni başlayanlar ve hemen hemen herkes için tavsiye ediyor. Bunlar sevdiği özelliklerden bazıları:

Wix ADI

Standart Wix editörü çok sezgisel ve kullanımı oldukça kolay olsa da, Wix başka bir seçenek sunar. Olarak bilinir Yapay Tasarım Zekası anlamına gelen Wix ADI.
wix-kolaylığı use1

Burada tek yapmanız gereken, web sitenizle ilgili birkaç soruyu yanıtlamak, sahip olmak istediğiniz ekstra özellikleri (etkinlik takvimi veya blog gibi) seçmek, bir tema seçmek (yazı tipleri ve renkler dahil) ve arkanıza yaslanıp beklemektir..

Uzun süre beklemeyeceksin. Bir iki dakika içinde Wix ADI, seçebileceğiniz üç farklı ana sayfa tasarımı önerecektir. En sevdiğinizi tıklayın ve bir web siteniz var! Yapmanız gereken tek şey kendi içeriğinizi ve resimlerinizi eklemektir. Sitenizin bölümlerini bile özelleştirebilirsiniz.

ADI düzenleyiciyi çok sınırlayıcı bulursanız, Wix’in düzenleme araçlarıyla kendinizi rahat hissettiğinizde sitenizi satırın aşağısında standart düzenleyiciye dönüştürmeyi seçebilirsiniz..

Yeni başlayan biri değilseniz, muhtemelen kendi şablonunuzu seçmeyi ve standart düzenleyicinin sunduğu gelişmiş özelleştirme seçeneklerinden yararlanmayı tercih edersiniz – ancak Wix ADI hala oynamak için eğlenceli bir oyuncak olabilir.

Akıllı İpuçları

wix-kolaylığı use2

Wix sitenizi düzenlerken, süreç boyunca size yol gösterecek küçük pencereler açacaksınız. Bunlar iki sekmeye ayrılmıştır:

  • Sıradaki ne sekmesinde, sitenizi tamamlamak için atmanız gereken adımlar listelenir. Bunlar genellikle içerik ekleme ve sitenizi önizleme gibi temel görevlerdir. Bir görevi tıkladığınızda, işlem adım adım yönlendirilirsiniz.
  • Akıllı İpuçları sitenizdeki bir şeyin ne zaman güncellenmesi gerektiğini size söyler.

Kendinizi asla başınızı kaşıyor, ne yapmanız gerektiğini ya da nereye tıklamanız gerektiğini merak etmeyeceksiniz. Herhangi bir konuda daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, her zaman düzenleyicideki herhangi bir pencerenin sağ üst köşesindeki küçük soru işareti simgesini tıklayabilirsiniz..

Herşey Dahil Planları

Bir web sitesi oluşturmak karmaşık bir iş olabilir. Normalde, bir web barındırıcı seçmeniz, bir alan adı satın almanız ve kendi uzmanlarınızı işe almanız gerekir – bir tasarımcı, bir geliştirici, bir SEO uzmanı ve daha fazlası.

Wix planları, web siteniz için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi içerir, sunucu alanından ve ücretsiz alan adından ücretsiz şablonlara, uygulamalara ve reklam kuponlarına kadar. Bu tek duraklı yaklaşım, ihtiyaçlarınız için doğru sağlayıcıları avlamanın tüm baş ağrılarını kurtarır.

Ücretsiz plan birkaç sınırlama olsa da, web sitenizi ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz. Biraz daha bununla ilgili.

Wix

Müşteri Desteği İçin Hiç Bitmeyen Görev

Wix Yardım Merkezi çok büyük, aklınıza gelebilecek her konuyu kapsıyor. Aradığınız bilgileri aramak kolaydır.

wix-support2

Bununla birlikte, bazen, bilgi tabanında ele alınmayan bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Wix web sitesinde destek bulmak kolay değil. Yardım Merkezi’ndeki Destek Merkezi bağlantısını tıkladığınızda sizi oraya götürürsünüz, ancak bu sizi Yardım Merkezi’nin ana sayfasına götürür. Başka bir deyişle, bulunduğunuz sayfa. öf.

Bize Ulaşın bağlantısı? Hayır! Bu sizi çeşitli bağlantıların bulunduğu bir sayfaya götürür, ancak bunların hiçbiri gerçekten müşteri desteğine başvurmanıza izin vermez. Ancak, Yardım Merkezi’ne başka bir bağlantı daha olduğunu bilmekten mutluluk duyacağınıza eminim.

Oldukça sinirli hissediyorum, Google’a gittim ve ‘Wix müşteri hizmetleri’ için bir arama yaptım. İlk sonuç, 2015 yılında yayınlanan bu makaleye bir bağlantıydı. Cidden, Wix?

wix-support3

Bilet Desteği

Yukarıdaki makalede, sonunda Contact Wix sayfasına bir bağlantı buldum. Burada, yardıma ihtiyacınız olan konuyu seçebilirsiniz ve Wix ilgili makaleleri ve / veya videoları önerecektir (Yardım Merkezi’ndeki makaleleri bir şekilde kaçırmayı başarabildiyseniz).

wix-support4

Sayfanın en altında, dikkatlice bakarsanız, oh-so-elusive İletişim için Tıklayın bağlantısını bulacaksınız.. Bunu tıkladıktan sonra, sonunda bir destek bileti açabilir veya bir geri arama planlayabilirsiniz.

wix-support5

Wix ADI ile oluşturduğum bir sitenin mobil uyumlu olup olmayacağını soran bir bilet gönderdim.

15 dakika sonra bana geri döndüler, sorumun cevabını içermeyen çok uzun, açık bir şekilde konserve bir cevapla. İsmimi bile eklemediler – sadece genel bir “Selamlar”. Bunun bana şirketin gerçekten sorumu önemsediğini hissettirdiğini söyleyemem.

wix-support6

Telefon Desteği

Wix’in web sitesindeki destek makalesi, 7/24 canlı desteğin sunulduğu iddia edilen Çağrı Merkezi’ni kullanmanızı teşvik eder.

Telefonda konuşmaktan nefret eden biri olarak, bu beni mutlu etmiyor. Canlı sohbeti kullanmayı tercih ederim, ancak ne yazık ki Wix bu seçeneği sunmuyor. Böylece, yüksek sesle iç çekerek ve gözlerimi yuvarlayarak, telefonumu aldım ve numarayı aradım.

Kayıtlı bir mesajla karşılandım. Ne dediğini tahmin edebilir misin?

Sağ! Yardım Merkezi’ne geri dönün ve bir geri arama planlayın. Cidden, Wix? Ciddi anlamda?

Ciddi anlamda. 2020 ve bu internet. Sorumlu bir güvercin ile müşteri desteğimi göndermek istediğim kadar geri arama yapmak istiyorum.

Tüm bunlar içinde en büyük ironi, Wix’in App Market’te ücretsiz bir Sohbet Kutusu uygulaması sunmasıdır. Sitenize de yüklemek gerçekten çok kolay. Sadece neden kendileri kullanmadıklarını merak edebilirsiniz.

Hala gözlerimi yuvarlarken, bir sonraki seçeneğe geçmeye karar verdim.

Sosyal medya

Son olarak, alacağım sohbet için en yakın şey olduğu için şirketin Facebook sayfasından Wix ile iletişime geçtim. (Onlarla Twitter, LinkedIn veya Instagram üzerinden de iletişim kurmayı deneyebilirsiniz.)

Bir kez daha, Wix ADI sitemin mobil uyumlu olup olmayacağını sordum. Yine, yaklaşık 15 dakika sonra bir yanıt aldım. Bu kez aslında ismimi kullandılar, ki bu güzeldi, ancak cevap, yine de basit sorumun cevabını içermeyen bir makalenin bağlantısından başka bir şey değildi..

wix-support7

Açıklığa kavuşturmaya devam ettim ama bu benim zamanımdı. Facebook’taki destek temsilcisinin “mobil uyumlu” ifadesinin ne anlama geldiği konusunda hiçbir fikri yoktu.

wix-Support8

Bu bir süre sonra vazgeçtim. 2020’de, Wix kadar büyük bir şirketten bir destek temsilcisinin mobil uyumlu ve mobil uyumlu arasındaki farkı bilmesini bekliyorum.

Her Tür Web Sitesi için Uygun Planlar

Wix, bulunduğunuz yere bağlı olarak altı veya yedi farklı fiyatlandırma planı sunar. Bu biraz kafa karıştırıcı olabilir, bu yüzden Wix Fiyatlandırması için Tam Kılavuzumuzu okumanızı tavsiye ederim.

ücretsiz plan yeni başlıyorsanız kötü değil. Ağır medya içeren bir site kurmayı planlamıyorsanız büyük bir şey olmaması gereken depolama ve bant genişliği sınırlamaları vardır..

Bununla birlikte, kendi alan adınız yerine bir Wix alt alan adı kullanmanız gerekir (yani siteniz.wix.com) ve sitenizde Wix markası görüntülenecektir. Ayrıca, bir Wix Mağazası oluşturmayı planlıyorsanız, ödemeleri kabul edebilmeniz için ücretli bir plana geçmeniz gerekir..

Premium planlar makul fiyatlıdır ve diğer birçok avantajla birlikte gelirler – ücretsiz alan adı, daha fazla depolama alanı ve bant genişliği, ücretsiz reklam kuponları ve daha fazlası. Daha yüksek seviye planlarla, sitenize daha fazla trafik çekmek için Site Booster ve Site Analytics gibi bir dizi premium uygulama elde edersiniz..

Ücretli bir plana geçmeye hazır olduğunuzda, büyük kredi veya banka kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz. Wix, PayPal, kripto para birimi veya başka bir ödeme yöntemini kabul etmez.

Bir veya iki yıl önceden ödeme yapabilir veya aylık bir plan tercih edebilirsiniz. Unutmayın ki aylık planlar uzun vadeli planlardan çok daha pahalıdır, ve aylık bir planla, ücretsiz alan adını, premium uygulamaları veya reklam kuponlarını alamazsınız.

Uzun vadeli bir plan yapmadan önce, akılda tutulması gereken çok önemli bir şey, bir Wix web sitesi oluşturduğunuzda, siteniz Wix platformuna kilitlenir. Kendi barındırma sunucunuza veya farklı bir web sitesi oluşturucusuna aktaramazsınız. Wix’i gelecekte bir noktada bırakmak istiyorsanız, sitenizi sıfırdan yeniden oluşturmanız gerekir.

Wix genellikle cazip promosyon fiyatları sunar. Bir yıl veya iki yıl içinde planınızı yenilemek için tam fiyat ödemeniz gerektiğini unutmayın..

Bir tasarımcı veya geliştiriciyseniz, üzerinde çalıştıktan sonra müşterinizin sitesinin (ücretli plan dahil) sahipliğini müşterinize aktarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, e-posta adreslerini kontrol panelindeki Site Sahipliğini Aktar sayfasına girmektir.

İptal ve İadeler

Tüm Wix planları 14 günlük para iade garantisi. Hesabınızı iptal etmek kolaydır – kontrol panelinizdeki Faturalandırma ve Ödemeler sayfasına gidin ve Planı İptal Et bağlantısını tıklayın.

wix-pricing1

İptal etmek istediğinizden emin olup olmadığınızı soran bir pencere açılır. Onayladıktan sonra, bir sonraki pencere sizden bir neden isteyecektir. Bu gerekli, ancak gördüğünüz gibi, ona fazla çaba sarf etmedim.

wix-pricing2

Şimdi İptal Et’i tıkladıktan sonra, Geri ödemenizi 20 iş günü içinde almalısınız.

Bir yandan, bu çok uzun bir bekleme süresi, bu biraz sinir bozucu. Öte yandan, Wix’in müşteri desteği sağlamaktan kaçınma çabaları burada sizin lehinize çalışıyor, çünkü planınızı iptal etmek veya geri ödeme almak için bir servis temsilcisiyle görüşmeniz gerekmiyor.

Wix, uzmanlık seviyeniz ne olursa olsun web sitenizi oluşturmak için mükemmel bir platformdur. Yeni başlayanlar Wix ADI’nin kullanımının ne kadar kolay olduğunu görürken, deneyimli geliştiriciler Wix Corvid’in sunabileceği gelişmiş seçenekleri takdir edecekler.

Esnek sürükle ve bırak editörü, devasa şablon kütüphanesi, heyecan verici App Market ve profesyonel e-ticaret özellikleri ile sevilmeyecek ne var? Bir kere, müşteri hizmetleri. Ancak, kılavuzları okumaktan ve kendi başınıza bir şeyler bulmaktan veya alternatif olarak telefonda müşteri desteğiyle konuşmaktan sakıncası yoksa, iyi olmalısınız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me